Cik daudz ūdens tu dzer?

ilzel
ilzel 29. marts 2010 00:00
1421

 

Ūdens, nepārspīlējot var teikt, ir visas dzīvības pamatā. Trīs ceturtdaļas no pasaules klāj ūdens.

{smallpic:1}

To iztēloties mēs varam ļoti viegli, paskatoties pasaules kartē, bet to, ka arī cilvēka organismam gandrīz 70% sastāv no ūdens, šīs šķidrās vielas, to iztēloties ir diezgan grūti. Mums katru dienu ir nepieciešams uzņemt vismaz 2 litrus ūdens, organismam tas ir vitāli nepieciešams. Izrādās, ka bez pārtikas cilvēks var iztikt daudz ilgāk, nekā bez ūdens. Organisms, zaudējot 15% ūdens no kopējās masas, var nomirt.  Tāpēc dzersim ūdeni!

 

Daži pamatoti iemesli, kāpēc jādzer ūdens.

 

Samazina sirdslēkmju risku. Pētījumi rāda, ka tie cilvēki, kas dienā izdzer vismaz 5 glāzes ūdens, par 41% mazāk slimo ar sirds kaitēm.

 

Dod enerģiju. Spēka izsīkums un enerģijas zudums bieži vien ir iemesli ūdens zudumam organismā.

 

Tie cilvēki, kas regulāri dzer ūdeni, vismaz 1,5 litri dienā, daudz retāk cieš no galvassāpēm.

 

Ūdens palīdz saglabāt ādai tās jaunību. Ja dzersi katru dienu nepieciešamo devu ūdens, vēlāk sāksies parādīties novecošanas pazīmes.

 

Ūdens uzlabo gremošanu. No rītiem, tukšā dūšā jāizdzer glāze ūdens. Ūdens attīra organismu, izvadot ārā sārņus.

 

Nesen lasīju šokējošu rakstu par ūdens piesārņojumu, un izrādās, ne tikai nepareiza ēšana veicina svara pieaugumu, bet arī netīra ūdens dzeršana, ūdeni bieži vien pilnībā nevarot attīrīt no visiem mikroorganismiem, no kuriem daži ietekmējot pieņemšanos svarā. Tas gan bija raksts par Londonas ūdeni, kas 40% satur augstāku svina līmeni nekā Eiropā ir atļauts. Nezinu, kā ir Latvijā, kādi ir tie rādītāji, bet ūdens problēma pasaulē ir aktuāla – ne visur ir pieejams dzeramais ūdens, un dažviet tas pat ir dārgāks par degvielu.

 

No kurienes ūdens uzsūc šīs kaitīgās vielas? Pirmkārt jau no ūdens caurulēm, kas ļoti bieži ir diezgan vecas, sarūsējušas, un ūdens tekot cauri, paņem sev līdzi to, kas tajās ir sakrājies. Otrkārt, no piesārņojuma, kas nonāk zemē no cilvēk atkritumiem.

 

Jāsaka, cik labi, ka ir izgudrotas ūdens attīrīšanas iekārtas!

 

Bet diskusija, kuru es gribēju iesākt, ir – Cik daudz un kādu ūdeni Jūs dzerat? Vai pērkat veikalā ūdeni pudelēs? Vai varbūt dzerat karbonizētos minerālūdeņus? 

 

Ilze Lipska, Sieviešu Kluba Uztura redaktore

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
6. novembris 2010 16:06

kāpēc, kāds un cik daudz ūdens jādzer? iesaku visiem!!!!!!!!! - http://silver.tobebest.com/15852.html

nikola69 14. aprīlis 2010 12:03

H2O
Nogurums...
samazinātas koncentrēšanās un fiziskās spējas...
paātrināta novecošanās - par 30%...
ilgstošas muskuļu sāpes pēc sportošanas...
palielināts svars...
salīgums utt. liecina par nepietiekamu ūdens daudzumu ikdienā! Jeb citiem vārdiem, ja dzersim tik daudz ūdeni, cik ikdienā nepieciešams (1litrs uz katriem 30kg), tad šī problēma mūs skars jau krietni mazāk.

Ja cilvēks aizdomājas par veselīgu dzīves viedu, tad vērts aizdomāties par ūdeni, ko lieto, jo organisms sastāv no vairāk kā 70% ūdens, tātad loģiski, ka ir vairāk jādzer ūdens nekā jāēd!

Taču uzmanies ar ūdens kvalitāti!

Šāds ir pudeļu ūdens, kas nopērkams veikalos vai tiek piegādāts uz mājām, vārīts vai nevārīts krāna ūdens, akas, dīķa, ezera, upes vai pat avota ūdens pēc elektrolīzes procesa veikšanas.
Tu tādu ūdeni dzertu?
Lai cik labu ūdeni solītu, ir jāaskatās, kas ir tā sastāvā, nevis tikai jāpagaršo un jāpaskatās, ka ūdens šķiet vizuāli tīrs.

80% slimības rodas tieši nekvalitatīva ūdens dēļ! Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem katru gadu ūdenstilpnēs nonāk vairāk kā 450 milijoni kubikmetru atkritumi.

Kad es ieraudzīju, cik daudz neorganisko vielu ir manā ikdienas ūdenī, es vairs tādu negribēju dzert, lai gan pirms elektrolīzes izskatījās pilnīgi tīrs. Ielūkojies galerijā ``Tu dzeru tādu ūdeni?`` un paskaties, cik nekvalitatīvu ūdeni cilvēki lieto ikdienā.

Lielākajās pilsētās ūdens tiek attīrīts ar hloru - tiek iznīcinātas dažādas slimības un baktērijas, bet tas nav pietiekami, vismaz ne ar hloru. Ūdenī vēl aizvien paliek tas, kas ir redzams tajā bildē. Šāds ūdens ir bīstams mūsu asinsvadiem - rodas asinsvadu aizsērēšanās jeb trombi - ļoti izplatīta un bīstama kaite.

Nākamais interesantais fakts.
Ja netiek pietiekamā daudzumā uzņemts ūdens, tad asinis sabiezē (asins plazmas sastāvā ir 93% ūdens) un tādām asinīm ir apgrūtinoši cirkulēt pa sīkajiem asinsvadiem. Ja esat ļoti salīgs, pamēģiniet dzert vairāk ūdens.

Un vēl diezgan nozīmīga lieta.
Ūdenim ir atmiņa - tas atceras, ka ir lamāts, ka tam ir teikti labi vārdi, ka tas ir ``redzējis`` patīkamas fotogrāfijas, ``dzirdējis`` klasisko mūziku vai smago roku, klubu mūziku utt.. Tas ietekmē ūdens struktūru.Cilvēki ikdienā lieto ūdeni, kas pārvietojies pa pilsētas caurulēm, uzņemot visu negatīvo informāciju no dažnedažādiem dzīvokļiem, visas lamas, visu negatīvismu, satraukumu. Un mēs dzeram ūdeni ar šādu negatīvu informāciju.
Netīšs pētījums no filmas ``Dzīvā ūdens noslēpuma```
Laboratorijā ūdenī netīšām iekrita stipras koncentrācijas inde hermētiski noslēgtā kapsulā. Lai nepievērstu lieku uzmanību- nevilktu no ūdens to ārā-, tad šī kapsula tika tur atstāta. Pēc 3dienam kapsulu no ūdens izņēma un iedeva šo ūdeni žurkām.Kas notika? -Tās nomira. Kāpēc? Ūdens ķīmiski bija pilnīgi tīrs, bet tas nesa līdzi ļoti bīstamu informāciju!

Tāpēc iesaku noskatīties filmu ``Dzīvā ūdens noslēpums`` un uzzināt kāpēc cilvēki atzīst, cik nozīmīgs ikdienā ir koraļļu ūdens. Tie ūdenim piešķir neticami labvēlīgu informāciju- koraļļi aug miljoniem gadu un šādu informāciju ūdens no koraļļiem uztver, līdz ar to mainās ievērojami cilvēku veselība.

Varbūt ir vērts aizdomāties, kādu ūdeni cilvēki ikdienā lieto uzzinot, cik ūdens ir netīrs un kādu informāciju tas nes sev līdzi.
Krāna, pudeļu, aka, avota, varīti vai nevarīti tiešām ir ļoti kaitīgi tavam organismam - ļoti netīri.
Piedāvāju ikvienam ar elektrolīzes eksperimentu parādīt, kas atrodas viņa ikdienas ūdenī un pārbaudīt cik neorganisko vielu tas satur.
Zināšanai. Ūdens, kurā ir mazāk par 40 neorganiskajām vielām nav kaitīgs mūsu organismam - fitlrētsūdens.
Avots no kura es ņēmu ūdeni, tajā ir vairāk kā 250 neorganiskāsvielas.

Kā uzlabot ūdens kvalitāti?
Kāpēc filtrēts ūdens ir mazvērtīgs mūsu organismam?
Vēlies pārbaudīt kādu ūdeni tu ikdienā lieto - cik daudz neorganisko vielu, kā tās izskatās redzamā veidā, uzzināt vairāk par ūdens struktūru, tad vari droši man personīgi rakstīt

Gaidiet, nākamo rakstu par minerālu nozīmīgumu

sandrulish 30. marts 2010 17:08

Es noteikti 2-3 litrus dienā izdzeru...pirmkārt mēs paši vedam no avotiņa garšīgu ūdentiņu, otrkārt man garšo tēja bez cukura un treškārt, cenšos uz pavasari mazāk ēst un vairāk dzert....

30. marts 2010 10:47

Tā kā tagad atrodos bērna kopšanas atvaļinājumā, tad esmu sevi izdresējusi- tikai ūdeni izdzeru aptuveni 2 litrus un pa dienu salecās kādas piecas-sešas krūzes tējas vai kafijas. Lai arī ne vienmēr gribas dzert, tomēr padzeros, jo piedomāju par organismu.

ilzel 29. marts 2010 21:22

Pasmaidi, es ļoti gribētu uzzināt, kad Tu pārstāji lietot uzturā sāli? Un kā pie šāda lēmuma nonāci? Es īstenībā arī man liekas varētu sāli nelietot, bet garšvielas gan man būtu vajadzīgas, baziliks, timiāns, dilles un majorāns. Vai Tu garšvielas lieto? atraksti man lūdzu uz e-pastu ilze@sieviesuklubs.lv Gaidīšu!

Es bez ūdens nevarētu, to nu zinu droši, dzert man gribas daudz, kaut gan ir bijuši posmi, kad pa dienu tik 0.5 litri izdzerti, bet pārsvarā dzeru noteikti 2 litrus, ja ne pat vairāk. Sevišķi vasarā, es karstumā bez ūdens nevaru izturēt, tad gandrīz vai uz ziemeļiem jābrauc. :D

pasmaidi 29. marts 2010 18:46

Es atkal varu mierīgi paēst pusdienas, neēdot zupu, bet tikai otro, un klāt neko nedzerot. Bet ir cilvēki, kas dzer ļoti daudz šķidrumu. Es atkal nelietoju sāli, nevienā manis gatavotā ēdienā tas netiek pievienots. Citi bez sāls vispār neiedomājas ēdiena garšu. Katram savs.

pasmaidi 29. marts 2010 18:43

Nu man ir pie 40, es neesmu jauna meitene. Personīgi man ūdeni nevajag tādā daudzumā, es rakstīju tikai par sevi, nevis par to, cik kas kurai nepieciešams. Nav visiem vienas receptes kā dzīvot, nav visiem vienas receptes kā ēst un dzert.

29. marts 2010 18:41

es izdzeru apm 3l diena, citreiz vairak ja skaita teju vai kafiju klat. es varu neest, bet dzert man vajaga

29. marts 2010 18:41

pasmaidi parunasim kad mums bus 70. ka var ta apgalvot, ka udens nav nepieciesams.

pasmaidi 29. marts 2010 18:27

Ak jā, es vēl labi atminos diskusijas pirms dzemdībām, kad visos iespējamajos informatīvajos materiālos un arī pašu meiteņu stāstītajā figurēja tāda lieta kā lielas slāpes dzemdību laikā. Tādas toreiz neatminējos pirmajās dzemdībās un brīnījos, gaidot, kas notiks otrajās dzemdībās. Sapirku ūdens pudeles, nodrošinoties pret tām trakotajām slāpēm, kuras tika sludinātas un... visu ūdeni izdzēra vīrs :D Nu negribējās man dzert un nekādu slāpju nebija, kaut aŗī bija ilgas un smagas dzemdības. Tas arī ūdens sakarā - ne visiem tas tik daudz ir nepieciešams.

pasmaidi 29. marts 2010 18:24

Nevar būt viena recepte, kura der visiem. Es uzturā šķidrumu lietoju ļoti, ļoti maz. Un tā tas ir bijis vienmēr, arī kad biju maza meitene. Vienkārši man negribas dzert. Un tāpēc neesmu ne sažuvusi, ne strauji novecojusi, ne kādas slimības iemantojusi. Drīzāk ir jāieklausās savā organismā, tas pasaka priekšā, kas viņam nepieciešams. Un tik daudz augļus un dārzeņus dienā es noteikti neapēdu, lai uzņemtu kaut vai 1,5l ūdens. Vispār varu pa visu dienu izdzert krūzīti tējas, apēst divus ābolus un man pietiek šķidruma.

paasma 29. marts 2010 15:36

mums ir ļoti tīrs ūdens no spices. To var dzert ar baudu un pat labāk garšo nekā veikalos nopērkamie. Atzīšos, ka grēkoju - neizdzeru tik daudz cik nepieciešams. Uz nakti gan pie gultas atstāju litrīgu krūzīti ar ūdeni, jo bieži naktī ir slāpe. Tāpat visu neizdzeru.

liiga 29. marts 2010 11:42

Mums ir filtrs,ūdens ļoti kvalitatīvs un garšīgs. Es dzeru daudz-ap 2l būs noteikti. ,arī mazie dzer daudz,bet vīrs gan grēko...

29. marts 2010 11:32

Forši,ka SK sievietes tiešām dzer daudz ūdens... :)

es kaut kā grēkoju... kādu 1,5 l es izdzeru, bet tas 0,5 vnk aizmirstas :D :D

dudina 29. marts 2010 11:08

Dienā lietoju 2 litrus ūdeni un jūtos ļoti labi. Mēs vedam ūdeni no laukiem un tas ir ļoti garšīgs.

kristia 29. marts 2010 10:55

Dzeru Zaķumuižas ūdeni un dienā izdzeru vismaz kādu 1 litru plus vēl 3 milzīgas tējas krūzes... :D tāka pa dienu 2 l noteikti ka sanāk :)

more 29. marts 2010 10:04

Mums ir uudensfiltrs un dzeram no taa un es censhos izdzert 2litrus uudens dienaa.

muuna 29. marts 2010 09:57

mēs lietojam Eden ūdeni milzīgajās pudelēs.

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā