Cik daudz ūdens patiesībā jāizdzer dienā?

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 8. oktobris 2013 10:21
2859
Teju katrs zina, ka dienā ieteicams izdzert vismaz astoņas glāzes ūdens. Kā izrādās, plaši izplatītais pieņēmums nebūt nav pareizs. Pētnieki nākuši klajā ar paziņojumu, ka cilvēka organismam dienā patiesībā nepieciešams pat trīspadsmit glāžu ūdens.

Tiesa, nepieciešamais šķidruma daudzums variē no dzīvesvietas, ikdienas nodarbēm, cilvēka svara un sportisko aktivitāšu īpatsvara, piemetinājuši speciālisti.

Tā kā ūdens veido 60 procentu cilvēka ķermeņa svara un ir absolūti neaizstājams, kā arī no organisma tiek izvadīts elpojot, svīstot un urinējot, ir vitāli svarīgi uzturēt savu organismu, apgādātu ar šķidrumu.

Speciālisti īpaši iesaka rūpēties par uzņemtā ūdens daudzumu pirms fiziskām aktivitātēm, jo organisma atūdeņošanās rada nogurumu, galvassāpes un muskuļu nespēku. Šai sakarā vēlams izdzert vismaz pusotru līdz divas ar pusi glāzes šķidruma.

Tāpat ir svarīgi ik pa laikam padzerties, organismam cīnoties ar temperatūru, vemšanu vai caureju. Ūdens šai sakarā ir viens no labākajiem ārstiem, iesaka pētnieki, aicinot par pietiekamu šķidruma uzņemšanu rūpēties arī grūtniecēm un māmiņām, kuras baro mazuļus ar krūti.

Par normālu šķidruma daudzumu organismā liecina arī urīna krāsa – ja organismam ūdens netrūkst, tas ir dzidrs un gaiši dzeltens, savukārt dehidratācijas gadījumā – duļķains un tumši dzeltens.

 
 
Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
VIT@ 8. oktobris 2013 13:22

un par urīnu, lai tas būtu visu laiku caurspīdīgs (jo tas ir rādītājs par uzņemto ūdens daudzumu) ūdens jādzer reizi stundā (viena glāze) arī naktī, cik tas ir reāli?! Turklāt, ja pa nakti nedzer ūdeni, jo normāli ir gulēt, tad no rīta urīns būs tumši dzeltenā krāsā un tas ir normāli, jo pa nakti cilvēks zaudē dienā uzņemto, tas tā, ja kāda izdomās urīnu krāsu ņemt par pamatu un ķer galvu rokās, jo katru rītu krāsa atkal tumši dzeltena!

VIT@ 8. oktobris 2013 13:14

Šie raksti par ūdeni jau vairs neliekas nopietni.. pirmkārt tie, kas sevi neradina, nekad nepieradināsies tāpat izdzert tīru ūdeni vismaz tās 8 glāzes dienā. Otrkārt lasot šos rakstus iezogas domas, kad kāds sevi mēgina pārliecināt un uzsākt to lietošanu, nevajag pārliecināt, vajag darīt! Un treškārt dalaties labāk pieredzē vai viedokļos, kādi ir plusi lietojot ūdeni vismaz 8 krūzes dienā, tas snoteikti būs vairāk motivējoši kā stāstīt kārtējo blogu, cik daudz organisms patērē ūdeni un neko par to, ka ūdens lietošana uzturā lielos daudzumos veicina labas ādas kvalitāti, svara zudumu un citas labas lietas, ko sievietes mēgina aizstāt ar kosmētiskajiem līzekļiem!

pece 8. oktobris 2013 12:42

Dzeru, dzeru.... reizēm grēkoju, ja daudz jāskraida riņķī!

Emmy 8. oktobris 2013 11:34

Katru mēnesi pa tēmai par ūdeni,liekas ka katru mīļu brīdi jādzer ar vien vairāk. Tīrā veidā ūdeni patērēju maz,tik cik sporta nodarbībās...slikti it kā,bet ja man neprasās,nespiežu sevi dzert...un pārmērīgs ūdens daudzums rada tūsku,vismaz ir dzirdēti gadījumi.

Cerīte 8. oktobris 2013 10:36

Tēma sena,apkožļāta 10 reižu*-patiesībā lielais vairums neizdzer pat tās 8 glāzes ,kur nu vēl vairāk.''Es tik daudz dzeru''-ja sāk pierakstīt reāli beidzas ar 1 litru vairumam.

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam