Brīnumdzira- bērzu sulas

ilzel
ilzel 30. marts 2010 00:00
706

Vēlos padalīties ar savu atklājumu. Pirms pāris gadiem es sāku izmantot bērzu sulas, un nu katru pavasari nevaru vien sagaidīt, kad beidzot sāks tecēt sulas!

{smallpic:1}

 

Kopš bērnības man nebija labas atmiņas, jo mūsmājās parasti bērzu sulas svaigas nedzēra, bet uzreiz rozīnes lika klāt un raudzēja, bet tādas man negaršoja, tāpēc vairākus gadus pat virsū bērzu sulām neskatījos. Bet tad, salasījusies, cik tās labas, un ka vajag dzert - TURKLĀT - svaigas, nolēmu vēlreiz pamēģināt. Un svaigas bērzu sulas taču ir tikpat garšīgas kā tīrs ūdens. Un vēl vērtīgas - tieši pirmās 3-4 stundas no tecināšanas, kad tās satur bioloģiski aktīvo ūdeni. 

 

 

Bērza sulas lieliski attīra organismu, uzlabo vielmaiņu un baro ķermeņa šūnas ar organiskajām skābēm. Bērzu sulu sastāvā esošās minerālvielas un citas aktīvās vielas stimulē dažādu sārņu, sāļu un nogulšņu izvadīšanu no organisma - urīnu dzenošais efekts un organismu attīrošā iedarbība bērzu sulām ir lielāka nekā ūdenim.

 

 

Un un ir klāt berza sulu laiks! Visu ziemu to gaidīju, jo tas man ir viens no pirmajiem signāliem, kas kopā ar gājputnu atgriešanos iezīmē pavasara sākšanos.

 

 

NOTEIKTI, NOTEIKTI bērzu sulas ir jādzer, jādzer svaigas, un daudz!Visu sulu laiku! Bērzu sulas nav iespējams pārdzerties. Vienā dienā ieteicams izdzert divus, trīs litrus sulu. Tās tikai veicinās urīndzenošo funkciju un svīšanu, kas ļaus atbrīvoties no sāļu izgulsnējumiem un dažādiem sārņiem, kas uzkrājušies organismā.  Bērzu un kļavu sulas iesaka dzert, lai uzlabotu imunitāti . Bērzu sulas var dzert vai ikviens, jo no tām nav novērotas alerģiskas reakcijas, tāpēc bērzu sula droši dodu dzert arī bērnam ,ūdens vietā.

 

Kā saglabāt ilgāk svaigas bērzu sulas

 

Turklāt, es atklāju arī veidu, kā saglabāt bērzu sulas, kas man garšo. Uz pusotra litra pudeli pievienoju 1 ēdamkaroti cukura, vienu citrona šķēlīti un vienu krustnagliņu. Aiztaisu pudeli ciet, paturu dienu virtuvē, siltumā, un tad nesu uz pagrabu vēsumā! Pēc tam tāds padzēriens vasarā! Pagājušo gadu tik ātri izdzērās, ka man šogad jau plāni 3kāršot daudzumu! Un jāpamēģina ar apelsīna miziņām..

 

Skaistāki mati

 

Vēl ir jāskalo mati ar bērzu sulām. Stāsta, ka mati labāk augot, un pat varot ar blaugznām cīnīties. Mani novērojumi liecina, ka mati nudien ir veselīgāki, jo šajā laikā, kad skaloju katru dienu ar bērzu sulām, es nelietoju šampūnu, itin nemaz neprasās. Bet katru vakaru ar vēsām bērzu sulām izskaloju matus. Vajag apmēram 1 litru sulas, kuru lēnām leju matos, masēju galvas ādu, kopumā noteikti kādas 5 minūtes.

Veselīgāka āda

 

Bērzu sulās jāmazgā seja, ādai šajā laikā nekādu toniku nevajag, un man pat krēmu nevajadzēja, jo parasti, kad nomazgā ar ūdeni, tad ādu tā savelk, ka ir nepieciešams krēms, bet ar bērzu sulām mazgājot seju, ādai ir tik patīkami, nekāda sausuma sajūta.

 

Ja bērzu sulas ir daudz, jāmazgā arī viss ķermenis, pie reizes palutinot ikvienu vietiņu ar pašmasāžu, turklāt vēsās bērzu sulas patīkami uzmundrinās un atmodinās ādu!

 

Vēl viens knifiņš, lai paildzinātu prieku par bērzu sulām, tās der sasaldēt.Saleju sulas ledus maisiņos, un tad ar ledus kubiciņiem notīru sejas ādu - atsvaidzinoši!

 

Tā. Tagad Tava kārta pastāstīt – vai berza sulu laiks ir īpašs laiks priekš Tevis. Varbūt Tu priekšroku dod kļavu sulām?

 

Ilze Lipska, Sieviešu Kluba Uztura redaktore

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandrulish 30. marts 2010 16:26

oooo, forši Ilžuk, ka atgādināji - šodien pat savējo sūtīšu lai ieurbj sulas, biju pavisam piemirsusi....Mēs ģimenē ļoti daudz dzeram un tieši svaigas - litriem...Diezvai paliks līdz vasarai, ko ieraudzēt....:D:D:D
Mēs liekam klāt burkā citrona šķēlīti un upeņu zariņus, tad garša laba ....

happy2012 30. marts 2010 14:11

oi man arī ļoti garso bērzu sulas...vienīgais sen neesmu dzērusi:(

30. marts 2010 13:49

Ja,nenoliedzami berzu sulas ir dabas bagatiba! Es gan nesmu dzerusi klavu sulu,bet jadzer tas,kas ir! Un galvenais bernam to dot!

ilzel 30. marts 2010 12:27

Atmiņā aizķēries, ka varot arī medu likt bērzu sulām klāt, tās raudzējot... Varbūt kāda šādu recepti ir mēģinājusi?

ilzel 30. marts 2010 11:20

Vai vēlākam laikam arī saglabājat? Kādas receptes???

30. marts 2010 10:46

Jā man garšo bērzu sulas, kad laukos dzīvojām, tad pirmās pat tecinājām kļavu sulas, bet man bērzu labāk garšo.

30. marts 2010 10:30

Es arī nevaru sagaidīt.. pudeles jau man sakrātas :D tas vienkārši tāpēc, ka pagājušajā gadā berzu sulas varēju dabūt tikai apmaiņā pret pudelēm, tāpēc tagad jau rūpīgi kādu laiku krāju :)

kristined 30. marts 2010 08:49

Piekrītu par visiem 100%! Cik labi,ka šonedēļ braukšu uz laukiem un ceru,ka vīra tēvs būs sācis tecināt gardās bērzu sulas!

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā