Biežāk uzdotie jautājumi par tamponiem

19. maijs 2011 00:00
4960

Vai tamponus var lietot arī nevainīgas sievietes? Vai tamponus var atstāt makstī uz nakti? Kā izvēlēties pareizo tampona izmēru? Sieviešu Klubs apkopojis biežāk uzdotos jautājumus par tamponiem! Nu laiks noskaidrot, kādas tad ir speciālistu sniegtās atbildes?

 

 

Vai tamponus var lietot arī nevainīgas meitenes?

 

Arī tās meitenes, kurām menstruācijas ir tikko sākušās, var lietot tamponus. Jaunības plēve ir dabiska, elastīga ādas kroka, kas aptver ieeju makstī. Tajā ir atverīte, pa kuru izplūst menstruālās asinis. Hormonālo izmaiņu rezultātā, kas vienmēr notiek pirms pirmās menstruācijas, jaunības plēve kļūst mīksta un elastīga. Tamponus ievietojot pirmo reizi, noder Mini izmērs. To diametrs ir praktiski vienāds ar jaunības plēves atverīti, tādēļ to lietošana nevar radīt bojājumus. Arī regulārai lietošanai meitenēm piemērotāki ir vismazākā izmēra tamponi (piemēram, Mini vai Normal).

 

Vai tamponus var atstāt makstī uz nakti?

 

Tamponus makstī var atstāt arī visu nakti. Pretēji paketēm, tamponi nemainīs savu atrašanās vietu, ko varētu radīt pēkšņas kustības miegā. Ir svarīgi tamponu nomainīt tieš pirms gulētiešanas un tūlīt pēc pamošanās no rīta. Dienā un naktī var izmantot vienas un tās pašas uzsūktspējas tamponus.

 

Kā izvēlēties pareizo tamponu izmēru?

 

Izvēlēties atbilstošu aizsardzību, kas piemērota individuālajām vajadzībām un menstruālās plūsmas intensitātei menstruāciju laikā, palīdzēs dažādais pilīšu skaits uz iepakojuma, kas apzīmē tampona uzsūktspēju. Plūsma parasti ir intensīvāka menstruāciju pirmajās dienās un kļūst vājāka, tām beidzoties. 

 

Ieteicams piemērot tampona uzsūktspēju atbilstoši plūsmas intensitātei un vienmēr izvēlēties tamponus ar mazāko iespējamo uzsūktspēju, kas nodrošina atbilstošu aizsardzību. 

 

Lai atvieglotu atbilstošu izvēli, papildu pilīšu skaitam uz iepakojuma, tamponiem ir dažādu izmēru iedalījums, piemēram, mini, normal un super.

 

Vai tamponi var radīt infekciju?

 

Tamponi ir pagatavoti no kokvilnas, viskozes šķiedrām un kokvilnas un viskozes šķiedru maisījuma, kas neveicina baktēriju augšanu un neizjauc maksts mikrofloru. Ir svarīgi tamponus mainīt regulāri un rūpīgi ievērot lietošanas norādījumus.

 

Tamponi jāuzglabā sausā un tīrā vietā. Ja tie tiek nēsāti līdzi somiņā, tiem jābūt ievietotiem kastītē, lai aizkavētu saskari ar citiem priekšmetiem, kas varētu sabojāt tamponu aizsargkārtu un padarīt tos netīrus. Pirms tampona ievietošanas un izņemšanas vienmēr jānomazgā rokas!

 

Svarīgākais ir menstruāciju beigās neaizmirst izņemt tamponu. Ja to makstī atstās pārāk ilgi, tas var izraisīt maksts infekciju, ko pavada nepatīkama smaka. Šajā gadījumā nepieciešams doties pie ginekologa. 

 

Tokskisko šoka sindromu (TŠS) izraisa cilvēka ķermenī atrodamu baktēriju ģenerēti izdalīti toksīni. TŠS tiek saistīts ar tamponu lietošanu, taču tas var rasties menstruāciju laikā arī tad, ja tamponi netiek izmantoti. 

 

 

Sieviešu Kluba izvēle:

O.B. ProComfort:

  • Šos tamponus radījusi sieviete ginekoloģe, izprotot sieviešu fizioloģiskās vajadzības. O.B.Tamponi ir veidoti tā, lai būtu piemēroti ikvienai sievietei.
  • Pieejami ar četrām dažādām uzsūkšanas spējām, atbilstoši sievietes nepieciešamībām jebkurā mēnešreižu dienā
  • Īpašs komforts un uzticama aizsardzība. Visām dienām – dažādām asiņošanas intensitātēm. 

 

 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Ko par tamponu lietošanu tu gribētu noskaidrot?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā