Bērns pēc hormonālās kontracepcijas

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 4. aprīlis 2011 00:00
2229

„Jau vairākus gadus lietoju hormonālo kontracepciju, bet tagad grasos to pārtraukt, lai plānotu ģimenes pieaugumu. Sakiet, cik ilgi pēc hormonālajām tabletēm nedrīkst palikt stāvoklī, lai tas nekaitētu mazulim?“ mums jautā kāda Sieviešu Kluba lasītāja.

 

 

Atbild Sieviešu Kluba eksperte Daiga Baranovska, ARS ginekoloģe.

 

„Viennozīmīgu pierādījumu un absolūtu rekomendāciju par to, cik ilgi jāizvairās no grūtniecības plānošanas pēc tam, kad sieviete ir pārtraukusi lietot hormonālo kontracepciju, nav. Ārstu rekomendācijas vairumā gadījumu balstās uz empīriskiem novērojumiem un personīgo pieredzi.

 

Parasti mēs rekomendējam ieturēt trīs līdz sešu mēnešu pauzi pēc hormonālo preparātu lietošanas. Pamatiemesls tam ir dot organismam laiku, lai mazā iegurņa orgānos atjaunotos pilnvērtīga asinsrite, jo kontracepcijas lietošanas laikā tā ir relatīvi samazināta.

 

Nav iemesla uztraukties par hormonu uzkrāšanos sievietes organismā, jo tie tiek izvadīti 24 stundu laikā, kopš lietota pēdējā tablete (vai cita hormonālā kontracepcija). Tieši šī iemesla dēļ laikā, kad tabletes tiek lietotas, tās jādzer ļoti precīzi, citādāk vēlamo efektu var arī nedot.

 

Ja tomēr gadās situācija, ka grūtniecība iestājas ātrāk, nav pamata domāt, ka noteikti būs slikti. Galu galā mums ir pieredze ar veiksmīgiem gadījumiem arī tad, kad grūtniecība ir iestājusies, lietojot hormonālās tabletes, un tas nopietnas sekas uz grūtniecības gaitu un bērniņa attīstību vai veselību nav atstājis.“

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

 

Vizīti pie dr. Daigas Baranovskas varat pieteikt pa tālruni 67201007

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kāda ir tava pieredze ar hormonālajām tabletēm un bērniņiem?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
banderoso 4. aprīlis 2011 12:48

Man paziņām pieteicās dvīņi jau pēc mēneša :)

mazaa raganina 4. aprīlis 2011 10:24

Nekādu problēmu.Vecākais bērns pieteicās laikam 3 mēnešus pēc tablešu lietošanas, jaunākais 8 mēnešus pēc tablešu lietošanas.Uz jaunāko nācās nedaudz pagaidīt... :)

lotte 4. aprīlis 2011 01:03

Man vecākā meitiņa pieteicās tai pašā mēnesī, kad pārtraucu lietot hormon. tabletes. Viss gan grūtniecības laikā ok, gan arī meitiņa stipra un vesela (tfu, tfu, tfu).