Ātrās uzkodas izraisa atkarību

ilzel
ilzel 31. marts 2010 00:00
720

 

Floridas zinātnieki, reaģējot uz apgalvojumu, ka tā dēvētā ‘junk food’ jeb ātrās uzkodas, neveselīgo pārtiku izraisa līdzīgu atkarību kā narkotikas, veica pētījumu ar žurkām, un secināja, ka tiešām žurkas labāk izvēlas neveselīgo pārtiku un pat drīzāk badojas, nekā ēd viņām piedāvāto veselīgo pārtiku.

{smallpic:1}

Neveselīgā pārtika žurku smadzenēs radīja līdzīgu efektu kā narkotiku lietošana vai nodarbošanās ar seksu. Dīvaini salikt šīs lietas kopā, bet tā nu esot – neveselīgas pārtikas ēšana rada eiforijai līdzīgas sajūtas.

 

Vienai žurku grupai tika dota veselīga, uzturvērtības ziņā bagāta pārika, bet otra grupa barota ar pārtiku, ko nu lielveikalā varēja atrast, un ko mēs visi saucam par neveselīgu – bekons, desas, siera kūkas, pudiņi, čipsi un tamlīdzīgi.

 

Otrā grupa kļuva pasīva un pieņēmās svarā, turklāt vēl papildus eksperimenti pierādīja, ka žurkas ēdīs šo pārtiku arī tad, ja zinās, ka pēc tam sekos sāpes.

 

Kad šīm žurkām iedeva to pārtiku, ko deva pirmajai grupai, tās atteicās ēst vispār.

 

Ar šiem pētījumiem zinātnieki aicina aizdomāties par to, ka neveselīgā pārtika – tā rada atkarību un tā ir jāārstē, vispirms to apzinoties.

 

Amerikā tā ir nopietna problēma, un nav brīnums, ja šī pārtika rada atkarību, ka cilvēks pēc tam nespēj ieēst veselīgu pārtiku, vai vēl trakāk  - viņš nekad mūžā nav ēdis un nemaz nezina, kā tie dārzeņi izskatās.

 

Mums gan Latvijā, gribētos teikt – visi tomēr labāk izvēlas veselīgu pārtiku. Pa reizītei jau var uzēst kādu ātro uzkodu, varbūt kādu makdonalda burgeru, bet tā tomēr mums nav ikdiena. Mēs zinām, kāds izskatās gurķis un kāposts.

 

Ilze Lipska, Sieviešu Kluba Uztura redaktore

Cik bieži Jūs ikdienā izvēlaties ātrās uzkodas? Vai esat izjutuši atkarību no tām?

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Rebeka 31. marts 2010 23:03

Man garšo ātrās uzkodas un piekrītu par atkarību!

ievukitis 31. marts 2010 18:27

Es arī ļoti reti ēdu burgerus pamatā jau vispār gatavojam mājās un svētkos es labāk aizeju uz kādu foršu krodziņu vai restorānu nevis uz ātro uzkodu ēstuvēm.

ki4ija 31. marts 2010 09:08

Es nekad neesmu izjutusi atkarību. Ja man to atļauj ģimenes budžets, tad pa reizei gan ko nopērku (apmēram reizi 2 vai 3 mēnešos), lai gan garšo man pat ļoti labi.

31. marts 2010 07:05

Jā, piekrītu rakstā teiktajam, ka tas tiešām izraisa atkarību! Mans draugs arī bieži iet uz McDonaldu tikai tāpēc, ka tā ir ierasts un garšo.. Kuram gan negaršo McDonalds kartupelīši, burgers un saldējums?! Mmmmm, tiešām reizi pa reizei jau var!

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā