Atklājam ilgākas jaunības noslēpumu!

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 6. februāris 2012 00:00
711

Tā nav nekāda brīnuma procedūra vai plastikas ķirurģijas metode! Viss jaunības un skaistuma noslēpums slēpjas rūpēs par organisma dabisko skābju un sārmu līdzsvaru. Kāds tas ir? Un kas notiek, ja mainās mūsu bioloģiskā vide? Jautājam uztura speciālistei Ingai Pūcei no Premium Medical klīnikas. 

 

 

Bioloģisko vides viens no raksturojošiem parametriem ir – skābju sārmu līdzsvars.

 

Skābju un sārmu līdzsvars (pH)


No 1 līdz 6,9 ir skāba, 7 ir neitrāla, no 7,1 līdz 14 – sārmaina vide. Cilvēka organisms ir sārmains. Asinīs pH ir 7,35. Tas ir konstants lielums. Ja pH nokrīt līdz 7,1, iestājas nāve.

 

Ja asiņu pH ir konstants (nemainīgs lielums, ko uztur organisma bufersistēmas), tad limfa un starpšūnu šķidrums lielākai daļai mūsdienu cilvēkiem ir skābi. Slimība biedrojas ar skābi, veselība ar bāzi. Cilvēka dzīvības spēks un veselība slēpjas bāzu veidotājos – minerālvielās un mikroelementos.

 

Kas notiek, kad mainās organisma bioloģiskā vide?


1. Kad mūsu vide kļūst skāba, tā kļūst draudzīga sliktajiem mikrobiem, situāciju vēl vairāk pastiprina tas, ka paši sliktie mikrobi izdala toksīnus, kas vēl vairāk paaugstina bioloģiskās vides skābumu, padarot savu eksistenci vēl tīkamāku, otrkārt, skābā vidē veidojas daudz brīvo radikāļu, kas bojā šūnu membrānas, kā arī DNS un RNS struktūras, radot mutācijas šūnu līmenī, tas draud ar šūnas pārprogrammēšanu, tāda šūna māk tikai ēst un vairoties, tā ir vēža šūna.

 

2. Paātrinās novecošanās procesi, piemēram, ādas novecošana tieši saistīta ar brīvo radikāļu kaitīgo ietekmi, kura veidojas saules, vēja, piesārņotas apkārtējas vides rezultātā. 

 

3. Skābā vidē skābekļa atomi ir saistītā stāvoklī. Tāpēc mūsu šūnām, tāpat kā zivīm ūdenī, nav ko elpot. Arī biežāku elpošanu mēs maz ko līdzēsim. Skābekli var atbrīvot tikai sārmainie mikroelementi (kalcijs, magnijs, nātrijs, kālijs).

 

4. Arī sirds infarkts un insults visbiežāk mūs piemeklē, kad esam skābi. Skābās asinīs eritrocīti – sarkanie asins ķermenīši kļūst stīvi, tas ir nespēj mainīt savu formu, veido garas ķēdes, iesprūst sīkajos kapilāros, aizsprostojot tos, šūnas mirst bez skābekļa (eritrocīti ir skābekļa nesēji). Tas ir, piemēram, sirds infarkts vai insults.

 

5. Jau 30. gados tika pierādīts, ka vēža rašanās process ir anaerobs (bez skābekļa).

 

6. Skābā vidē nedarbojas arī lielākā daļa fermentu. Vielmaiņas procesi apstājas.

 

7. Kamēr skābes nav neitralizētas, tās bojā asinsvadus, piemēram, pienskābe izēd caurumus artērijās un organisms liek plāksterus no zema blīvuma lipoproteīniem (ZBL holesterīna), lai novērstu asiņošanu. Tātad reālais vaininieks ir skābe. Un tās parādīšanās iemesls – minerālvielu deficīts. Atceramies, kā sāp muskuļi pēc smaga fiziska darba vai sporta nodarbībām. Šajā gadījumā vainīga ir pienskābe.

 

8. Cieš arī nieres. Ir pierādīts, ka akmeņi nierēs un žultspūslī sastāv no jūsu kaulu kalcija, bet ne no kalcija, ko mēs organismā uzņemam ar uzturu.

 

Kas tās par skābēm un kā tās rodas?


Pienskābe – no fiziskas piepūles.

 

Sālsskābe – no stresa, bailēm, dusmām.

 

Slāpekļskābe – no sālītas gaļas, sevišķi ar kālija nitrāta piedevu (krāsviela).

 

Etiķskābe – no saldumiem un taukiem.

 

Miecskābe – no melnās tējas un kafijas.

 

Urīnskābe – no gaļas produktiem.

 

Nikotīnskābe – no smēķēšanas.

 

Skābeņskābe – no kakao un rabarberiem (vasaras otrā pusē palielinās tās daudzums rabarberos).

 

Arī pretsāpju medikamenti rada skābes


Organisms šīs skābes neitralizē ar minerālvielu palīdzību, lai negūtu ķīmiskus apdegumus. Rezultātā veidojas sāļi, jeb sārņi. Minerālvielas organisms var paņemt no kauliem, nagiem (ja nepietiek, sāk lūzt), asinsvadiem, skrimšļiem, locītavām (ja nepietiek, sāk sāpēt), matiem, asinīm un ādas.

 

Skābes organisms izvada ar sviedriem, urīnu un izelpojot caur plaušām CO2 veidā.

 

 

 


Lai organisms ātrāk atgūtu spēkus pēc kādas slimības, noguruma vai izdegšanas sindroma, vairotu prieku un emocionālo līdzsvaru, Sieviešu Klubs iesaka uztura bagātinātājus Basica. Vairāk par tiem lasi šeit>>

 

Basica® Direkt

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā