APETĪTE RODAS ĒDOT

Ciao
Ciao 6. februāris 2017 10:56
3045

Mūsdienās vairums ēd par daudz un par maz kustās. Porciju apmēri dubultojušies un kunģis arī, tam parādās vairāk vieta uzņemt ēdienu. Aizdomājos un pie reizes atgādinu arī sev ēšanas paradumus un porcijas lielumu.

Iedomājieties! Tiek piedāvātas ķirurģiskas procedūras, kuras samazina  kunģi? Man tas liekas prātam neaptverams, jo kunģis saraujas pēc 3 -5 dienu badošanās. Tomēr ir cilvēki, kuri vēlas tūlītēju rezultātu bez piepūles.. ar operācijas palīdzību. Tas nav tikai kunģis, tas ir viss.. plastiskās operācijas piedzīvo ultra popularitāti, jo neviens vairs negrib būt pats, vairums cilvēku grib līdzināties kādam.. bet tā jau ir cita tēma.

Mūsdienu lielākais ienaidnieks ir cukurs! Šāda atziņa nav mans izdomājums, bet gan pētījumu rezultāts ar ko cilvēki slimo un kas ir slimības izraisītāji.

Veselam un aktīvam cilvēkam porcijai būtu jāsastāv : puse no šķīvja ar zaļumiem un dārzeņiem , 2/3 proteīnam un 1/3 ogļhidrātiem. Kāda izskatās Tava porcija?

 

Ieradumi, kuri ieviesti manā ģimenē, kas disciplinē ēšanas paradumus!

  • Gatavot mājās (tikai mājās gatavojot patiesi zinām, kas lācītim ir vēderā);
  • Ēst vairāk zaļumus un dārzeņus;
  • Ēst pie galda (nevis stāvot kājās, skrienot pa ceļam uz darbu, mašīnā pie stūres utt);
  • Ēdienreizes noteiktos laikos;
  • Ēst bez traucēkļiem (tv, radio, grāmatas, telefona, interneta);
  • Izbaudīt ēdienu;
  • Iesaistīt ģimenes locekļus maltītes gatavošanā un eksperimentēt;
  • Ēst sezonālus produktus;
  • Samazināt gatavo produktu iepirkšanu

Svarīgi ēst lēnām un sakožļāt ēdienu, vai zini kāpēc? Tāpēc, ka smadzenēm signāls par sāta sajūtu pienāk vēlāk. Tie kuri ēd lēnām, jūtas paēduši no mazāka daudzuma ēdiena, kā tie kuri ēd ātri.

 

VIT@

https://vitakoci.org/

Brīvo tēmu blogu konkurss!

20170130092923-47674.jpg

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ciao 6. februāris 2017 16:42 Kerstyna

par kafiju runājot, es dzeru tikai vienu krūzi no rīta.
Man arī ir darbs, skriešanu apkārt... Ir dienas, kad pusdienas sastāv no divām saujām riekstu un ābola (labs proteīnu, vitamīnu un minerāļu avots)... toties es dzeru daudz ūdeni, jo tas ir vienīgais veids, kā vislabāk spēju koncentrēties.. smadzenēm skābekli vajaga :D palīdz koncentrēties :)

Kerstyna 6. februāris 2017 15:21

Man ir divi dzīves ritmi - viens darbā, otrs ārpus darba.
Darbā nekad nevar zināt, kad ēdīsi, var sanākt pusdienot kaut kur pusnaktī. Fitness -ar 14 kg somu uz 5 stāvu raitā riksī, domāju, ka nav slikti. Kafiju visbiežāk sanāk dzert pa ceļam jau uz adresi, esmu izkopusi prasmi dzert karstu kafiju vibrējošā mašīnā :D Diezgan bieži darba ēdienkarte sastāv no vairākām Latte krūzēm, ko var nopirkt kafijas automātos pie slimnīcu uzņemšanas nodaļām.
Mājās- tas ir cits stāsts ... Mājās es laiskojos, tātad nevingroju, nesportoju. Ēst gan man patīk gatavot un gatavoju vidēji veselīgu ēdienu. Unn mūsmājās visi draudzīgi ignorē galdu :D. Pat mazais uzliek savu s''skīvi uz taburetes un sēž uz mazā soliņa. Pie galda sēžam, tad kad ir svinīgs pasākums- dzimšansdienas, u.c. tādi pasākumi, ikdienā nē. Nu tas nav labi, bet es neiebilstu, pie mums demokrātija. Lielais , piemēram nekad nemācās pie galda, vienmēr guļ zemē uz paklāja....

ofelija 6. februāris 2017 15:18

Ieraudziju bildi un sapratu-tas noteikti jaaizlasa!:D

Shalako 6. februāris 2017 13:52 VIT@

:D tā nu ir

Ciao 6. februāris 2017 13:50 Shalako

man vispār ēšanas kults kaut kur pa ceļam, nevis mājās pie galda liekas dīvains :D Jā, tas noteikti ir trends :D(Y) Un ja vēl tas nav fitnesa fans.. tad hello apaļumi..

Shalako 6. februāris 2017 13:31 VIT@

Ahā, es arī tos biju paķērusi līdzi, kad agri vilcienā braucu, bet tā ikdienā tos nepērku.
Ir gadījumi, kur reklāma, bet ir, kur nē, t.i. tās, kuras nav izreklamētas un nav pa tūkstots sekotajām, tās tik un tā lepni fotogrāfē savas "brokastis", "snekus", vai "pusdienas".
Pati periodiem eju uz trenažieriem, skrejceliņi, kroroadi utt., bet nu vienmēr taču var paēst vai nu pirms, vai pēc. Treniņu laikā ēst ir dīvaini, lai neteiktu, ka nepareizi...

Ciao 6. februāris 2017 13:23 Shalako

Man šķiet dāmām, kuras aizraujas ar fitnesu ir cita motivācija ... vairums gadījumu ko es redzu IG ir produkta reklāmas.
Enerģijas batoniņi nav slikti, ja esi kaut kur ceļā un vajag ko iekost, bet nav iespējams, piemēram, paēst normāli. Es ņemu līdzi pārgājienos sēklu un riekstu batoniņus, ideāli (Y) Tiesa tas nav ēdiena aizstājējs ikdienā...
Par proteīna pulveriem man nav ko teikt daudz, no vienas puses tur nav nekā slikta iekšā, tas ir proteīns, vitamīnu un minerāļu koncentrāts... bet nevar noliegt, ka tas ir milzīgs bizness un mārketings arī .. personīgi es nelietoju :)

Shalako 6. februāris 2017 13:10

Labi teikts, vecas patiesības nerūs!
Tā kā es tagad aktīvi lietoju Instagramu, tad neviļus sanāk uziet "vingrotāju" meitenēm trenažieros, kuru ķermeņi un motivācija, protams, nav nekas slikts, bet ievēroju, ka ārkārtīgi daudzas aizraujas ar proteīnu dzērieniem, visādiem batoniņiem. Tad man arī radās jautājums, vai vingrošana hobija pēc {būsim godīgi, tās fito meitenes tagad ir modes lieta} prasa kaut kādus speciālus dzērienus utt.!? Nē taču, slaidu un vingru ķermeni var iegūt uzņemot normālās ēdienreizēs pietiekamu devu olbaltumvielu un nevajag tās aizstāt ar visādiem dzērieniem un tamlīdzīgiem moderniem našķiem....
P.S. Esmu arī garšojusi tos dzērienus un intereses pēc panašķojos ar to batoniņu. Nu.... es neteiktu, ka tie aizstātu veselīgu uzturu, lai vai cik tas pieniņš vai batoniņš nebūtu garšīgs.

Linduchy 6. februāris 2017 12:17 VIT@

Ā, tas nebija par ērtumu, bet gan par iespējamību, ka dažs labs to zupu izgāzīs dīvānā :D

Ciao 6. februāris 2017 12:08 pece

noteikti dalās, jo dalās pats par sevi kas ir vajadzīgs sievietei un vīrietim... vēl vairāk dalās iedalījums ko vajag noteiktām vecuma grupām ēst .. tas ir protams vairāk kā tikai šķīvja satura iedalījums, bet pa lielam .. apmēram.. visiem der ;)

Mani šokē ne tik ļoti pats operācijas fakts... bet fakts, ka mūsdienu cilvēks nav motivēts .. ir slinks un vēl jo vairāk cer uz klik ātrumu..

Ciao 6. februāris 2017 12:04 Linduchy

vai tad tikai zupu ir ērtāk ēst pie galda? :)

pece 6. februāris 2017 11:52

Piekrītu, ka liels ienaidnieks ir cukurs, kurš ir sastopams pat lielākajā daļā sāļo jau gatavo ēdienu vai pusfabrikātu. Vēl liela problēma ir našķi ik dienas un daudz.

Par šķīvja dalījumu, te nu zinātnieku domas dalās, bet konceptuāli jau tāpat skaidrs - pamatmasa ir dārzeņi :)

Par operācijām šausmināšanās ir lieka, atkarība paliek atkarība, lai gan kamēr cilvēks pats nav sapratis, ka kaut kas dzīvē jāmaina, arī operācija līdzēs tikai mazliet, bez tam tai ilgtermiņā ir nopietnas blaknes.

Linduchy 6. februāris 2017 11:49 VIT@

Biežāk jāēd zupas, to nevar ēst dīvānā - gribot negribot jāēd pie galda :D

Ciao 6. februāris 2017 11:27 Linduchy

tā jau ir... mēs visi zinām, bet ....... :D
Protams tā ir katra izvēle atstāt grēciņu dienas, vai tomēr nē.. mūsmājās tas ir pieradums, paēst pie galda un tad dīvāns ar filmu :)

Ciao 6. februāris 2017 11:20 Kerstyna

Forši, man prieks (Y)(hi)

Linduchy 6. februāris 2017 11:09

Vienkāršas un zināmas lietas, bet ai kā reizēm piemirstās un sanāk grēkot. Mums mājās lielākais "grēks" brīvdienās ir ēšana+filmas skatīšanās (angel)

Kerstyna 6. februāris 2017 11:06

Vērtīgs blogs un vienkāršas patiesības :) Paldies (F)