Aizvien vairāk aptiekās pērk D vitamīnu un magniju

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 3. septembris 2018 07:15
272

Apkopojot pirmā pusgada pārdošanas rezultātus, BENU Aptiekas secinājušas, ka, salīdzinot ar to pašu periodu pērn, teju dubultojies pieprasījums pēc D vitamīna un par aptuveni 30% pieaudzis pieprasījums pēc magnija un pretalerģijas līdzekļiem, pieprasījuma pieaugums vērojams arī vairākās citās produktu kategorijās.

Pieparasījums pēc D vitamīna un magnija skaidrojams ar to, ka cilvēki pakāpeniski apzinās D vitamīna pievienoto vērtību, jo īpaši imunitātes stiprināšanā, kā arī izjūt magnija trūkumu organismā, ko var radīt stress un nepilnvērtīgs uzturs, skaidro BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Attiecībā uz pretalerģijas līdzekļiem farmaceite norāda, ka šī gada siltajā pavasarī vienlaicīgi ziedēja ļoti daudz augu un koku, kas veicināja problēmas ar elpceļiem, ko izraisa alerģija pret ziedputekšņiem un putekļiem. Tāpat arī sausā un siltā vasara sagādāja vairāk putekļu kā ierasts, un jūtīgāki cilvēki bija spiesti vērsties aptiekās pēc palīdzības.

Tāpat arī, salīdzinot ar to pašu periodu pērn,  gada pirmajā pusē bija vērojams nepilnu 15% pieprasījuma pieaugums pēc pretsaaukstēšanās līdzekļiem, kā arī visa pusgada ietvaros par teju 20% pieaudzis pieprasījums vēdera labsajūtas līdzekļiem.

Pretsaaukstēšanās līdzekļu pieprasījuma pieaugumu Z. Ozoliņa pamato galvenokārt ar agro pavasari, savukārt attiecībā uz vēdera labsajūtas līdzekļu pieprasījumu farmaceite norāda, ka intensīvā dzīves ritma radītais stress, kas bieži vien iet roku rokā ar neveselīgu uzturu, bieži rada vielmaiņas un citas vēdera problēmas, kas cilvēkiem liek vērsties pēc padoma aptiekās.

Pirmajā pusgadā, salīdzinot ar to pašu periodu pērn, par nepilniem 15% pieaudzis arī pierasījums pēc ādas kopšanas līdzekļiem. Pieprasījuma pieaugumu šajā kategorijā, kurā ietilpst gan dažādi līdzekļi problemātiskas ādas kopšanai un ārstēšanai, gan līdzekļi brūču apstrādei un kopšanai, farmaceite skaidro ar silto vasaru, kuras laikā cilvēki daudz vairāk laika pavadīja brīvā dabā, nodarbojoties ar sporta un citām brīvdabas aktivitātēm.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies