Aiva Vīksna: Neviens cits par tevi un tavu ģimeni nerūpēsies!

Autors: , 2011. gada 15. marts, 13:00:00
Aiva Vīksna: Neviens cits par tevi un tavu ģimeni nerūpēsies!

Biedrības „Līdere” valdes priekšsēdētāja Aiva Vīksna, ginekologa apmeklēšanu uzskata par obligātu, un vizītes plāno līdzīgi kā biznesa tikšanās.

 

 

 

„Vizītes pie ginekologa, līdzīgi, kā biznesa tikšanās, parasti plānoju un atzīmēju savā dienas kalendārā, lai par tām nepiemirstu.

 

Ginekologu apmeklēju katru gadu un parasti tad veicu arī sonogrāfiju. Tā kā man jau ir pāri četrdesmit, regulāri dodos arī uz mamogrāfijas pārbaudēm.

 

Uzskatu, ka obligāti būtu jāveic arī dzemdes kakla vēža skrīnings, bet, runājot par vakcīnu, manas domas dalās. No vienas puses, dzemdes kakla vēža vakcīna ir vajadzīga, lai pasargātu jauno paaudzi. Tomēr, tajā pašā laikā, vēl nav veikti zinātniskie pētījumi (un nevar būt, jo šī vakcīna ir jaunums) par tās ietekmi, un par to, vai tā tiešām var pasargāt. 

 

Kopumā, domāju, ka sievietēm nevajag izvairīties no ginekologa apmeklēšanas, un arī pati nekad neesmu vairījusies vai baidījusies pierakstīties kārtējai vizītei, jo tas vienkārši ir jādara. Galu galā, ja pati nerūpēsies par sevi un savu ģimeni, arī neviens cits to tavā labā nedarīs!”

 

 

Līva Zaksa, speciāli www.sieviesuklubs.lv

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu rūpējies par savu sievišķīgo veselību pavasarī?