5 mīti un 5 patiesības par pienu

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 17. augusts 2014 00:00
4066

Esi dzirdējusi, ka pieaugušā vecumā pienu nemaz dzert nevajag, tas tikai uzpūš vēderu, veido gāzes un citas diskomfortu izraisošas problēmas. Ko par to visu saka gastroenterologs Anatolijs Danilāns? Atmaskojam biežāk sastopamos mītus par pienu.

 

Mīts Nr. 1 – no piena daudziem ir alerģija

 

Patiesībā alerģija no piena olbaltuma cilvēkiem ir ļoti reti. Piens bieži izraisa vēdera pūšanos. Organismam ir grūti sagremot piena cukuru, kas var izraisīt gāžu veidošanos, bet šīs pazīmes nenozīmē, ka cilvēkam ir alerģija.

 

 

Mīts Nr. 2 – piena dēļ pūšas vēders, kas kaitē zarnu traktam

 

Diezgan izplatīts ir mīts, ka laktozes nepanesības dēļ pūšas vēders, kas savukārt ir kaitīgs zarnu trakta veselībai. Tātad – šie cilvēki pienu nedrīkst lietot.

 

Anatolijs Danilāns šo mītu komentējot saka – muļķības! Taisnība, laktozes nepanesība izraisa vēdera pūšanos, bet vēdera pūšanās nevis ir kaitīga, bet tieši pretēja – veselīga zarnu sistēmai. Tā stiprina gremošanas un zarnu traktu, kā arī uzlabo tā veselību.

 

Mīts Nr. 3 – ja pūšas vēders no govs piena, jādzer kazas piens

 

Protams, arī kazas piens organismam ir veselīgs un vajadzīgs, bet nav arī tā, ka tajā nemaz nav laktozes – vielas, kas izraisa vēdera pūšanos. Ir aprēķināts, ka kazas pienā ir ap 4 % laktozes.

 

Mīts Nr. 4 – organisma veselībai vislabākais ir tieši lauku piens

 

Jā, lauku piens ir veselīgs, tas netiek apstrādāts un rūpnieciski pārstrādāts, tomēr tajā ir daudz taukvielu, kas savukārt ir papildus risks, kādēļ var palielināties holesterīna līmenis. Lauku pienu var un pat vajag dzert, bet ar mēru!

 

Mīts Nr. 5 – pieaugušajiem pienu nevajag

 

Tas ir lielākais mīts, kāds vien izdomāts. Lai arī cik tev šobrīd būtu gadi, piena produkti ir ieteicami ikvienam organismam, jo to sastāvā ir olbaltumvielas un kalcijs. Kalcijs starp citu sevišķi vērtīgs sievietēm, kuras mēnešreižu laikā zaudē daļu sāls un mikroelementu daudzumu, kas dabiski ir viņu organismā.

 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādus mītus par pienu tu vēl zini? 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
SOLLLA 9. decembris 2014 22:43
Noelle 18. augusts 2014 09:17

Laikam ņemot vērā, ka no mazotnes līdz padsmit gadu vecumam esmu regulāri dzērusi lauku pienu, bet velāk, tīri tādēļ, ka nav vairs pieejams manām garšas kārpiņām atbilstošs (lasīt - savos laukos iegūts) lauku piens, esmu pārgājusi tikai uz pirko pienu veikalā, nevienu mirkli neesmu sirgusi ar paranoju attiecība uz piena lietošanu uzturā pieaugušiem cilvēkiem :) Arī citi mīti par pienu manā skatījumā ir tikai un vienīgi mīti, lai gan, protams, pieļauju, ka ir neliela daļa cilvēku, kam patiešām ir laktozes nepanesamība, bet ne jau tādēļ, ka piens vispār nav jādzer pieaugušiem cilvēkiem. Es to skaidroju ar tādu pašu izņēmumu, kā alerģiju pret riekstiem, zivīm u.c. produktiem.
Kādu laiku atpakaļ viena paziņa šausminājās par to, ka Tibetā jau nu gan pienu neviens nedzer, jo tas esot kaitīgs organismam (un mēģināja sēt vispārēju histēriju visu savu sarunu piedru pulkā), bet bija aizmirsusi papētīt to, ka mūsu platuma grādu iemītniekiem organismā ir specifiska mutācija (specifiski kuņģa enzīmi vai kas tamlīdzīgs) tieši dēļ klimatiskās zonas, kurā dzīvojam, kas palīdz šķelt pienā esošās cietes un padara mūs "mazliet" atšķirīgus no tibetiešiem piena panesamības jomā :)

hiperkeri 17. augusts 2014 20:14

un kā tad ar to,ka piena proteīns aizskalo urīnā visas kalcija rezerves?
Rezultātā,lai ,dzerot pienu,mēs uzņemtu kalciju,mēs patiesībā to vairāk pazaudējam. Tāpēc es sāku dzert mandeļu un riekstu pienus,kam šo proteīnu nav,bet tie bagātināti ar kalciju. Tas izskaidro,kāpēc man jau no bērnības ir vāji kauli. Līdz brīdim,kad uzzināju par šo faktu,vienkārši vainoju to,ka tādi gēni,taču ,kā izrādās- nepareizi viss tika sākts!

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā