5 kļūdas, ko nedrīkst pieļaut, veicot zobu balināšanu

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 13. augusts 2019 17:00
564

Zobu balināšana ir viens no veidiem, kā uzlabot savu smaidu, padarīt to pievilcīgāku gan pašam sev, gan apkārtējiem. Šobrīd zobu balināšana ir samērā populāra procedūra, ko izvēlas veikt gan mājas apstākļos, gan zobārstniecības klīnikās. Tomēr joprojām daudzi pret šo procedūru neattiecas ar vajadzīgo nopietnību un pieļauj rupjas kļūdas, kas var pat apdraudēt veselību. 

Lūk, apkopotas 5 būtiskas kļūdas, ko nedrīkst pieļaut, domājot par zobu balināšanu un to arī veicot. 

  1. Nekonsultēties ar zobārstu

Balinošās vielas, kas tiek izmantotas zobu toņa uzlabošanai, ir aktīvas un agresīvas, tāpēc pirms balināšanas ikvienam vajadzētu saņemt zobārsta konsultāciju, lai pārliecinātos, ka zobu stāvoklis un veselība ir tam pie piemērota.  

Balināšanas līdzeklī atrodas spēcīgas ķīmiskas vielas, kas iziet cauri zoba virsmai un balina zoba pamatmasu. Protams, tas var arī atstāt sekas uz zobu izturību un ietekmēt to jutību, tāpēc jābūt pārliecinātiem, ka nav īpašu risku. Vislabāk doties uz konsultāciju pie speciālista, kurš izvērtēs situāciju un arī ieteiks piemērotākos veidus un līdzekļus, kā iegūt baltākus zobus. 

2. Veikt balināšanu līdz 18 gadu vecumam

Zobu balināšana vēl nenobriedušiem zobiem var radīt neparedzamas sekas, tāpēc to nedrīkst darīt, kamēr nav sasniegti vismaz 18 gadi. Apmēram līdz 12 gadu vecumam visi piena zobi nomainās pret pastāvīgajiem zobiem. Tomēr vēl ir nepieciešami apmēram 10 gadi, lai notiktu zobu mineralizācija. Līdz tam laikam zobus balināt nav ieteicams.  

Kā arī 18 gadu vecums nav vienīgais faktors, kam būtu jānosaka – drīkst vai nedrīkst balināt zobus. Arī pēc 18 gadu vecuma balināšana ar profesionāliem ķīmiskiem līdzekļiem jāizvēlas tikai tad, ja zobārsts tam ir devis “zaļo gaismu”. 

 3. Balināt, ja zobi un smaganas nav veselas

Zobus nedrīkst balināt, ja zobi nav veseli, ja ir zobakmens, vecas plombas, plaisas zobu virsmā, smaganu saslimšanas, zobu nodilums, arī augsta zobu jutība. Tas vēlreiz apliecina to, ka bez konsultēšanās ar zobārstu nevajadzētu veikt zobu balināšanu. Speciālists izvērtēs zobu stāvokli. Vajadzības gadījumā var pirms tam novērst kādas problēmas, lai zobu balināšana vēlāk būtu iespējama.  

Obligāts ir nosacījums, ka pirms zobu balināšana ir jāveic pilna mutes dobuma higiēna, lai noņemtu visu lieko aplikumu un atsegtu zobu dabisko krāsu.

 4. Precīzi neievērot balināšanas procedūras instrukcijas

Veicot zobu balināšanu mājas apstākļos ar ķīmiskajiem līdzekļiem, pastāv dažādi riski, no kuriem jāizvairās. Tāpēc ir būtiski no speciālista pirms tam saņemt detalizētas norādes par to, kā precīzi veikt balināšanas procedūru mājas apstākļos. Noteikti jāievēro arī visas balinošo līdzekļu ražotāja norādes uz iepakojuma.  

Būtiski ir stingri ievērot gan balinošās līdzekļa daudzumu, kas jālieto katrā reizē, gan laiku, kad tam jāiedarbojas. Pārsniedzot balinošā līdzekļa daudzumu vai lietošanas ilgumu, iespējams gūt smaganu bojājumus, negatīvi ietekmēt zobu veselību. Noteikti arī jāizvairās no līdzekļa nokļūšanas jebkur citur kā tikai tam paredzētajā vietā. Līdzeklis nedrīkst tikt norīts, nonākt acīs vai kur citur. 

 5. Izmantot apšaubāmus zobu balināšanas līdzekļus

Zobu balināšana nav tā procedūra, kurai vajadzētu izvēlēties lētāko pieejamo risinājumu, jo tam var būt neparedzamas sekas. Tāpēc balinošos līdzekļus jāiegādājas tikai pie uzticamiem pārdevējiem. Apšaubāmas izcelsmes un kvalitātes līdzekļi, kas atrodami interneta dzīlēs, nav laba izvēle. Ja gribat zobus balināt droši un efektīvi, tad jāizvēlas pārbaudīti  līdzekļi, par kuriem ir patiesas atsauksmes. 

Ja ir bažas par to, kā zobu balināšanu izdosies veikt mājas apstākļos, vienmēr var izvēlēties veikt zobu balināšanu zobārstniecības klīnikā, kur to darīs pieredzējis speciālists, ievērojot visus drošības pasākumus un izmantojot tikai augstākās kvalitātes balināšanas līdzekļus. Vēl viena priekšrocība, ko iegūst, balinot zobus klīnikā, ir ātrs rezultāts. Jau pēc dažām stundām zobi būs par vairākiem toņiem baltāki. Lai to pašu sasniegtu mājās, tam vajadzēs vairākas nedēļas.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ElinaSS 7. jūlijs 2022 14:57

Sākumā mēģināju mājās, bet tad sapratu, ka tas ir diezgan bīstami, jo var nodarīt pāri savai veselībai. Beigās balināšanu es veicu šeit https://www.primedental.lv/ un biju ļoti priecīga par rezultātu.