5 ieteikumi, kā uzsākt veselīgāku dzīvesveidu kopā ar partneri

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2017. gada 23. oktobris, 08:50:41
5 ieteikumi, kā uzsākt veselīgāku dzīvesveidu kopā ar partneri

Veselīgāka ēšana un sportošana ir vieglāka, ja to veic kopā ar partneri.

Padomā – kad tavs vīrs atnes mājās saldējuma lielo iepakojumu, vai tu piedalies tā apēšanā? Vai tu ar prieku piekrīti doties pastaigāties, ja viņš to piedāvā? Ja tu atbildēji ar “jā” uz šiem jautājumiem, tad zini, ka tavam partnerim ir ietekme uz tavu veselību. Pētījumos ir noskaidrots, ka, ja viens partneris pievēršas veselīgākam uzturam, sāk aktīvāk sportot vai atmet smēķēšanu, arī otrs partneris labprāt piekrīt pozitīvām izmaiņām.

Izmēģini šos ieteikumus, lai kopā ar savu partneri pievērstos veselīgākam dzīvesveidam.

Kopīga mērķa nospraušana

Soļošanas, skriešanas maratons, cita sportiska aktivitāte vai veselīgāks uzturs, kura ievērošanā varat piedalīties jūs abi, bet katrs ar saviem noteikumiem. Došanās uz sporta zāli kopā katru dienu pēc darba nav nemaz tas reālistiskākais variants, īpaši tad, ja jums ir atšķirīga sportiskā forma un nesaskanīgi darba grafiki. Nospraudiet kopīgu mērķi – piemēram, 10 000 soļi ik dienu, 50 vēderpreses vingrojumi, vismaz viena maltīte dienā, kurā būtu tikai dārzeņi un augļi, vai viena nedēļa bez saldumiem un citiem našķiem.

Saskaņojiet gulēšanas laiku

Miega bads var nopietni ietekmēt gan tavu, gan tava partnera veselību. Arī izskats cieš no neizgulēšanās. Lai organisms spētu pilnvērtīgi atpūsties, ir nepieciešamas 7-8 stundas miega. Vienojieties ar partneri par noteiktu laiku, cikos dosieties pie miera. Stundu pirms gulētiešanas izslēdziet visas ierīces. Noteiktajā laikā liecieties gultā. Ja nevēlies gulēt, vienalga liecies gultā, jo gultā var ne tikai gulēt. Ļoti svarīgi abiem partneriem ievērot noteikto laika režīmu katru dienu.

Veselīga sāncensība

Neliela sāncensība ir veselīga. Ielādē savā un partnera telefonā aplikāciju, piemēram, soļu skaitīšanai, lai vakarā varētu salīdzināt savus rezultātus. Brīvdienās uzaicini draugus ciemos un mudini sacensties savā starpā, kurš no jums visiem spēs pagatavot visgardāko veģetāro tako vai picu.

Komandas iepirkšanās

Dodieties uz veikalu vai tirgu kopā. Izvēlieties veselīgus produktus, pieņemiet lēmumu kopā, atrodiet kompromisu, kas garšotu jums abiem. Nopērciet produktus kādas jaunas receptes pagatavošanai.

Ārsta apmeklēšana

Dzīvē ir ļoti svarīgi saglabāt optimismu un domāt pozitīvi. Ļauj savam partnerim nojaust, ka tu vēlies pavadīt ar viņu kopā garu dzīvi. Regulāras veselības pārbaudes ir svarīga dzīves sastāvdaļa, neļauj ielaist kaiti līdz akūtai vai hroniskai stadijai.