40,4% Eiropas iedzīvotāju trūkst D vitamīna

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 7. novembris 2018 16:02
373

Pētījums liecina, ka 40,4% Eiropas iedzīvotāju, neatkarīgi no vecuma, etniskās izcelsmes un platuma grādiem ir novērots D vitamīna trūkums.* Vitamīna uzņemšanu ietekmē pavadītais laiks ārā tiešos saules staros, kas ikdienas rutīnā un vēsajā laika periodā ar vājāku saules gaismu ir ievērojami ierobežots. Eiropas Pārtikas nekaitīguma iestāde (EFSA) ir publiskojusi materiālu, kurā ir norādīts, ka minimāla vitamīna D deva dienā ir15 µg (600 IU).** 

20181107160147-69451.jpg

NUTRILITE™ uztura speciāliste Vladislava Barziloviča saka: “Vitamīns D ir ļoti nozīmīgs cilvēka organisma darbības nodrošināšanā – tas veicina kaulu un muskuļu funkcijas, stiprina zobus un veido normālu imūnsistēmas darbību, kā arī iesaistās šūnu dalīšanas procesā. Mēs varam iegūt vitamīnu D ar produktiem, kas to satur, taču tādu ir ļoti maz un mums būtu jāapēd 15-30 olu dzeltenumu vai 1,5kg Šveices siera, lai iegūtu 600IY ar vitamīnu D, tāpēc parasti to iesaka uzņemt ar uztura bagātinātājiem”.

Cilvēka ķermenis vitamīnu D var rada arī saules iedarbībā. Teorētiski, aptuveni 30 minūtes uzturēšanās intensīvos saules staros bez sauļošanās krēma nodrošina nepieciešamo vitamīna dienas devu. Diemžēl dažādi faktori attur mūs no vitamīna uzņemšanas - ziemeļu daļā saules gaisma nav pietiekami spēcīga, lai veicinātu sintēzi ādai un palielinātu D vitamīna daudzumu. Ozona slānis un laikapstākļi ietekmē saules pieejamību. Dzīvesveida faktori – darbs birojā, maiņu darba laiks.

20181107160218-86666.jpg

Pasākumu vadītāja un veselīga dzīvesveida piekritēja Anna Rozīte kā topošā uztura speciāliste, stāsta: “Ņemot vērā, ka mūsu platuma grādos saulainas dienas nav tik biežas, šo vitamīnu caur saules stariem pārsvarā uzņemam par maz. D vitamīnu mēs paši nesintezējam, tāpēc ir svarīgi to uzņemt papildus, gan ar pārtiku, gan ar uztura bagātinātājiem. Pati regulāri veicu D vitamīna līmeņa noteikšanas analīzes un aicinu arī citus to darīt. Jo vitamīns D ir ļoti svarīgs mūsu veselībai.” 

Lai veicinātu aizdomāties par D vitamīna nozīmi organismā,7. novembrī Rīgā, restorānā “MUUSU Terase”, norisinājās jaunā NUTRILITE™ vitamīna D prezentācija, kas pulcēja skaistuma blogeres un veselīga uztura piekritējas, pasākumu apmeklēja Indra Salceviča, Laura Valuta, Elizabete Gorina, Ilze Līkuma un citus. Neformālā gaisotnē pie brokastu galda uztura speciāliste stāstīja par riskiem un pazīmēm, ja organismam ir vitamīna D deficīts un veidiem, kā vitamīna līmeni organismā palielināt. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskops 2020. gada jūnijam

Horoskops 2020. gada jūnijam