2 nedēļas pēc vēnu operācijas

nikee
nikee 4. maijs 2012 13:00
2385

Laiks skrien nemanot. Jau 2 nedēļas aiz muguras. Liekas vēl pirms pāris dienām dalījos ar jums savās emocijās par iepriekšējā naktī piedzīvoto operāciju.

Šobrīd mana ikdiena ir pilnībā atgriezusies atpakaļ normālās sliedēs. Šodien, 3. maijā atklāju (piegājiens Nr. 2 šajā pavasarī) velosezonu. Jā, tas tik tiešām nav aizliegts. Drīkst braukt ar velosipēdu (ne ar body bike :) ), ja tas nesagādā diskomfortu jau nedēļu pēc operācijas. Es personīgi mazliet pacietos...nejutos 100% pārliecināta :)

Pašlaik sajūtas kājās ir mainīgas. Tas visdrīzāk atkarīgs, ko tajā dienā vairāk nācies darīt – cik daudz staigāju, sēžu u.t.t. Bet diemžēl savas kājas jūtu katru dienu. Ir dienas, kad sāpes ir krietni vairāk, nekā citās dienās. Pa šīm 2 nedēļām bija arī viena (tikai viena) nakts, kas lika celties augšā un meklēt pretsāpju zāles. BET tas viss ir normāli pirmo mēnesi pirms operācijas, kā nekā tika veiktas diezgan krasas pārmaiņas asinsritē un būtu mazliet jocīgi, ja mēs nejustu pilnīgi neko. Bet tās sāpes ir salīdzinoši niecīgas ar tām, ko nāktos paciest dienu no dienas, ja procesu neapturētu un ļautu ievilkties šai slimībai. Tāpēc es par to neuztraucos. :)

Kā jau minēju savā iepriekšējā rakstā, man dažos posmos 1 kājai bija nejūtīgi nervi. Tad nu ir tas mirklis klāt,kad šī jūtība sāk lēnām atjaunoties...pavisam lēnām. Iespējams tāpēc šī viena kāja liek manīt par sevi daudz vairāk nekā otra. Kā izrādās – mums visām 3 finālistēm operācijas bija miksētas – katrai kājai sava. Manā gadījumā bija lāzers un radiofrekvence. Ja šobrīd salīdzinu, tad tā kāja ar Lāzeri ir jūtīgāka, vairāk zilumu un liekas, ka lēnāk dzīst. Bet baidos apgalvot, ka tas ir dēļ operācijas veida...jo šajā kājā bija mazliet vairāk darba, narkozes, zilumi, plāksteri u.t.t. Tāpēc (varbūt) mainot šos operāciju veidus kājām, manas šībrīža sajūtas būtu tādas pašas. Jebkurā gadījumā kreisā kāja, kas operēta ar radiofrekvenci ir veiksmīgāk pārdzīvojusi šīs 2 nedēļas. :)

Noteikti liels atbalsts kājām bija Darsonvalizācijas kurss. Tas mazināja tūsku pēc operācijas un palīdzēja asins cirkulācijas atjaunošanas procesā (tā man stāstīja māsiņas).

Vēl intereants un ilgstošs process šajā pēcoperācijas periodā ir zeķes. Līdz pat šai dienai drošāk jūtos tieši ar zeķēm kājās. Ir sajūta, ka viss tiek saturēts tur, kur tam vajag...visu laiku kājas ir stingras, nekas nekustas (staigājot) :). Dažbrīd liekas apgrūtināta kāju saliekšana, jo tās zeķes tik tiešām ir ļooti stingras. Uzvilkšanas laiks ar katru dienu paliek īsāks un īsāks. Treniņš kā nekā dienu no dienas 2x virsū, 2x nost.

Dēļ drošības sajūtas visdrīzāk šo obligāto pasākumu 3 nedēļu garumā pagarināšu līdz maksimumam, cik jau nu varēs vasaras karstumā to izturēt. Labi, ka sinoptiķi maija mēnesi nesola diži karstu. Ceru uz kompensācijas saulīti visu pārējo vasaru. :) Vēl vairāk šo procesu apgrūtina tas, ka man tās ir melnā krāsā :)

Varbūt arī zemapziņa liek darīt visas norādes ar maksimālo atdevi, jo šāda iespēja (vinnēt vēnu konkursā) tiek dota tikai 1 reizi mūžā un galīgi negribās kaut ko sabojāt dēļ neizdarības vai paviršības. Lai gan ārsts teica, ka šīs operācijas rezultāts saglabāsies uz mūžu. Juhuu :)

Tā lūk – piedomāju un cenšos katru dienu saudzēt savas kājas CIK VIEN VAR :)

P.S. Tagad katrā tikšanās reizē ar draugiem, paziņām tieku intervēta – kas, kur un kā man tur bija. Izrādās, ka katram 2. cilvēciņam man apkārt ir tieši tāda pati problēma kā man. Tad nu mēģinu iedrošināt un pārliecināt, lai neatliek uz vēlāku laiku. UN – prieks, ka sarunas ar rezultātiem. 8.maijā jau viena mana draudzene dosies uz to pašu operāciju galdu, kur es...lai savestu savas kājas kārtībā.

Ceru, ka kaut mazdrusciņ iedrošināju arī jūs.

Lai mums visām jauka, saulaina un prieka pilna vasara! Un novēlu, lai katrai šis sapnis agrāk vai vēlāk piepildās. Domās es esmu ar Jums!

Līga

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies