„Franču skūpsti” un orālais sekss palielina iespēju inficēties ar HPV vīrusu

1. aprīlis 2010 00:00
1534

Ir noskaidrojies, ka orālais sekss un „franču skūpsti” palielina risku iegūt mutes cilvēka papilomas vīrusu jeb HPV.

{smallpic:1}

Tas saistīts ar īpašu faringīta formu, kas veicina seksuāli transmisīvās infekcijas veidošanos mandelēs, kas nekavējoties izraisa simptomus, tagad tas tiek saistīts ar mutes HPV vīrusu, kā rezultātā var veidoties arī mutes vēzis. Tik smagas sekas veidojas 10-20 gadu posmā.  

 

Veiktajos pētījumos, no 332 pieaugušajiem, 4,8% bija inficējušies ar HPV mutes infekciju, savukārt no 210 koledžas vecuma vīriešiem inficējušies bija 2,9%.

 

Pieaugušo vidū īpaši riska grupā ietilpst smēķētāji, kā arī tie, kuriem dzīves laikā ir vairāk kā 10 orālā seksa partneri vai 25 vaginālā seksa partneri.

 

Koledžas vecuma jauniešu vidū jāaizdomājas visiem, kuriem jau ir bijuši seši orālā seksa vai „franču skūpstu” partneri.

 

Lai izvairītos no šīs infekcijas svarīgi ir laicīgi vakcinēties, vislabāk vecumā no 9-12 gadiem.

 

Praksē novērots, ka visbiežāk vakcinējas meitenes 14-16 gados, bet mūsdienās šis vakcinēšanās vecums var būt jau novēlots, jāatceras, ka vakcīna var aizsargāt vienīgi, ja ievadīta pirms vīrusa saņemšanas.

 

Avots: www.foxnews.com

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
nikola69 14. aprīlis 2010 12:02

Par drošu sexu.
Ievas veselība” 2009. g. 31. jūlija Nr.16(22) 15 lpp. dakterei Tulai – Rijkurei: Par drošu seksu ar ārzemnieku – uzdots jautājums. Par drošu seksu. Radās domstarpības. Mana izpratne par drošu seksu ir prezervatīva lietošana. Mans jaunais ārzemju sarakstes draugs to pilnīgi noliedz ! Nekad neesot to lietojis, tas mazinot gan seksa kvalitāti, gan sajūtas un izjūtas. Uz manu kategorisko nē viņš mierīgi atrakstīja, ka ieradīsies ar analīzēm , kas apstiprinās viņa veselības stāvokli.. Tomēr man nav uzticamības. Jāpiebilst, lai gan pēc tautības viņš ir vācietis, darbs ir saistīts ar ceļojumiem pa visu pasauli. Zinu, ka drošākais, kā saglabāt savu veselību, būtu neielaisties apšaubāmos sakaros! Tomēr man ir daži jautājumi: kā jābūt noformētām analīzēm, lai tām var uzticēties? Kādiem būtu jābūt izmeklējumiem? Cik ilgu laiku analīzes ir derīgas?
Antra
Ārstes atbilde Antrai.
Protams, ja uz šo jautājumu skatās šauri, vienīgi no medicīnas viedokļa, būtu jāpārliecinās, vai Tavam draugam nav seksuāli transmisīvās infekcijas, tostarp sifiliss, gonoreja, hlamidioze. Noteikti jānoskaidro, vai nav arī HIV, B un C vīrushepatīts, kuru tāpat var iegūt vai nodot seksa laikā. Lai analīžu rezultātiem varētu uzticēties, analīžu lapiņām jābūt oriģinālam, nevis kopijām un ar ārsta zīmogu. Kaut gan, ja godīgi, arī tas vēl ne par ko neliecina. Iespējams, analīze veikta pirms mēneša vai aizvakar, un tā vairs nav šodienas situācija , viņš JAU var būt ar kaut ko inficējies.
Un vispār… Nu, nezinu - ja man vīrietim pirms mīlēšanās būtu jāprasa analīzes, patiesībā tas starp mums nomāktu seksualitāti. Tad jau sanāktu, ka sekss man ir tikai mehāniska rīcība, kurai vajadzīgi apstiprinoši parametri uz papīra.
Par drošību… Patiesībā sievietei pašai sevi jāaizsargā. Nedomāju, ka viņai vienmēr jānēsā līdzi prezervatīvs, taču jāzina, ka – prezervatīvs nepasargā no visām seksuāli transmisīvajām slimībām. Gan ar cilvēka papilomas vīrusu, kurš izraisa dzemdes vēzi, gan ar C hepatīta vīrusu var inficēties neatkarīgi no prezervatīva lietošanas. Turklāt arī ar orālo seksu iespējams nodot infekciju. Un vienmēr lielāks risks ir sievietei. Ja ir slima sieviete, viņa caur vaginālo šķidrumu un siekalām vīrieti spēj mazāk aplipināt, nekā ja infekcijas devējs ir viņš un viņa - ņēmēja. Jo sievietei ir plašāki ieejas vārti, plašāka gļotādu virsma, caur kuru uzņemt infekciju. Un arī tiešāka piekļuve asinsritei: seksa laikā visi sīkie asinsvadi paplašinās un jebkurš vīruss spēj vieglāk nokļūt asinīs. Par to gan padomā.

Mans komentārs.

Šobrīd, kad ir sākusies seksuālā revolūcija interneta iepazīšanās saitos, Tu vari sevi aizsargāt uzzinot visu par Transfer Faktoru (informatīva molekula- peptīds , kas satur 44 aminoskābes), to sākot lietot jau šodien, lai Tava imūnā sistēma izietu visaugstāko intelektuālo apmācību.
Transfer Faktora Tri Factor formula (4 Life kompānijas) spēj gan profilaktiskā devā 2 kapsulas dienā pasargāt no jebkura niknā vīrusa un parazīta, gan lielās devās (vairāk par 4 kaps. dienā) – atbrīvot no uroģenitālām un citām infekcijām, kas hroniskā formā mīt un krājas katra cilvēka organismā . Parasti tas ir herpes vīruss (dzīvo mugurkaula smadzenēs nervu saknītēs), hroniskas trihomonas, hlamīdijas, ureaplazma un mikoplazma. Šo faktu apliecina 4000 zinātniski - pētnieciski darbi, kas uzrakstīti internetā (skat. Google- Transfer Factor) un kā galvenais šeit ir doktora Hennena darbs par vīrusiem un baktērijām un vēl dažādās pasaules valodās skat. un klausies www.youTube.com ierakstot meklēt Transfer Factor.

Kā pievienot rakstus Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

PAMĀCĪBA: Kā pievienot rakstu/fotoblogu/video Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Kādēļ sākt blogot Sieviešu Klubā?

Redaktores sleja

Pārmaiņas...

Pārmaiņas...

Kādi konkursi notiek Sieviešu klubā

Skaistumkopšanas balvas, kino un teātru biļetes, grāmatas

Horoskopi

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā

Horoskopi: ko zvaigznes sola jūlijā