Nu tad beidzot esmu saņēmusies atskaites brīdim. Pirms kāda laba laiciņa, pateicoties SK brīnišķīgajam piedāvājumam, kļuvu par vienu no Plantur matu kopšanas līdzekļu (šampūns, balzāms) testētāju.

Un to brīdi, kā reiz biju pieļāvusi milzum lielu kļūdu, par ko varat palasīt manā pieteikuma rakstiņā.
http://www.sieviesuklubs.lv/skaistums/sieviskigi-stipriem-matiem/pp-=-plantur-+-piesakos/
Ķeršos uzreiz pie lietas. Plantur ir patiešām kvalitatīvs, maigs un kopjošs produkts, kuru lietojot baudīju maigo un neuzbāzīgi svaigo aromātu, kas patiešām asociējās ar zaļo krāsu, kāds ir Plantur produktiņu iesaiņojums. Lai gan mani mati bija novājināti līdz pēdējam un pat vairāk (par ko mazliet vēlāk), Plantur palīdzēja man saglabāt matu skaitu, jo pēc cīņas ar matu lūšanu, nopētot izkritušos matus, praktiski 90% matu bija bez saknītes, tātad šis produkts patiešām darbojas- palīdz novērst matu izkrišanu. Matus mazgāju 2-3x nedēļā, 1x no tām pirms mazgāšanas matus bagātīgi pabaroju ar visdažādākajām maskām, t.sk. kokosriektu eļļu, kas nopērkama kā paŗtikas produkts par izdevīgām naudiņām Rimi.Pēc mazgāšanas lietoju kondicionierus, kas nav jāizskalo.


Par Plantur varu teikt pašu labāko- varu vien iedomāties, kādu efektu tas sniedz veselos matos, kad bonusā vēl nāk matu spīdums, izturība, u.c., jo, pat mani dzeltenzaļie mati kļuva mīksti un vieglāk ķemmējami nekā pirms šī šampūna un balzāma lietošanas.
Bet nu tagad sīkāk par to, kas īsti notika ar maniem matiem.
Pēc neveiksmīgā friziera apmeklējuma un dullās idejas, staigāju nelaimīga ar briesmīgi dzeltenzaļiem aptrusušiem matiem. Jau pirmajā dienā pēc notikuma iesūtīju ziņu SK un lūk, kā paveicās. Bet tas nenozīmē, ka es ikdienā savus matus mazgāju ar veļas ziepēm. Nē, mati ir bijuši kopti, lutināti arī pirms šī briesmīgā pavērsiena. Izmēģināti gan Goldwell produkti, bet īpaši iepatikās Joico K-Pak sērija novājinātiem matiem, atceros, ka iegādājos tos kādā friziersaloniņā uz Kr.Barona ielas un tas prieks (4 flakoni) man toreiz izmaksāja 60 latus. Bet rezultāts arī bija iespaidīgs. Turpināju būt Joico fane, bet jau ar Ebay starpniecību no ASV. Vēlāk, pēc paziņu ieteikumiem, pārmetos uz pavisam pretēju- ļoti lētu krievu matu kosmētiku no Multilukss veikaliņa Ģertrūdes ielā.
Nevaru neko sliktu teikt par maskām, bet lielākā daļa šampūnu matus padarīja nespodrus, smagus, pieļauju, ka izvēlējos neatbilstošus savam matu tipam, jo pretēji manai pieredzei zinu meitenes, kurām mati bija kā pēc augstākās kvalitātes salonu produktu uznāciena- spīd un laistās – un tieši no krievu kosmētikas. Un izvēle tajā veikaliņā tiešām plaša.
Pēc kāda laika pamēģināju gan Avon, gan Oriflame un Faberlic matu kosmētiku. Visvairāk iepatikās Faberlic šampūni un balzāmi (nosaukumu piemirsu) ar slāpekli –jāatzīmē, arī šī Faberlic kosmētika ir no Krievijas. Bet man ļoti patika.
Vēl arī esmu liela bērnu kosmētikas fane- maigie bērnu šampūni kādu laiku pēcdzemdību periodā bija mans glābiņš, kas arī palīdzēja saglābt matu rotu, kā arī noaudzēt to košu un garu (kad man vēl bija tumšie mati). Bērnu šampūni pēc sastāva ir viegli, mazāk ķīmiski (Sanosan, Madara, Weleda, Genera, Frezyderm) un sastāvā ir daudz vērtīgu augu ekstraktu, kas nomierina galvas ādu, nekairina un viegli izmazgājas. Jo pēc pieredzes varu teikt, svarīga lieta ir pēc matu mazgāšanas, lai mati būtu tiešām ļoti rūpīgi izskaloti. Nežēlojam ūdeni, skalojam, skalojam. Jo, ja pēc tam vēl lietojam matos smidzināmos līdzekļus, serumus, spīduma sprejus vai putas, lakas.. iedomājaties, kāda slodze tiek mata stiebram? Tas nevajadzīgi apķep ar tām vielām, tāpēc nereti mati šķiet jau pēc mazgāšanas tādi nepaklausīgi, ķepīgi, smagnēji, nespodri un grūti ieveidojami.
Par vienu lietu gan esmu joprojām izbrīnīta. Pavisam nesen vienā SK publicētajā rakstiņā/ sarunā , uzzināju, ka balzāmus un maskas neklāj uz matu saknēm, tikai uz pašiem matiem... Hmmm, jā, pēdējā laikā patiešām matu saknes taukojas mazāk (tā bija agrāk manu matu lielākā problēma- taukainas saknes, sausi matu gali), lai gan vienā ziņā to varu norakstīt uz to, ka esmu sākusi ēst veselīgāk (svaigie dārzeņi, putras), kā arī dzeru daudz tīra ūdens, kā arī ievēroju ārsta ieteikto vitamīnu uzņemšanas daudzumu sakarā ar mazasinību (dzelzs, b grupas vitamīni). Plus, novājinātie – nobalinātie mati ir tik sausi, ka, iespējams, lielu daļu tauku, kas izdalās uz galvas ādas viņi sasūc sevī. Tikai tad, atvainojiet, kāda vella pēc uz lielākās daļas (īpaši krievu kosmētikas) masku un balzāmu ir skaidri un gaiši rakstīts- rūpīgi un bagātīgi iemasēt/ieziest galvas ādā/ matu saknēs. Un ja uz maskas burciņas rakstīts: augšanas stimulēšanai, - loģiski spriežot, jā, jāliek uz saknēm, jo no kurienes tad aug mats, ne jau no gala.. :D tā kā priekš manis šis jautājums joprojām paliek atklāts. Labprāt uzzinātu matu speciālistu viedokli šajā jautājumā.
Pa šo laiku esmu izmēģinājusi vēl daudz citu matu kopšanas līdzekļu, arī lielveikalos nopērkamo, kā to saucu- masu kosmētiku. No tās man patīk Dove intensīvie matu kopšanas produkti, Elvital un Gliss Kur smidzināmie spreji (ārā nemazgājamie).

Šobrīd lietoju Paul Mitchell. Nu šim produktam, domāju , komentāri nav vajadzīgi. Būtībā, pēc rezultāta uz maniem matiem, varu to pielīdzināt Plantur un Joico, kā arī Goldwell.

Un kas pa šo laiku ir noticis ar maniem matiem?
Nu tā.. joprojām esmu pusceļā uz blondīni. Mati ir neglīti dzeltenā krāsā un tur neko nevar darīt, kamēr ataugs jauni un dzeltenzaļie nogriezīsies. Jo atkārtota krāsošana vienkārši vairs neiedarbojas (krāsa neķer, mats paliek vēl trauslāks un nevis balo, bet zaļo un staipās kā makarons) Principā šo matu vizuālā noformējuma problēmu risināju šādi. Kādas trīs nedēļas intensīvi ziedu matos visas labākās un bagātīgākās maskas, masēju galvas ādu, testēju Plantur- cik labi, ka tas izrādījās īpaši maigs un kopjošs, jo mani mati, lai cik arī plāni nebija palikuši, ar jaudīgo fēnu izžuva kā minimums pēc 40 minūšu-līdz stundu ilgas, nepārtrauktas žāvēšanas. Tas ir kaut kas nepieredzēts, jo iepriekš , savus tumšos garos matus varēju izžāvēt 10 minūšu laikā, plus vēl piecās- ieveidot. Mati nepadodas arī veidošanai- var karsēt ar lokšķērēm vai ar apaļo fēnu- kolīdz izņem to no matiem, tie nokarājas un paliek tādi paši kā pirms veidošanas, ja nu vienīgi momentāli uzsmidzina pašu stiprāko matu laku ever, kas matus vienkārši momentā sakaltē.
Atradu risinājumu. Mūsdienās, par laimi, ir tik daudz dažādu iespēju kā piekoriģēt vizuālo izskatu jebkurai lietai, tā nu es izvēlējos pieaudzēt mākslīgos matus. Devos uz salonu, nošokēju ar savu matu rotu frizierīti, kura pēc tam ļoti rūpīgi pieaudzēja blondas un brūnas krāsas (mix) šķipsniņas (150gab) mazliet pāri pleciem. Es vēlējos, lai kopskats ir neitrāls un paziņām nekrīt acīs, ka man ir pieaudzētie mati. Nevēlējos lieku uzmanību un par šo sāpīgo tēmu liekus jautājumus. Frizierīte centās maksimāli izfilēt bojātos matus, jo tie ar savu skatu jauca visu kopainu. Atstāja vien tik, lai nosegtu kapsulas (nākamo reizi mēģināšu microrings pieaudzēšanas metodi- esot daudz labāka).
Pašlaik mani īstie mati joprojām dzeltē un mazliet bojā visu prieku, bet ko nu vēlos jums visām tumšmatēm- īpaši melnmatēm, teikt. Nu ja izrīkojas ar matiem šādi, kā manā variantā (no melnās un blondo), neticiet solījumiem, ka ir pasaulē dažādas superīgas matu maskas un global/brazilian keratin, uc., kas visu atrisinās un jums būs atkal perfekti mati. Tās ir pasakas un dzīvē tā nenotiek. Ar matu kopšanas līdzekļiem var nedaudz noslēpt un „uzfrišināt” uz konkrēto brīdi savu rotu, bet, kolīdz izmazgāsiet spīdumus, gludinātājus, spogulis jau nesamelos. Šobrīd mans mērķis- kaut ātrāk ataugtu jaunie (pelēkie) mati, kurus plānoju neaiztikt, nekrāsot, nebalināt pašrocīgi mājas apstākļos vai pie nezināmiem frizieriem, kamēr varēšu iztikt bez mākslīgajiem matiem un atgriezties pilnībā pie saviem īstajiem, kas pēc pāris gadiem, cerams, būs pieklājīgi atauguši.
Un tad arī domāšu, ko tālāk.. jo sirmums aktīvi liek par sevi manīt un tāpēc nevar jau arī galīgi palaisties.. Noteikti , mēģināšu atrast tiešām profesionālu frizieri, kas parūpēsies, lai katru rītu , paskatoties spogulī, nebūtu jāizdveš kaucoša nopūta, bet gan ar prieku gribētos pārlaist pār tiem roku, paņemt vēl otru spoguli un patīksmināties vēl no aizmugur-skata , cik skaisti tomēr ir, kad sievietēm ir dabīgi, veselīgi, biezi un SAVI mati.

p.s. „pateicoties” savai jaunajai pieredzei, uzzināju savas problēmas cēloni. Agrāk krāsoju matus skaistā šokolādes tonī, kas ar katru reizi palika ar vien tumšāks un tumšāks, lai gan izmantoju vienu un to pašu matu krāsu (firma un tas pats numurs uz paciņas). Uz blondināšanos mani vilināja doma, ka nu jau ir par traku- pilnīgi melni mati palikuši, vairs jau saknes ar brūno nevarēja krāsot- atšķīrās. Un tad man frizierīte, kas pieaudzēja mākslīgos matus teica tā- mājas apstākļos krāsojot, ar laiku tas ir neizbēgams rezultāts. Ne velti friziersalonos strādā speciālisti, kas īpaši apmācīti savam darbam- un vēlamo toni nevis ņem no gatavas paciņas, bet paši ”uzjauc”- un uzjauc par toni gaišāku, nekā ir uz galvas.
Izrādās, ka mata stiebrs vietā, kur ir jau bijis krāsots krāsu nevis vienkārši piekrāso, bet uzņem kā jauno slāni virs iepriekšējā (t.i.-nevis sapludinās uz vienu toni), līdz ar to, jo vairāk slāņu, jo tumšāks paliek. Ja pie saknēm mats saņem pirmo reizi krāsu, jo tālāk uz galiem, jo vēl tumšāks tonis. Nu- bet loģiski. Es agrāk par to nebiju aizdomājusies. Tātad, atkal tikai viens secinājums- jāatrod SAVS frizieris, kurš iepazīst klienta matus kā savējos un vienmēr zin, kas vajadzīgs, kādā daudzumā, intensitātē, utt. Un tad, skaists rezultāts ir garantēts!
Mīļš paldies SK par Plantur testēšanas iespēju!
Sieviešu Kluba diskusijai:

Es gan izdarīju tā: mani mati ir gaiši, visu laiku tādi ir bijuši, tad uznāk kaut kāds BUMS un sagribas tumšus, ne melnus gluži bet ķiršu sarkanus, tā nu sākas krāsošana, izrādās sarkanā krāsa matos negrib turēties, vanna sarkana, dvieļi sarkani, pēc lietus sarkanā krāsa tek laukā un smērē drēbes, nokrāsoju tumši brūnus....sapratu ka kaut kā nepatīk...un tad vēl stulbāk- ieliku ilgviļņus, kuri uz manīm izskatījās vnk briesmīgi, mati sāka birt laukā kušķiem un kronis vēl tam visam, tumšā krāsa vairs nepatika, tad nu izbalināju 2 reizes....nu neko,lai nemocītos tālāk nogriezu zēngalviņu, nogriezu ilgviļņus briesmīgos, arī tumšos galus, jā, žēl bija garo matu, bet tie tik ātri pēc tam atauga, ka pašai prieks, un to oranž/zaļo nodabūju nost ar zilajiem šampūniem. Ko no tā iemācījos: pirmkārt, ka tumši mati man nepiestāv, un ilgviļņi vēl jo vairāk, nekad vairs neatkārtošu tādu kombināciju.....
Tikai jautājums-vai Tev vēl arvien krīt ārā mati?
Jo manējie to atkal dara tāpat kā pirms `Plantur` lietošanas..
Arī manā uztverē mati ir viena no svarīgākajām sievietesa rotām un es arī nespētu mierīgi naktīs gulēt, ja kaut kas līdzīgs notiktu ar maniem matiem
Lauritai veiksmi un pacietību