Tu labi izskaties!
Iesaka kosmētiķe: kā pareizi kopt sejas ādu?
29. janvāris, 2012. Autors: kintijasieviesuklubslv
.

Kādus attīrošos ādas kopšanas produktus izmantot ziemā?  Kā seju kopt no rīta un vakarā? Kādas ir sejas masāžas līnijas? Jautājam Sieviešu Kluba ekspertei Violetai Kalniņai, Estētiskās dermatoloģijas klīnikas kosmētiķei.

 

 


Konsultē Sieviešu Kluba eksperte Violeta Kalniņa, Estētiskās dermatoloģijas klīnikas kosmētiķe.  

 

Gan no rīta, gan arī vakarā sejas ādai nepieciešami trīs soļu kopšanas programma. Vispirms attīrīšana, tad tonizēšana, bet vēl pēc tam – ādas mitrināšana vai barošana (atkarībā no tā, kādu krēmu izmanto).

 

Sausas un jutīgas ādas attīrīšanai vispiemērotākie būs pieniņi un losjoni, kas maigi attīra ādas virsējo slāni. Attīra gan no kosmētikas paliekām, gan arī no piesārņojuma, kas uzkrājies ārējās vides ietekmē, piemēram, no mašīnu izplūdes gāzes (tipiska problēma pilsētniecēm). 

 

Savukārt taukainas ādas īpašniecēm ieteicamas ādas attīrošās želejas vai speciālās sejai paredzētās ziepītes. Tās rūpīgi attīra ādas poras un noņem no ādas lieko sebumu (tauku slānīti), kas taukainai ādai katru dienu veidojas diezgan izteikti. Rezultātā ādas virskārta ir attīrīta, neaizsportojas poras un samazinās piņņu veidošanās risks.

 

Otrais un trešais solis visu ādas tipu īpašniecēm ir viedāds. Lai ādai palīdzētu atgūt tās dabisko pH, izmanto toniku, bet mitrināšanai un aizsardzībai pret vides kairinājumiem izmanto ādas tipam pielāgotu sejas krēmu. Sausai ādai patiks vitamīni un dažādas dabiskās barības vielas, piemēram, olīveļļa. Bet taukainai ādai vielas, kas mazina ādas taukošanos un novērš spīdumu, piemēram, cinks.

 

Kādā virzienā attīrīt sejas ādu?

 

Vislabāk ir katru dienu sejas ādu tīrīt, tonizēt un ieziest ar krēmu, ievērojot Langera masāžas līnijas.

 

 

Izpēti kārtīgi, ar kādām kustībām pareizi attīrīt, tonizēt un barot sejas ādu!

 

Tātad, pareizie virzieni ir: no zoda uz ausu ļipiņām, no lūpu kaktiņiem uz auss viduci, no deguna uz deniņiem. Pierei virzienā no deguna uz augšu un pēc tam virzienā uz deniņiem. Bet zonā ap acīm izvēro apļveida kustību: no deguna pa uzacu līnijām un tad no acs ārējā kaktiņa uz iekšējo.

 

Ievērojot šīs masāžas līnijas uzlabojas asinsrites darbība un nostiprinās sejas muskuļi. Ādas attīrīšanas laikā ieteicams ādu uz vaigiem un pieres nedaudz papliķēt ar pirkstu galiem.

 

Kintija Bulava, www.sieviesuklubs.lv

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu ikdienā rūpējies par savu sejas ādu?

CC (creative commons) licence - atļauts pārpublicēt ar obligātu atsauci, hipersaiti uz oriģinālrakstu un ne komerciāliem mērķiem.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties.
 
blue *
30.01.12 01:22
Iespejams varat atrast atbildi- neslimo.lv
Ja nee, tad aizejiet uz vietejo polikliniku Rigaa. Pie masazas specialista.

Luudzu saakiet parbaudit, ko Juus paardodat!
Internets un biblioteka ir laba lieta!
232995
0
1327879374
 
blue *
30.01.12 01:14
Nav pareizas linijas tirishanai!
Var atbildi atrast enciklopedijaa, kuru jebkursh cilveks zina.
Kapeec neviens nepieversh uzmanibu pardeveeja izskatam?! (emo)
232994
0
1327878880
 
kintijasieviesuklubslv *
26.01.11 16:24
ja reiz taada diskusija izvēršas, painteresēšos vēl tuvāk, kā īsti ir ar tām līnijām :)
80161
0
1296051899
 
miranda *
26.01.11 15:42
Arī man no speciālistiem ir info, ka degunu tīra uz leju. Savukārt kaklu - viducī uz augšu, bet kakla sānu daļu uz leju. :) Domāju, ka ir vairākas patiesības. ;)
80147
0
1296049339
 
kintijasieviesuklubslv *
26.01.11 15:37
fabrikante, es teiktu, ka šādi tomēr ir pareizi :) uzticos ekspertei!
80145
0
1296049041
 
fabrikante *
26.01.11 14:27
Kaut kad nesen atpakaļ vienā rakstā par kosmētikas noņemšanu/uzlikšanu gan bija teikts, ka krēmu deguna rajonā liek virzienā uz leju, tāpat kaklam...Tīra gan tā kā šinī bildē parādīts.Kā tad ir pareizi?
80127
0
1296044841
 
sanny *
26.01.11 03:03
pēc šādiem rakstiem vienmēr nosolos sev rūpēties labāk par sejas ādu-arī šoreiz :)
79983
0
1296003813
Sieviešu kluba kursi un pasākumi
24.05.
11:00 - 20:00
Brīvo vietu skaits: 4
24.05.
15:00 - 20:40
Brīvo vietu skaits: 2
24.05.
18:00 - 20:00
Jaunums!
Brīvo vietu skaits: 4
29.05.
18:00 - 20:00
Jaunums!
Brīvo vietu skaits: 4
Jaunākais forumā

Sieviešu Klubs, Vīlandes 1-9, Rīga, tālrunis 67350750 | Redakcijas epasts: kintija.bulava@sieviesuklubs.lv; liva.zaksa@sieviesuklubs.lvredakcija@sieviesuklubs.lv | Sadarbība un reklāma: sandija@sieviesuklubs.lv |

2010 © sieviesuklubs.lv