Viss, kas tev jāzina par sejas ādu pavasarī. Iesaka kosmētiķe

Autors: , 2011. gada 13. aprīlis, 00:00:00
Viss, kas tev jāzina par sejas ādu pavasarī. Iesaka kosmētiķe

Uzzini, ko par nepareizu kosmētisko līdzekļu lietošanu, sejas ādas ikdienas kopšanu, pumpu rašanos un to apkarošanu, domā Estētiskās Dermatoloģijas klīnikas kosmētiķe Violeta Kalniņa!

 

 

Biežāk pieļautā kļūda skaistumkopšanā


„Viena no būtiskākajām kļūdām, ko skaistumkopšanā bieži pieļauj sievietes, ir sava ādas tipa kļūdaina noteikšana. Piemēram, sieviete ir iedomājusies, ka viņai ir ļoti taukaina āda, un viņa to nepārtraukti „žāvē”. Īstenībā, tā varbūt ir taukaina un dehidratēta – tas nozīmē, ka ādai trūkt mitruma. Rezultātā, to beržot, rīvējot un lietojot kosmētiskos līdzekļus, piemēram, dažādus žāvējošos losjonus ar alkoholu tā sastāvā, āda tiek padarīta vēl sausāka.

 

Tieši tas pats ir ar sausu ādu. Nez, kāpēc, ir ierasts domāt, ka sausas ādas kopšanā ir jālieto eļļu?! Tas nav pareizi! Eļļa sausai ādai nav vajadzīga. Tai ir nepieciešams mitrums. Tas nozīmē, ka jāsāk dzert vairāk ūdens un jālieto dažādus krēmus, kas pastiprināti mitrina – tātad, uz ūdens nevis uz eļļas bāzes veidotus krēmus. Uz eļļas bāzes gatavoti krēmi der tad, kad tu ziemā slēpo – šādos apstākļos der kaut pīles tauki, tātad – viss treknais. Bet, iedomājies, tu sēdi mašīnā, visu dienu uzturies telpās un tev apkārt ir gaisa kondicionieri – tad par kādiem taukiem var būt runa? To var pielīdzināt plēves pārklāšanai pār seju, kad āda neelpo, un tā rezultātā veidojas pumpas!

 

Kā noteikt ādas tipu?


Lai uzzinātu sejas ādas tipu, talkā nāk speciālists. Ādas diagnostiku mūsdienās piedāvā gan klīnikas, gan kosmētiskie saloni. Tātad, sākumā aizej pie speciālista, aprunājies ar viņu un kopīgi izdomājiet, kas ir vajadzīgs tieši tavai sejas ādai, sastādiet programmu. Pēc tam visu nozīmēto, vari pielietot sejas kopšanai mājas apstākļos.

 

Ņemot vērā to, ka daudzi nevar atļauties regulārus speciālista apmeklējumus, ir pilnīgi pietiekami, ja aiziesi pie kosmetologa, kurš parādīs, izstāstīs un paskaidros, kā pareizi rūpēties par savu ādu, un tālāk to visu jau vari darīt mājās. Jo mājas darbs ir 90 % no veiksmes!

 

 

Ikdienas kopšana


Ar pilnīgi tīru ūdeni, sejas tīrīšanai no rītiem, būs par maz. Ir vajadzīgi līdzekļi, kas nedaudz pašķīdina, patīra poras. Sevišķi – vīriešiem, kuriem tās ir nedaudz biezākas kā sievietēm! Papildus, ikdienā, sejas mazgāšanai, vajadzētu lietot kādas ziepītes, putas, vai citu mazgājamo līdzekli. Piemēram, veikalos ir nopērkami arī speciāli, jau izveidoti, sejas ādas kopšanas līdzekļu komplekti.

 

Jebkuras sejas ādas porām ir jābūt tīrām un atvērtām. Ja pora ir tīra, bet aizvērta, arī tad viss ir kārtībā, turpretī, ja tā ir aizvērta, bet netīra, tad šajā vietā uzreiz veidojas pumpa.

 

Kāpēc metas pumpas un, vai tās spiest?


Pumpu spiešana mājas apstākļos nedrīkst kļūt par ikdienas nodarbi, bet, ja uzmetas viena pumpa un tev kaut kur jādodas, tad ļoti uzmanīgi un kārtīgi, sterilos apstākļos, šo balto pūtīti drīksti izspiest. Tomēr, nekādā gadījumā pati nedrīksti censties atbrīvoties no ādā dziļi esošas pumpas, kura ir ļoti stipri iekaisusi un sāpoša!  

 

Runājot par pumpām, ir tāds ļoti interesants novērojums – es tās saucu par „līgavu pumpām” (tas nav domāts ļauni, tādēļ, lai līgavas uz mani nekādā gadījumā neapvainojas!). Tātad, ļoti bieži mēdz gadīties, ka pirms kāda svarīga notikuma vai pasākuma, negaidot uzmetas pumpa.

 

Ir tā, ka meitenes pirms kāzām ļoti, ļoti uztraucas – nāk uz procedūrām, jo savā dienā vēlas izskatīties ļoti skaistas. Un, jo vairāk viņas uztraucas, jo vairāk pumpas metas! Un, iedomājies, kāzas paiet, un pazūd arī visas pumpas, un meitene ir skaista un starojoša.


Tātad, tas viss ir saistīts ar nerviem, ar stresu – tā ir tā mūsu organisma iekšiene, kas atstāj ietekmi ne tikai uz to, kā mēs jūtamies, bet arī uz mūsu izskatu. Tāpēc, jo vairāk uztraucamies, jo vairāk arī metas pumpas. Protams, ja tas notiek kādas slimības ietekmē, tad tas ir pavisam, kas cits. Tomēr, kad pilnīgi negaidīti uzrodas parastā, baltā „rīta pumpiņa”, padomā, varbūt esi ieēdusi vai iedzērusi kaut ko neierastu, vai, iespējams, pārāk maz esi gulējusi. Ir ļoti daudz iemeslu, kāpēc var uzmesties šāda viena, maza, balta pūtīte!”

 

 

Raksts veidots, klausoties radio SWH raidījumu „Vladis klausās sievietēs”.

Līva Zaksa, speciāli www.sieviesuklubs.lv

 

 

Sieviešu Kluba izvēle:

"Physiogel" produktu sērija sausai, jutīgai un kairinātai ādai. Vairāk lasi šeit>>

 


Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādā svarīgā dzīves situācijā tev ir uzmetusies pumpa?