VIOLETĀ – romantisku sapņotāju krāsa!

Autors: modesblogeres, 2012. gada 19. janvāris, 00:00:00
VIOLETĀ – romantisku sapņotāju krāsa!

Domājams katra ir dzirdējusi apgalvojumu, ka violetā jeb lillā krāsa ir vecmeitu krāsa. Tas ir mīts, jo violetā ir radusies no purpura krāsas, kas kopš civilizācijas pirmsākumiem ir bijusi domāta tikai valdniekiem, jo bija ļoti dārga. Tāpēc stilisti iesaka nebaidīties no šīs krāsas un to vairāk izmantot savā apģērbā!

Violetā ir viena no interesantākajām krāsām spektrā. Tā atrodas starp zilo un sarkano krāsu, tādējādi iekļaujot sevī toņus no zilgani violetajiem līdz sarkanīgi violetajiem. Tā simbolizē līdzsvaru starp debesīm un zemi, garu un miesu, mīlu un gudrību, arī mērenību. Tautu tradīcijās un ticējumos nereti tā ir arī uzticības krāsa. Iespējams no tā arī radies apzīmējums – „vecmeitu krāsa”?

Eiropā violetajai krāsai ir karaliska nozīme, Taizemē tā nozīmē sēras, katolicismā – sēras, nāve, krucifikss, Feng Shui – garīgā apziņa, fiziskā un mentālā dziedināšana. Savukārt, web dizainā gandrīz 75% bērnu dod priekšroku violetajai krāsai. Tas nozīmē, ka gaiši un koši violetā krāsa ir laba izvēle bērniem domātu produktu lapām. Gaiši violets ir piemērots arī sieviešu apģērbu lapām. Tomēr pārmērīga violetās krāsas lietošana var padarīt cilvēkus drūmus, neiecietīgus pret apkārtējiem vai nomākt. Violetā ir galējību krāsa – cilvēki to vai nu mīl, vai ienīst.

Purpura un violetie toņi ir vienas un tās pašas krāsas dažādas gradācijas atkarībā no zilā vai sarkanā pārsvara. Purpura krāsā domi¬nē sarkanais, bet violetajā – zilais.

Violeto krāsu savā apģērbā var izmantot gan sievietes, gan arī vīrieši. Tā viennozīmīgi ir skaista krāsa un tā ir jālieto. Tomēr der atcerēties, ka šo krāsu ir svarīgi nepārsātināt.  Tā ir veiksmīga krāsa akcentiem. Violetā labi kombinējas ar bēšo, rozā, gaiši vai piesātināti zilo, kā arī ar zeltītajiem un sudrabainajiem toņiem. Melnā krāsa violetajai piešķirs dziļumu un sulīgumu. Dažreiz interesanti izskatās kombinācijas ar salātzaļo un tumši zaļo, taču diezgan grūti piemeklēt pareizu dzelteno toni, ar ko kopā violetā izskatītos labi.

Tā ļoti labi izskatās ziedu rakstos.

Bet, ja vēlies vakarkleitu šādā krāsā, tad zini, ka violetā ir kā radīta samta audumam!

Un visbeidzot, ja Tev patīk šī krāsa, tad zini, ka esi neordināra personība, kas tiecas pēc neatkarības un brīvības, intelektuālas un garīgas saskarsmes. Tevi saista viss neizskaidrojamais un noslēpumainais!

Fakti: www.krasu-pasaule.lv, www.streetdirectory.com

Foto: publicitātes

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kādas ir tavas attiecības ar violeto?