Vasaras trends - Mehndi

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 21. jūnijs 2017 12:44
1215

Iestājoties siltākam laikam, aktuāli kļūst visdažādākie festivāli dziļākas saiknes nodibināšanai ar dabu, bet sociālos tīklus piepilda bildes ar "dabas bērniem" un ļaušanos senču rituāliem. Viena no ikvasaras aktualitātēm ir hennas tetovējumi.

Mehndi ir hennas māksla ar simbolisku ornamentu dizainu uz ķermeņa. Tā ir skaista un mistiska mākslas forma transformācijai un transcendencei, kura  gadsimtu gaitā ir izmantota rotāšanai, dziedināšanai un svētīšanai.

20170621133313-35086.jpg

Hennas tetovējumu vēstures liecības ir atrodamas gan Indijā, gan arābu zemēs, gan plašās afrikāņu cilšu teritorijās, gan Vidusjūras reģionā. Senie ēģiptieši un tuksneša reģionu iemītnieki izmantoja hennas tetovējumus, lai pasargātu savu ķermeni no pārkaršanas, jo hennai piemīt atvēsinoša īpašība. Senajā Ēģiptē henna tika izmantota arī matu un nagu krāsošanai. Faraonu pirksti pirms mumifikācijas tika iemērkti hennā. Hennas tetovējumi tika izmantoti dažādās ceremonijās un svinībās, jo noteiktiem Mehndi simboliem piemīt maģiska iedarbība. Tā kā hennai piemīt antiseptiska iedarbība, tā tika izmantota arī dziedināšanas rituālos. Indijā hennas zīmējumi ir neatņemama sastāvdaļa katras sievietes kāzās.

20170621131753-26946.jpg

Hennas pasta tiek gatavota no sasmalcinātām hennas auga lapām, pievienojot eikalpita eļļu, citrona sulu, melno tēju vai citas augu izcelsmes vielas. Pasta tiek uzklāta uz ādas ar irbulīti vai konusveidīgu tūbiņu, veidojot vēlamo simbolu dizainu. Tetovējuma noturība ir atkarīga no vairākiem apstākļiem, bet vidēji zīmējums turās uz ādas ap 10 dienām. Lai paildzinātu zīmējuma noturību, pirms tā izveides ir ieteicams veikt ādas pīlingu, apmatojuma likvidēšanu un attaukošanu. Pēc zīmējuma izveides 12-24h laikā ir vēlams zīmējuma vietu sargāt no saskarsmes ar ūdeni un pastiprinātas svīšanas. Pirms saskarsmes ar ūdeni, var uzklāt eļļu.

Pasta žūst 20-30 minūtes. Jo ilgāk tā paliks uz ādas, jo tumšāks būs zīmējums, bet pastas saglabāšana uz ādas 4-6 stundu garumā varētu būt izaicinājums nepacietīgajām, tāpēc šo rituālu vari veikt īsi pirms došanās pie miera.  

Pēc pastas notīrīšanas zīmējums pakāpeniski iegūs īsto toni - sākumā tas būs oranžīgi brūns, pamazām kļūstot tumši brūns. Pastas notīrīšanai neizmanto ūdeni! To vari izdarīt, izmantojot eļļu vai nokasot ar pirkstiem. Laikam ejot, hennas zīmējums kļūs gaišāks līdz izzudīs pavisam. Ņem vērā, ka āda zem hennas tetovējuma neiesauļosies.

20170621131904-91202.jpg

Visbiežāk hennas tetovējumi tiek veidoti uz rokām un kājām, bet Mehndi var veidot arī uz muguras, kakla vai vēdera. Hennas zīmējumus var veidot dekoratīvos nolūkos vai arī dažādu defektu maskēšanai (strijas, rētas, pigmentācija utt.).

Mehndi uz plaukstām simbolizē atvērtību piedāvājumiem. Visbiežāk tiek zīmēti saules, ziedu un mandalu simboli.

Zīmējumu veidošana uz delnas simbolizē vairogu un aizsardzību.

Mehndi uz labās rokas simbolizē vīrišķo, sniedzošo, virzošo enerģiju, bet uz labās rokas - sievišķo, saņemošo, piesaistošo enerģiju.

Hennas tetovējumu veidošanai uz kājām (pēdām) ir īpaši izteikta simboliskā nozīme - saikne ar dievišķo, svētā savienošanās, saikne starp cilvēku un zemi.

Simbolu nozīme:

Punkts (Bindu) - augstākā kārtība

20170621133014-56519.jpg

Sēkla (Bija) - noslēpumainā matrica, no kuras viss rodas un saplūst. Visi simboli sākas ar sēklu.

Augšupvērsts trijstūris (Shiva) - simbolizē vīriško enerģiju, uguni, virzību augšup, izaugsmi, saikni ar augstākiem spēkiem.

Lejupvērsts trijstūris (Shakti) - simbolizē sievišķo enerģiju, ūdeni, auglību, augstāko spēku žēlastību.

Sešstaru zvaigzne (Satkona) - apzīmē sievišķās un vīrišķās dabas savienošanos.

20170621133443-25994.jpg

Kvadrāts (Catuskona) - miers, kārtība un stabilitāte. Simbolizē godīgumu, uzticību un patvērumu. Maģisks simbols aizsardzībai un dziedināšanai.

Dimants (Vajra) - simbolizē apgaismību.

Pentagrama (Pankakona) - simbolizē uguni, ūdeni, zemi, gaisu un debesu elementus.

Aplis (Cakra) - apzīmē veselumu, ideālu/nevainojamu, bezgalību.

20170621132426-59671.jpg

Mandalas - koncentrēšanās un virzība uz iekšējo patiesību, saikne ar Visumu.

Ziedi - prieks un laime.

20170621132642-25480.jpg

Lotosa zieds - dvēseles atmošanās. Simbolizē žēlastību, skaistumu, radošumu, juteklību, sievišķību, tīrību un nevainību. Sahasrara (tūkstošlapu lotosa zieds) apzīmē dvēseles saikni ar dievišķo garu.

Saule ir ļoti spēcīgs Mehndi simbols - enerģijas avots, simbolizē atjaunošanos, nemirstību, mūžīgu mīlestību un zināšanas.

Mēness - mūžīga mīlestība, romantika, pārmaiņas, aizsardzība un veselība. Pusmēness simbols nozīmē bērniņa gaidības.

Zvaigznes - simbolizē dziļu un ilgstošu mīlestību.

Vīnogulāji simbolizē dievbijību un neatlaidību, maigumu un vitalitāti.

Pāvs (Mayura) - skaistums, nošķirtība no mīļotās personas.

20170621132449-75079.jpg

Gulbis (Hamsa) - veiksme un skaistums.

Tauriņi un spāres simbolizē ēteriskumu, transformāciju, pārmaiņas, atdzimšanu.

Skorpions (Bicchu) - simbolizē romantiku, tā dzēliens apzīmē Amora bultas trāpījumu.

Bruņurupucis - aizsardzība un auglība.

Zilonis simbolizē gudrību, ilgmūžību un veiksmi.

Ķirzaka un čūska - dvēseles apgaismības meklējumi.

Ūdens simbolizē pārmaiņas un attīrīšanos, cilvēka emocijas un auglību.

Lietus lāses (Bundakis) simbolizē mīlestību, sievietes uzticību.

Viļņi (Lahariya) simbolizē dziļu kaisli un ekstāzi.

20170621133141-77035.jpg

Ja vēlies kaut ko latviskāku, droši vari ar hennu veidot dizainu ar latvju spēka zīmēm.

Lai skaista un iedvesmojoša vasara!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies