Vaksācija - modes un stila aicinājums vai nepieciešamība

gucci123
gucci123 31. jūlijs 2013 16:24
4941

Labdien!

Ir vasara. Saulaina un silta diena. Paskatoties ārā pa logu tā vien prasās uzvilkt mugurā kaut ko plānu un gaistošu… Vēlams arī gaišu un caurspīdīgu.

Taču esmu ievērojusi, ka ir sievietes, kas vairās no šādu apģērbu vilkšanas, jo to var sabojāt viens nesmukums – ķermeņa apmatojums. Kā jau noprotat – rakstīšu par vaksāciju.

Populārākās vietas, ko parasti vaksē sievietes ir: paduses, kājas, rokas, bikini zona, virslūpa, retāk – pirksti, vaigi un zods, vēders.

Pati es sāku vaksēties tad, kad man bija 16 gadi. Tolaik tas nebija vēl modē, un jaunatne nebija tik progresīva, kā šobrīd. Atceros, ka toreiz vidusskolā tas bija tāds apvērsums, un uz mani ļoti šķībi skatījās pārējās klases meitenes. Dušās pat bija komentāri, ka man kājstarpe kā mazai meitenei un kurš tad normāls džeks par tādu kājstarpi priecāsies. Jāpiebilst arī, ka tolaik tas bija visai dārgs prieks un regulāri to atļauties nevarēju, bet reizi pāris mēnešos.

Par laimi šie laiki ir aiz muguras un šodien tas ir tikai pašas sievietes ziņā – vai to darīt/nedarīt, vai sieviete var/nevar paciest sāpes u.c. Ir mainījušas gan vaksācijas metodes, dizains, tehnika.

Protams, vaksāciju nevar veikt visos gadījumos, piemēram, to nevar veikt, ja attiecīgajā zonā ir izteikta vēnu varikoze, asins izplūdumi, pietūkums, matiņš aug uz dzimumzīmītes. Protams, ja ir šaubas par vaksējamo vietu, labāk to būtu atrādīt kādam speciālistam, piemēram, dermatologam.

Ko darīt pirms vaksācijas, lai palielinātu tās efektu: vienu vai divas dienas pirms vaksācijas var veikt pīlingu, lai attīrītu vaksējamo zonu no atmirušajām šūnām. Pirms vaksācijas nebūtu vēlams sauļoties (saulē vai solārijā), lietot ķermeņa eļļas, sviestus un taukainus krēmus.

Esmu novērojusi, ka labāk veikt vaksāciju dilstošā mēnesī, jo tad matiņi ataug lēnāk. Kā arī ataudzēt matiņus vismaz 0,4 –0,5 cmgarus, jo, ja matiņi būs pārāk īsi, tie neielips vaskā un to nebūs iespējams likvidēt. Esmu dzirdējusi, ka labāk vaksāciju veikt pēc plkst 12.00, jo līdz tam laikam āda ir daudz jūtīgāka, nekā pēc pusdienas laika. Un, ja sievietei ir stabils mēnešreizu cikls, labāk izvairīties veikt vaksāciju dienās, ka ir tuvu cikla sākumam vai beigām.

Parasti speciālisti pēc vaksācijas neiesaka: karsēties saunā, vannā vai dušā, sauļoties (saulē vai solārijā), berzt novaksēto zonu ar sūkli, aktīvi sportot. Būtībā neiesaka darīt neko tādu, kas varētu kairināt novaksēto zonu.

No personiskās pieredzes varu ieteikt, ka pēc vaksācijas vēlams valkāt kokvilnas vai bezvīļu veļu (labāk kādu laiku atturēties no stringiem), nevilkt apspīlētus apģērbus, kas var berzt, lietot kādu mitrinošu līdzekli, lai noņemtu apsārtumu un pietūkumu, ja tāds veidojas. Viena no manām lielākajām problēmām bija matiņu ieaugšanu, taču es to atrisināju ar lāzera epilācijas palīdzību. Zinu, ka ļoti efektīva kosmētika ieaugušu matiņu profilaksei ir: Skin Doctors kosmētika.

Kā jau minēju dažādām zonām ir dažādi vaksācijas veidi. Klasiski:

1)       siltais vasks kārtridžos roku, kāju, pirkstu, vēdera vaksācijai. Lai izmantotu šo vasku, papildus tiek lietotas papīra strēmeles.

2)      karstais jeb cietais vasks sejas, bikini, padušu vaksācijai. To uzziež uz vaksējamās zonas un ar plānas koka plāksnītes palīdzību noplēš.

Citi vaksācijas veidi, kas mēģina iekarot mūsu – patērētāju, sirdis ir orientālā vaksācija, vaksācija ar cukura pastu, šokolādes vaksācija u.c. Atzīšos, šīs neesmu mēģinājusi, taču gribētu pamēģināt:)

Ko mums sniedz vaksācija? Pirmkārt, estētisks izskats. Protams, ka ir dāmas un kungi, kuriem patīk dabīgais apmatojums, taču lielākoties acij pievilcīgāks ir sakopts ķermenis. Vēl jo vairāk tāpēc, ka vaksāciju var veikt kopā ar, piemēram, bikini dizainu, izveidojot seksīgu bultiņu vai puķīti no matiņiem, lai intīmais partneris justos patīkami pārsteigts:) Otrkārt, veselība: ir pierādīts, ka visi matiņi (apmatojums) piesūcas ar sviedriem (īpaši karstumā), tur var savairoties baktērijas un izraisīt veselības problēmas. Esmu pat lasījusi, ka arī ginekologi atbalsta intīmās zonas kopšanu un ar šādu sievieti ir patīkamāk strādāt. Treškārt, nav kauns, neērti vai bail iziet sabiedrībā plānās, caurspīdīgās drēbēs. Iedomājieties skatu, ka pludmalē stāv glīta meitene nelielā bikini un, viņai paceļot rokas augstāk par vidukli, pēkšņi atklājas melnas, aizaugušas paduses. Domāju, ka vairums būtu vienisprātis, ka tas nav īpaši skaisti. Ceturtkārt, bet tas ir balstīts uz sievietes izjūtām, tīrības sajūta, ka nekas starp kājām neknieš, neberž, paketes pie matiņiem nepielīp… Domāju, ka var atrast vēl kādus argumentus to pamēģināt:)

Visiem jauku vasaru vēlot, Gucci123

P.S. Bilde no interneta dzīlēm. 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
ilzukins1 2. oktobris 2015 14:52

Domāju, ka katrai sievietei vajag pievērst uzmanību un regulāri kopt savu intīmo zonu. Es personīgi apmeklēju nofrete speciālistus - viņi pret mani vienmēr laipni izturējušies un nav neērtas sajūtas esot kabinetā.
http://nofrete.lv/vaksacija

vabole 4. augusts 2013 09:30

Manu bikini zonu sapucē mans mīļotais vīrietis... Jauka priekšspēle, starp citu...;)

Rebeka 1. augusts 2013 15:10

Man paveicās, ka pirmo reizi kad gāju uz vaksāciju bikini, trāpījās kolosāla meistarīte, viņa visu darīja tik vienkārši, tā pļāpājot, ka nevienā brīdī nejutos neērti.

KRX 1. augusts 2013 10:13

Es nevaru saņemties uz šito pakalpojumu pie meistariem. Līdz iztieku pati saviem spēkiem :D

Nikte 31. jūlijs 2013 20:19

Pati dažreiz vaksēju,dažreiz izmantoju depilācijas krēmu,dažreiz skuvekli :)

vecsprofils 31. jūlijs 2013 19:21

Uz vaksāciju ne reizi nebiju, jo neuzskatu, ka savu intīmo vietu jārāda visādām meistarītēm. Visu pa pliko depilēju ar krēmu un nav problēmu ;)

avokado 31. jūlijs 2013 18:47

Man bail no vaksācijas. It īpaši tajās vietās. Brrr.

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras