Vai "bālģīmjiem" sauļoties? Protams!!!

sandrulish
sandrulish 28. jūlijs 2011 17:46
1187

Sveiciens visām gaišās un bālās ādas īpašniecēm! Kāpēc tieši jums? Jo pati esmu viena no viņām. Man ir īpaši gaiša āda, kura saulītē apdeg diezgan ātri un tāpēc katru reizi cītīgi domāju un rūpējos par to lai iznākums neiznāktu - "letāls" manai ādai!

 

Pirmām kārtām, kas noteikti jāievēro gaišās ādas īpašniecēm ir ieteikums NEsauļoties no pulksten 12.00  -  15.00. Zinātnieki ir novērojuši, ka šajā laikā saules stari ir piesātināti ar ultravioleto starojumu un ir īpaši stipri un bīstami, bet ne jau vienmēr gadās tos laikus ievērot, tāpēc ir jārūpējas par savu ādas drošību pašām!!!

 

Pastāstīšu, ko es daru un kā rūpējos par savu ādu, kad saulīte nolēmusi mūs īpaši palutināt...

 

Ja eju pastrādāt dārzā vai pastaigāties, vienmēr domāju arī par galvu un tās aizsardzību! Vislabāk noder viegls lakatiņš, ko var stilīgi apsiet vai arī kāda gaiša cepure, kas labi izskatās ar kleitiņu, un kur nu vasarā bez kleitiņas!

 

Pirms sauļošanās savu ādu iziežu ar aizsargkrēmu, kas labi pasargā no saules, ievēroju nosacījumus, lai krēms derētu manai jūtigajai ādai un tā aizsardzība būtu vismaz 25 - 50 SPF, UVA-UVB. Raugos, lai šādi cipari būtu uz sauļošanās krēma tūbiņas!

 

Pats labākais atklājums krēmu ziņā ir tas, ka šovasar nopirku mazajam krēmiņu un palasot instrukciju ieraudzīju, ka šis krēms ir ūdensnoturīgs un plus vēl ar vitamīniem - juhū! Tas tik bija labi, manai ādai tiks vitamīni un izmēģināšanas procesā tā arī bija - ieziedos ar krēmu, tad izpeldējos, izlīdu no ūdens un super- tas vēl droši turējās uz ādas un aizsargāja ļoti labi.

 

Vēl viens ieteikums sauļojoties- noteikti vajadzētu apsegt seju ar kādu plānu dvielīti vai nesintētisku lakatiņu, jo tā pasargāsim seju no "nosvilšanas", kā es to saucu, jo pati esmu staigājusi ar sarkanu seju kā bietei un tas nebija patīkami...

 

Bet ja nu tomēr gadījies apsvilt, tad izmantoju veco labo metodi, kuru visi jau zin- ieziežos ar skābu, aukstu krējumiņu, kas lieliski palīdz un atveldzē!!!

Ūdens pudelīte ar dozatoru...

 

Bet vēlos padalīties ar ļoti labu un pavisam vienkāršu līdzeklīti, kas mani atveldzē, kad ir traki karsts un liekas, ka "žūstu ārā". Uzminiet nu, kas tas ir? Tas ir ūdens, jā - visparastākais ūdens!

 

Kā jau mēs visi lieliski zinam, ka jauki ir atveldzēties jūriņā, ezeros, baseinā vai kaut ūdens bļodā iesēžoties mājas pagalmā, tomēr ne vienmēr tas ir pieejams ikdienā.

 

Piemēram dārzā vai ejot pa ielu, varam apdegt tā kārtīgi, tāpēc es vienmēr ņemu līdzi ūdeni! Kādā veidā? Saglabāju vienu ķermeņa atsvaidzinātāja pudelīti, kurai var noskrūvēt uzgali un uzpildīt simtiem reižu, tad nu uzpildu to un tik eju ielās! Ar vienu pudelīti pietiek 2-3 dienas, jo dozētājs ir ļoti smalks un pilieni ir smalki, smalciņi.

 

Ļoti bieži darbā apsmidzinu sevi ar ūdeni, kas uz ādas praktiski ir nemanāms, bet pašsajūta uzlabojas un āda tiek mitrināta, jo telpās ir sauss gaiss, it īpaši, kur darbojas lielie kondicionieri, tad nu manai ādai šāda apsmidzināšana ir tieši laikā!

Te mēs - ķeram saules stariņus! Kreisajā malā "baltais ķermenītis" protams- manējais!

Un sauļošanās krēmiņš mums vienmēr līdzi!!!

Karstā saulē lieliski atsvaidzina ūdentiņš!!! :):):)

Un nedrīkstam aizmirst arī par actiņām! Sauļojoties protams saules brilles ņemam nost, lai neiesauļotos balti plankumi "kā pandām" ap acīm, bet ikdienā actiņas aizsedzam ar speciālām saules brillēm, kas aizsargā pret ultravioleto starojumu!

 

Cerams, mani padomiņi jums noderēja un lai visiem jautra un patīkama sauļošanās!!!

(Foto no personīgā arhīva)

Sandra.

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
sandrulish 29. jūlijs 2011 20:44

Jā, arī fakts!
Kad Rīgā dzīvoju, tā arī darīju... ;)

banderoso 29. jūlijs 2011 12:37

"Baltajiem" labāk pieķer saule, ja pirms došanās uz pludmali, aiziet pāris reizes uz solāriju :)

sandrulish 28. jūlijs 2011 22:06

Jā, piekrītu, baltajam tipam saulītē ir diezgan pagrūti! :S

28. jūlijs 2011 21:29

Es gan esmu brūnais tips...bāla ziemā palieku, bet ĻOTI viegli ir atkal kļūt brūnai,pietien ar vienu,divām reizēm...tikai problēma tāda, ka man ļoti nepatīk sauļoties, tāpēc neesmu vienmērīgi brūna...solāriju arī esmu apmeklējusi tikai vienu reizi...Es laikam negribētu tomēr būt bālā adas tipa cilvēks...

sandrulish 28. jūlijs 2011 21:26

es gan!

jo brūnāk izskatās man foršāk! :D

mazaa raganina 28. jūlijs 2011 20:22

Es arī esmu baltā, bet īpaši par to vairs nepārdzīvoju un speciāli saulei sevi nepakļauju.

sandrulish 28. jūlijs 2011 18:55

Es pirms vairākiem gadiem tik šausmīgi apsilu, ka pat āda čūlās pārvērtās uz kakla, tagad ļoti uzmanos un neriskēju bez krēma līst ārā- saulē. (angel)

smukaa 28. jūlijs 2011 18:42

Itkā esmu sniegbaltītes tips,bet..es neapdegu saulē!Agrāk ļoti sauļojos,bet tagad cenšos izvairīties no atrašanās saulē.

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras