Tūkstoš krāsu un sajūtu

kalliope
kalliope 31. jūlijs 2013 23:33
2300

20130731232759-82620.jpg

Kopš meitiņas gaidīšanas laika smaržas praktiski nelietoju vispār – sākumā šķebināja, vēlāk vienkārši šķita liekas, bet vēl vēlāk aizvien vairāk pievērsos zaļai domāšanai un roka necēlās pirkt to ķīmisko kokteili, ko mēdzam dēvēt par smaržām. Turklāt, lai arī ik pa laikam tomēr apsvēru smaržu iegādi, tā teikt, ja ne ikdienai, tad vismaz īpašākiem gadījumiem, tā arī līdz šim nav izdevies atrast aromātu, kas liktu aiz sajūsmas noelsties – IR! Jāpiebilst, ka vīrmammai ir alerģija pret spēcīgiem ķīmiskiem aromātiem, kas arī ir viens no iemesliem, kāpēc mūsmājās smaržas tiek lietotas ļoti reti.

Noteikti, ikviena zina, ka, pērkot smaržas, no svara ir ne tikai pirmās sajūtas, bet arī sajūtas pēc pāris stundām un vēl ilgāk.

Jāatzīst, līdz šim nebiju iedziļinājusies smaržu terminoloģijā, tad nu papētīju un, lūk – virsnots ir tas aromāts, kas rada pirmo priekšstatu par smaržām un uz ādas turas vien ap 15 minūtēm. Tātad, ja gribu lietot smaržas ikdienā, tai vajadzētu būt gana uzmundrinošai un garastāvokli paceļošai, tā teikt –enerģijas lādiņam visai dienai.

Otrā ir sirdsnots – smarža, kas pavada četras līdz astoņas stundas, atkarībā no smaržu noturības. Tai būtu jābūt kā uzticamai pavadonei un zemapziņas uzrunātājai dienas darbos un nedarbos.

Un pēdējā ir bāzes nots, kas varot turēties līdz pat 24 stundām, tātad īpaši uzvēdīs vakarā, ieritinoties mīļotā siltajā azotē.

Kā zināms, ēteriskās eļļas ne tikai labi smaržo, bet tām piemīt arī miesu un garu dziedinošas īpašības, tāpēc nolēmu papētīt, kādas tad īpašības piemīt katrai no šīm smaržām.

20130731232824-17282.jpg

Valdzinošā lavanda – Bewitching Lavender

Tai, kura mīl vaļā matiem, basām kājām skriet pretī saullēktam – man.

Viņa ir vienlaikus maiga un stipra un savaldzina ikvienu ar savu nesamākslotību. Viņa sirdī ir ugunīga rudmate, un viņas zilajās acīs atspulgojas debesu nebeidzamās toņu varietātes..

Lavandu lauki, šķiet, spēj apburt ikvienu – rindu rindām koša lillīguma – vesela ziedu jūra. Šogad arī manā dārzā smaržo trīs lavandu ceri. Jāsaka – tuvplānā tās nemaz nav tik iespaidīgas kā fototapešu un ekrānbilžu attēlos, bet smarža gan vienkārši apbur un vilina.

Ar šīm smaržām mani ik rītu apvij bergamotes svaigais citrusu aromāts, radot sajūtu, ka pati esmu liela smaržīgi kūpošas Earl grey tējas tase Dieva rokās. Jā, jā – tieši bergamote piešķir šai tējai tās savdabīgo aromātu un garšu. Manis atrastā informācija vēsta, ka šis aromāts ir spēcīgs antidepresants un palīdz atgūt emocionālo līdzsvaru – vai var būt labāks jaunas dienas sākumu, kā domām un sajūtām esot līdzsvarā.

Augu dienu mani pavada saldā ģerānijas smarža, kas atgādina par bērnību – ausu zāle, jerums, ar kuru vecmāmiņa dakterēja mazās sāpošās aušteles. Arī šī smarža, kā stāsta avoti, trenkā prom nelāgas domas, spēj uzlabot garastāvokli, dod drosmi un sparu gan fiziskām, gan garīgām aktivitātēm, turklāt, tai piemītot pat pretvīrusu īpašības, kas lieti noderēs ziemā. Vai zinājāt, ka ģerāniju nav ieteicams lietot vienlaikus ar pretapaugļošanās līdzekļiem? Hmm.. varbūt vajadzētu sākt apsvērt domu par māsiņu meitukam?.. :)

Vakarā ieritinos vīram azotē kā lavanda – tik vienkārša un reizē tik īpaša, rūgteni saldiem skūpstiem valdzinot. Lavanda palīdzēs atbrīvoties no dienas laikā iegūtā stresa un spriedzes, palīdz atgūt spēkus, atvieglojot galvassāpes, veicinot mierīgu miegu un palīdzot elpceļu profilaksei

.20130731232941-73264.jpg

Kvēlā Pačūlija – Intense Patchouli

Tai, kura liek uzbangot asinīm un saulei spīdēt spožāk – vidējai māsai

Viņa ir kaislīga un aizrautīga, impulsīva un varētu pat teikt eksplozīva. Jau ar pirmajiem pavasara saules stariem viņa kļūst brūna kā čigānbērns un apbur ikvienu ar savu saulaino sirsnību..

Pačūlija – vārds izklausās tik liels un grezns, ka biju ļoti pārsteigta internetā ieraugot necilu augu smalkiem, blāvi ziliem ziediņiem. Laikam gan tā nereti gadās – jo necilāka ir āriene, jo dižāka iekšējā pasaule un spējas.

Ik rītu viņa atplaukst kā svaigs rozes pumpurs – tik ērkšķains un reizē tik neaizsargāts, ka reizēm bail pat uzpūst elpu. Viedi ļaudis stāsta, ka rožu smarža nomierina, relaksē un līdzsvaro, mazina nervu spriedzi, bezmiegu un murgus, bailes, skaudību un ļaunumu, kā arī paaugstina darbaspējas.

Dienā viņu apvij tveicīgas siena pļavas – muskatsalvijas aromāts. Arī šis brīnumaugs mazina stresu un spriedzi, uzlabo miegu un atbrīvo no vainas apziņas, naidīguma un panikas.

Vakarā pačūlijas saldais un piesātinātais aromāts, tāpat kā vaniļas burvība un benzosveķu aromāta dziļums dod viņai jaunu sparu kaislīgai dzīvesbiedra sagaidīšanai mājās. Pačūlijas smarža mazina garastāvokļa maiņas, dod apņēmību un enerģijas lādiņu, bet vaniļa nomierina un relaksē – tikpat neparedzami un neparasti kā viņa pati. Vai zinājāt, ka benzosveķi senos laikos uzskatīti par ļauno garu izdzinēju un atbaidītāju, bet arī mūsdienās uzskata, ka to aromāts novērš nervu saspringumu, relaksē un uzlabo gan fizisko, gan garīgo pašsajūtu? Vai zinājāt, ka visi šo smaržu sastāvā esošie augi, izņemot pēdējo, tiek uzskatīti par afrodiziakiem? Viņai gan kaisles pietiek bez palīdzības no malas, bet varbūt kādam vai kādai noder.. :)

20130731233044-10375.jpg

Dzirkstošā verbēna – Sparkling Verbena

Tai, kuras smaids atbruņo un dažādās rakstura šķautnes dzirksteļot dzirksteļo – jaunākajai māsai

Viņa var būt tik maiga kā tauriņa spārna pieskāriens un ar motorzāģi nozāģēt bērzu. Viņas tuvumā gaiss uzdzirksteļo tūkstoš krāsās, bet viņas tiešums ir tik tiešs, ka ne katram ir pa spēkam to saprast un novērtēt..

Verbēna manās asociācijās bija vienkāršāka un pelēkāka nekā bildēs, kas saskrien, ievadot šo vārdu meklētājlauciņā – tavu košumu un smalkumu – kā pulka mazu actiņu, kas raugās uz pasauli caur savas krāsas prizmu.

Viņas rīts ir citrusu enerģijas caurstrāvots – skābs citrons un rūgtas apelsīna lapas liek jo spēcīgāk izbaudīt dzīvošanas saldmi. Avoti vēsta, ka citrons līdzsvaro nervu sistēmu, un sargā no iekaisumiem, tas spēj atvieglot rūgtu aizvainojumu, neuzticību, depresiju, atjaunot spēkus un dzīvesprieku, veicināt uzmanības koncentrēšanos, bet apelsīna lapu ēteriskā eļļa nomierina, atsvaidzina un remdē.

Arī dienā viņu pavada spēcīgs citrusu aromāts – tā ir verbena, kam, kā stāsta ļaudis, piemīt tonizējošas, miegu uzlabojošas, depresīvu noskaņojumu un stresu mazinošas īpašības un bergamote ar savu nedaudz citādo, bet arī citrusīgo aromātu.

Un, protams, arī vakarā neiztikt bez šī svaiguma – viņu ietin rūgtā apelsīna smaržas mākonis. Vai zinājāt, ka rūgtajam apelsīnam piemīt reģenerējoša iedarbība, tas uzlabo asinscirkulāciju, veicina šlakvielu un toksīnu izvadīšanu no organisma, mazina depresiju, bailes, bezmiegu, uzlabo atmiņu, veicina radošo un loģisko domāšanu un attīsta intuīciju? Bet tas nav viss, viņu sapņos liegi ieaijā arī lavandas un bezosveķu trauslais aromāts.

20130731233252-84728.jpg

Mēs esam tik dažādas un vienlaikus tik līdzīgas – kaislīgas un maigas, dzirkstošas un valdzinošas – katra savā, neatkārtojamā veidā un tieši tāpēc tik ļoti īpašas – viena otrai, pašas sev un pasaulei..

 

p.s. bildes atrastas iekš google

 

20130726092146-83531.jpg

Florame smaržu konkurss

20130726092203-34906.jpg

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
kalliope 1. augusts 2013 11:10

paldies, jā tā bilde man arī pašai ļoti iepatikās - taisni kā priekš mums, jo pamatā mūsu mīļākās krāsas ir - man dzeltena, vidējai māsai lillā un jaunākajai zila (protams, ar periodiskiem citu mīļāko krāsu iestarpinājumiem :) )

avokado 1. augusts 2013 10:59

Skaisti aprakstīts. Jā,pēdējā bilde skaista.

Ivetta 1. augusts 2013 10:24

Kolosāli!!! Un noslēdzošā bilde tik atbilstoša! Ļoti, ļoti skaisti esi pastrādājusi ar vārdiem :)