TOP 6 dekoratīvās kosmētikas stereotipi Latvijā

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 7. oktobris 2019 09:33
573

Sākoties “Maxima” skaistuma dienām, kas norisināsies no 3. līdz 23. oktobrim, uzņēmums kopā ar starptautiski atzīto grima mākslinieci un stilisti Unu Bernatoviču apkopojuši biežākos stereotipus par dekoratīvās kosmētikas lietošanu. Imidža skolas “Unastyle” dibinātāja un direktore U. Bernatoviča norāda – dekoratīvās kosmētikas lietošanā nav jāvadās no stereotipiem, bet vairāk jāpielāgojas savas ādas vajadzībām un dzīvesstilam.   

1.stereotips: Make-up piestāv tikai jaunām meitenēm.

Atbilstoši lietota kosmētika ir piemērota ikvienam vecumam. Pareizi uzlikta, tā īsti nav manāma, tieši otrādi - paslēpj vai izceļ to, ko vēlamies. To, cik daudz vai maz lietojam kosmētiku, būtiski ietekmē vide, kurā esam ikdienā, darba vieta, apkārtējie cilvēki. Reizēm cilvēki lieto dekoratīvo kosmētiku, tikai dodoties uz svinīgākiem pasākumiem, kad vēlas būt košāki. Nereti sievietes, iedvesmojoties no žurnāliem un dažādām interneta platformām kā, piemēram, “Youtube”, uzklāj kosmētiku atbilstoši instrukcijām, taču gaidītais rezultāts netiek sasniegts. Viens no biežākajiem iemesliem – nav ņemts vērā tas, ka modelei ir atšķirīga sejas forma, piestāv cita krāsu gamma un ir citas atšķirīgas nianses, kas padara katru sievieti unikālu.  

2.stereotips: Dekoratīvās kosmētikas lietošana ikdienā prasa ļoti daudz laika.

Laika trūkums ir viens no biežākajiem argumentiem, kāpēc sievietes, kas vērsušās pēc padoma pie stilistes Unas Bernatovičas, nelieto dekoratīvo kosmētiku. Patiesībā pietiek ar 10 minūtēm, lai noslēptu to, kas jānoslēpj, un izceltu skaistāko, padarītu sievietes sejas ādu jaunāku, svaigāku un žirgtāku. 

3.stereotips: Aizspriedumi pret tonālo krēmu.

Maldīgs ir uzskats, ka tonālais krēms ir “smags” un, to uzliekot, izskatās, ka sieviete ir pārlieku uzkrāsojusies. Šo “smagnējo” sajūtu visbiežāk rada nepareizi izvēlēts tonālais krēms. Skaista un vienlaikus nemanāma efekta iegūšanai, ir svarīgi pievērst uzmanību ne tikai krēma tonim, bet arī konsistencei, pielāgot to ādas tipam un, protams, pareizi lietot.  

4.stereotips: Lai izveidotu kvalitatīvu grimu, nepieciešams plašs kosmētikas klāsts.

Patiesībā pietiek vien arī ar pāris pamata produktiem, kas jau šobrīd ir teju katras aptaujātās Latvijas sievietes kosmētikas maciņā. Svarīgi iemācīties tos atbilstoši pielietot. Kosmētikas maciņa pamata sastāvā jābūt 3 produktiem:

  • Tonālais krēms, kas var nomaskēt zemacu lokus, asinsvadus, apsārtumus, pelēcīgu ādas toni un citas nepilnības.
  • Skropstu tuša, kas “atver” skatienu un padara ikvienu sievieti pievilcīgāku.
  • Lūpu krāsa, ko, starp citu, var lietot arī kā vaigu sārtumu un pat acu ēnas! 

5.stereotips: Ar kosmētiku nevajag eksperimentēt.

Daļa sieviešu stingri pieturas pie ierastajiem kosmētikas līdzekļiem un eksperimentē reti. Taču kosmētikā ļoti bieži parādās jaunumi, un tās, kuras eksperimentē un atklāj jaunus produktus, ir uzvarētājas. Nereti cilvēki atsakās no kāda kosmētikas līdzekļa vienas negatīvas pieredzes dēļ un nemēģina meklēt citus variantus, bet, iespējams, cita zīmola vai atšķirīgas konsistences produkts būtu pat ļoti piemērots. Atcerieties - tikai eksperimentējot var atrast savējo! Piemērotu kosmētiku var palīdzēt izvēlēties arī eksperti – stilisti vai vizāžisti. 

6.stereotips: Kosmētikas līdzekļi nav jākopj.

Tieši otrādi – ir svarīgi otas, sūklīšus un citus kosmētikas uzklāšanas līdzekļus ik palaikam mazgāt, jo tajos sakrājas gan kosmētikas produkta daļiņas, gan baktērijas, sviedri un dažādi citi netīrumi. To var izdarīt arī ar parastām šķidrajām ziepēm. 

Ja sieviete ikdienā lieto konkrēto kosmētikas produktu, tad derīga termiņš visticamāk būs pietiekams. Tas ir norādīts uz iepakojuma. Bet lūpu krāsa, kas glabājas jau 5 gadus var būt zaudējusi savu struktūru un to būs grūtāk uzklāt un tā nebūs pietiekami noturīga.

Arī krēmiem ir jāpievērš uzmanība, jāatceras, ka tos nedrīkst turēt atvērtus. Tāpat nevajadzētu krēmu no tūbiņas vai bundžiņas ņemt ar pirkstiem, bet gan ar špāteli, lai krēmā nevairojas baktērijas. Šādam nolūkam ērti ir krēmi ar speciālu dozatoru.  

“Maxima” skaistuma dienas norisināsies no 3. līdz 23.oktobrim visos “Maxima” veikalos Latvijā. Skaistuma dienu atklāšana notiks 5.oktobrī ar īpašu Skaistuma festivālu “Maxima XXX” veikalā iepirkšanās un izklaides centrā “Akropole”. Festivāla ietvaros visas dienas garumā kopā ar pasākuma vadītāju Leldi Ceriņu notiks tikšanās ar Latvijas modes un grima mākslas ekspertiem un grima meistarklases. Ar īpašiem padomiem un individuāliem ieteikumiem dalīsies Latvijas vadošās nozares ekspertes – grima māksliniece Una Bernatoviča un stiliste un modes eksperte Žanna Dubska. Tāpat visas dienas garumā apmeklētājiem būs iespēja vērot “Maxima” rudens kolekcijas modes skates, kā arī bez maksas veikt sejas ādas un matu diagnostiku pie speciālistiem.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras