Testēju: Radico Organic matu krāsu

Autors: Linduchy, 2019. gada 5. oktobris, 10:53:34
Testēju: Radico Organic matu krāsu

Gadiem ilgi cīnos ar dabas netaisnību, kas mani ir apveltījusi ar tumšiem matiem, kaut savā būtībā jūtos tuvāk "gaišajam" flangam. Šobrīd mani mati ir medus tonī.

Vegānfestivālā iegādājos Indijas ražojuma Radico Colour Me Organic matu krāsu, kas solīja karameļu toni. Krāsa ir 100% dabīgs produkts. Tai ir piešķirti vairāki sertifikāti: ECOCERT, USDA ORGANIC, INDIA ORGANIC un VEGAN. Matu krāsa nav testēta uz dzīvniekiem, un man tas ir ļoti svarīgi.

No kā sastāv šī krāsa? Bioloģiski seretificētās matu krāsas sastāvu veido hennas lapu pulveris, amlas augļu pulveris (Emblica Officinalis), bringradža lapu pulveris (Eclipta Alba) un brahmi lapu pulveris (Bacopa Monnieri).

Līdz šim hennu matu krāsošanā esmu izmantojusi tikai vienu reizi tālā, tālā pagātnē, kad man bija sarkanīgi mati (tātad, aptuveni pirms 20 gadiem). Toreiz man ļoti nepatika hennas intensīvais aromāts (tas man izraisīja sliktu dūšu), tāpēc turpmākajos matu krāsošanas eksperimentos es no hennas atteicos.

Apmeklējot dažādus veselīga dzīvesveida, vegānisma, jogas u.t.t. pasākumus, esmu vairākas reizes atļāvusies taisīt sev hennas tetovējumus. Negatīvu ķermeņa reakciju un diskomfortu sajūtās nemanīju, tāpēc nolēmu, ka laikam jau beidzot mans organisms ir nobriedis arī hennai.

Tad nu ķēros pie darba...

Atverot iepakojumu, mani nepatīkami pārsteidza kastītes saturs. Ja uzņēmums tiešām vēlētos rūpēties par dabu, tad neliktu iekšā vienreizlietojamu otiņu (kura, starp citu, bija tik neparocīga, ka uzreiz atteicos no tās izmantošanas). Polietilēna cimdiņi ir neatņemama sastāvdaļa katrā matu krāsas iepakojumā, bet arī par to es aizdomājos - vai tiešām vajag? Es izmantoju aptiekā nopērkamos cimdiņus. Pēc krāsošanas tos noskaloju un izmantoju atkal. Un vēl šajā kastītē ir polietilēna cepurīte. Tas viss pēc izmantošanas nonāk atkritumos. :(

20191005103824-10805.jpg

Ievērojot instrukcijas, sagatavoju masu un "iezieķēju" matos. Spogulī man pretī lūkojās zaļš citplanētieties. Klusi lūdzos, lai mani mati neiekrāsotos zaļi. Kaut gan...ar to es varētu samierināties un pat uztvert ar humoru.

Kādas bija sajūtas? Es tiešām nevarētu teikt, ka izbaudīju šo matu krāsošanas procesu, jo, pirmkārt, sēdēt 90 minūtes un neko nedarīt - man tās ir mocības. Otrkārt, tā masa bija diezgan smaga. 

20191005105632-44440.jpg

Kad bija pagājis noteiktais laiks, devos mazgāt nost to zaļo putru. Un te nu ir vēl viens iemesls, kāpēc šī matu krāsa nav videi draudzīga - lai to visu izmazgātu no matiem, es iztērēju nenormālu daudzumu ūdens. Un pēc tam man nācās vēl tīrīt zaļi-piešmucēto vannasistabu.

Noņemot dvieli no galvas, sapratu, ka ne vella tā krāsa nav nokrāsojusi. Pff, bezjēdzīgi iztērēts laiks un resursi. 

Vēl viens moments - matus bija ļoti grūti izķemmēt. Kad žāvēju matus ar fēnu, jutu, ka tie ir kā salmi. BET toties milzīgs apjoms, līdzinājos mežonīgai lauvenei, lai arī ar ataugušām tumšām matu saknēm.

Nogaidīju dažas dienas un atgriezos pie ierastās SYOSS Oleo Intense matu krāsas, kas man NEKAD neliek vilties, lai arī tā nav 100% bioloģiska.