Starptautiskās klases friziere Natālija Tuņikovska: „Griez, tev saku, griez!“

Intensa.pro
Intensa.pro 8. decembris 2016 09:46
1789

Patiesi vērtīgi ir, kad labākie sava aroda meistari dalās pieredzē, neskopojas ar padomiem un atklāj profesionālos noslēpumus. Ārkārtīgi palaimējās tiem ikgadējās skaistumkopšanas izstādes Baltic Beauty 2016 viesiem, kuri nolēma apmeklēt izstādes ietvaros rīkoto Natālijas Tuņikovskas meistarklasi „Sieviešu matu griezuma arhitektūra”.

Natālija Tuņikovska vadīja vienu no pieprasītākajām meistarklasēm par matu griezumiem, kas neprasa turpmāko matu ieveidošanu un ģeometriski koriģē sejas nepilnības. Meistarklases galvenā tēma bija sejas korekcija un pareizas matu griezuma arhitektūras noteikšana.

Atzīmēsim, ka stiliste no Maskavas, krievu friziermākslas skolas dibinātāja, Natālija Tuņikovska apciemo Latviju ne pirmo reizi. Savās vizītēs viņa ne vien atklāj kartes un prognozē nākamās sezonas modi, bet arī uzlādē ar savu „mežonīgo” enerģētiku. Viņu nevar nemīlēt, un, kā atklājās, šīs jūtas ir abpusējas – pēc meistarklases Ķīpsalā, savā profilā „vKontakte” («вКонтакте») viņa ierakstīja: „Paldies Latvijai par silto uzņemšanu. Vēlos atgriezties vēlreiz. Esmu jūs ļoti iemīlējusi.”

Pēc Intensa.pro redakcijas novērojumiem, Natālijas meistarklasi var salīdzināt ar krāšņu šovu. Lai vadītu pasākumu, kas vienlaikus ir izglītojošs un aizraujošs, viennozīmīgi nepieciešams aktiermākslas talants, kura Natālijai netrūkst. Uzdejot uz skatuves? Uzdziedāt populāru dziesmu? Pastāstīt smieklīgu notikumu no dzīves? Pajokot ar klātesošajiem? Viegli! Natālijai piemīt kolosāla prasme vien dažās minūtēs labvēlīgi noskaņot apkārtējos un dāvāt pozitīvismu.

nataljatunikovskaja-intensa.pro

Liels frizieru skaits strādā intuitīvi. Natālija savukārt gatava dalīties ar PRECIZĀM zināšanām par friziermākslu.

Jūs var uztaisīt fantastisku matu griezumu ar neticamu ieveidošanu, taču ko darīs klients, kad atnāks mājās un izmazgās matus?”frizieriem pajautāja Natālija, „skaists matu griezums nav galvenais, svarīgi, lai ar šo matu griezumu skaisti izskatītos seja. Diemžēl ir pārāk daudz matu griezumu, kas veidoti pēc vecām metodēm. Visas tās prasa matu ieveidošanu, uztaisīt kuru katram nebūs pa spēka. Klientiem vislabāk piestāv individuāli piemeklētie matu griezumi, kas neradīs papildus problēmas. Klientam nav jāsaņem nevajadzīgas rūpes pēc friziera apmeklējuma. Viņš vēlas pēc mazgāšanas vienkārši izžāvēt matus un izskatīties skaisti.”

Tuņikovskas metodikas galvenais princips – matu sadalīšana vairākās zonās, katru no kurām griež ar savu nostiepumu un tekstūru.

Ja nogriezt matus ar taisna leņķa griezienu pēc vienas un tās pašas tehnoloģijas, nevar garantēt, ka frizūra būs pietiekami laba un kupla, kad mati pieņems dabisko izskatu. Lai piešķirtu kuplumu, saskaņā ar Tuņikovskas metodiku, jānogriež atsevišķas, virspusē neredzamas šķipsnas.

Vadošā speciāliste atzīmēja, ka cilvēka svarīgākā nepieciešamība ir pilnveidošanās. Tieši tāpēc mums dzīvīgi nepieciešams paaugstināt savu profesionalitātes līmeni, apmeklēt skolu, universitāti, kvalifikācijas paaugstināšanas kursus utt. Pretējā gadījumā ļoti ātri var zaudēt jau iegūto pieredzi.

натальятуниковская

Natālija piebilda, ka meistariem nav „jālamā” citu meistaru darbs: „Bieži pat veiksmīgākie frizieri negrib vērt vaļā savu salonu, jo neviens nevar un nav tiesīgs uzņemties atbildību par cita meistara lēmumu. Katram ir savs rokraksts, ar to neko nevar padarīt.

Jāatzīstas, ka frizierim visinteresantāk strādāt ar kolēģu matiem.

Griezt matus frizierim ir kā staigāt pa asmens malu.

Ja viņi paliek apmierināti – kļūst par uzticīgiem klientiem uz gadiem, ja nē... esiet gatavi, ka kādu vakaru par jums ieminēsies ar sliktu vārdu! Šie klienti ir ļoti prasīgi, jo paši izprot matu griezuma tehniku. Kāds, kā es, piemēram, dievina strādāt ar profesionāļu matiem, kādu tas biedē.”

Nezinu kā Latvijā, taču Krievijā ir vērojama strauja dažādu jaunu matu skaistumkopšanas procedūru attīstība un paradīšanās: botokss, keratīna taisnošana, laminēšana, eluminēšana utt.

Tas viss ir brīnišķīgi, iedarbīgi, un laikam nepieciešams, taču rūgti apzināties ko citu – izpildīt vienu vai otru procedūru var katrs frizieris, taču uztaisīt pareizu matu griezumu galīgi ne katrs. Diemžēl šī māksla nav pa spēkam katram ,

atzīst N. Tuņikovska.

Pareizs matu griezums var palīdzēt nomest 10 gadus.

Nebūs vajadzīga plastika un injekcijas, jums vienkārši vajadzīgs labs frizieris ar burvja rokām.

Novecošanās ir neizbēgams dzīves fakts. Procesu uz laiku var aizkavēt, taču pilnībā novērst nekad neizdosies. Nebaidieties no sirmiem matiem – pats Dievs pieskaras matiem, padarot tos sudrabainus. Viens ir gatavs staigāt ar sirmiem matiem, cits cenšas nomaskēt ar noturīgu matu krāsu, taču fakts paliek fakts – ar gadiem mēs visi pakāpeniski kļūstam blondi”.

Šī raksta turpinājums

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras