Sieviešu bieds - celulīts!

zancene
zancene 18. marts 2010 00:00
987

Ar vārdu "celulīts" ir saskārusies katra no mums. Kāda tikai dzirdējusi draudzeni izrunājot šo vārdu, cita - lasījusi žurnālā, vēl citu pašu celulīts ir piemeklējis. Iespējams, katra no mums kādreiz ir iedomājusies- ārprāts, man ir CELULĪTS!!! Kas tad ir celulīts un kā tas rodas?

{smallpic:1}

Celulīts, pirmkārt, ir dzīvesveida problēma, jo maz kustamies, ēdam pārāk daudz pusfabrikātu. Arī stress ir vainojams pie celulīta rašanās. Svarīga nozīme ir arī apkārtējai videi. Diemžēl tā ir diezgan piesārņota. Arī smēķēšana un UV stari var veicināt celulīta rašanos. Vizuāli celulīts ir redzams kā bedrītes un iedobītes ādā. To rada zemādas tauku slāņa ievirzīšanās dermā. Oficiāli celulītu par slimību neuzskata. Tā drīzāk ir estētiska rakstura problēma.

 

Mūsdienās ar celulītu cīnās ap 85-98 % sieviešu. Daudz, vai ne? Un pats interesantākais - celulīts nekādā gadījumā nav saistīts ar tauku daudzumu, tāpēc tas piemeklē arī ļoti slaidas sievietes.

 

Diemžēl cīņā pret celulītu nepietiek tikai ar pretcelulīta kremu lietošanu vien. Šai cīņai ir jābūt veselam pasākumu kompleksam, ieskaitot veselīgu dzīvesveidu un beidzot ar speciālām procedūrām celulīta likvidēšanai.

 

Skumdina fakts, ka ar celulītu arvien biežāk sāk sirgt pat 14-gadīgas meitenes. Tas liek aizdomāties par to, cik veselīgs tad patiesībā ir viņu dzīvesveids.

 

Celulīts, tātad, ir vairāk nekā tauki vien. Kāda ir atšķirība? Celulīts ir tauki, taču citādāki, kā parastie - tie ir organisma darbības traucējumu dēļ pārveidoti tauki. Jāatceras, ka arī kalsniem cilvēkiem zem ādas ir tauki, tātad - arī celulīts. Celulīta priekšnoteikums ir arī asinsrites sistēmas traucējumi.

 

Kā raksta grāmatas "Dzīvosim bez celulīta" autore Elizabete Densija, "celulīta veidošanās procesā piedalās trīs pamatfaktori, bet galvenais ir tas, ka tie visi ir cieši saistīti cits ar citu. Audu asinsapgādes nepietiekamība,neapmierinoša audu šķidruma atplūde pa vēnām un limfātisko sistēmu galaiznākumā noved pie celulīta. " Celulīts attīstās taukos, un tieši bojāto taukaudu daudzums nosaka celulīta lielumu.

 

Un tātad, kas tad izraisa celulītu?

 

1. Kapilārās asinsrites traucējumi;

2. Vēnu bojājumi;

3. Slikta limfas cirkulācija.

 

 

Celulītam ir arī vairāki attīstības posmi.

 

Būtiski zināt, ka celulīts var skart ne tikai kājas un ciskas. Tas var attīstīties arī uz vēdera, kakla un rokām. Un vēl - ir pierādīts, ka celulīts var arī iedzimt. Tā rašano ietekmē arī hormoni. Estrogēnam un progesteronasm piemīt tieksme veicināt šo sievietes skaistuma "traucēkli". Tāpat interesants fakts - grūtniecība var veicināt celulīta attīstību, jo grūtniecēm uzkrājas daudz šķidruma un nogulsnējas vairāk tauku, nekā sievietēm, kuras nav stāvoklī. Taču daba ir parūpējusies par to, lai no liekajiem kilogramiem varētu atbrīvoties, zīdot mazuli.

 

Secinājums- centīsimies piekopt veselīgu dzīvesveidu! Jo ir citi faktori, kurus mēs nevaram novērst.

Bet dzīvot veselīgi taču varam, vai ne?

Avoti:

http://www.ploome.com/

Elizabete Densija "Dzīvosim bez celulīta" (izd. Aplis, 2001)

 

***

Pievieno rakstu un laimē kādu no 5 Sieviešu Kluba dāvanu kartēm sievišķīgiem pirkumiem 20 Ls vērtībā. Uzzini vairāk www.sieviesuklubs.lv
***
Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
13. aprīlis 2010 12:10

www.perlespa.lv
Ideāla cena + ietīšana, apkalpošana super.. tas gan ir Jelgavā, bet 30 min ceļš atmaksājas. Es vēl braucu frizēties uz jelgavu. Tāds forš pasākums sev, prom no steigas. Visiem saku, ka manis nav:Esmu pazudusi Jelgavā'' :)

sanjo 23. marts 2010 11:11

Lieliski palīdz Wellness produkcija- kopā ar vingrošanai mājas apstākļos nepieciešamām lietiņām. Nav jātērē milzu nauda, it sevišķi šajos laikos, var ļoti labus rezultātus sasniegt katra pati, protams- ja darām.
Ja samaksājam par vingrošanas zāli, tad jau tur arī aizejam, jautājums cik liela ir mūsu apņemšanās un vēlme, ko mainīt. Ja ir, tad var to darīt arī mājās, ievērojot arī, ko ēdam, kā pavadām dienu utt:)

tifany33 22. marts 2010 21:33

Jā, medus masāža ir Ok, labi palīdz!

dacele 21. marts 2010 12:49

Meitenes ļoti laba un efektīva ir medus masāža, ko veic arī salonos,bet es veicu tomājas apstākļos sev pati...sāpīgi ,bet rezultāts ir!!!

tifany33 20. marts 2010 23:55

P.S 'vēderdejas pieminēju tāpēc, ka fiziki arī protams kautkas jādara, es izvēlējos šo veidu, bet kas nu kurai mīļāks, tranažieru zāle....utt plus man mājās vēl ir easy shape un leg magic, ar šiem protams , arī padarbojos, un tas krutais riņķs ar tām pogām BET, kopš sākām strādāt ar manu ķermeni, man radās papildus stimuls ko darīt arī pašai, es vienkārši cītīgi cenšos ievērot viņa ieteikumus.

tifany33 20. marts 2010 23:47

Es apmeklēju masāžas pie Vladimira Skvarkovska, viņš pieņem Dr. Paturskas doktorātā Burtnieku ielā. Tas ir milzīgs darbs, ko viņš ir paveicis, bet no mana celulīta pāri nav palicis nekas. Esmu viņām ļoti pateicīga!!! Un cenas šajā iestādē ir ļoti pieņemamas. Ja man izdevies atbrīvoties no celulīta, tad man gribās teikt, ka tas iespējams jebkurai. Man pēc hormonu lietošanas uzauga gan svars, gan parādījās ceulīts, visur, kājas vēders, rokas. Varu teikt, ka šis masieris ir paveicis brīnumu, jo līdz šim ko tik nebiju apmeklējusi, limfodrenāžas, ietīšanās, man iekās, ka visu, tad pieteicos uz muguras masāžu , vienkārši ar domu, ka man vajag muguras masāžu, ko veic ar rokām, un mēs sākām strādāt, pārejot arī pie kājām, un rezultāts ir!!! Es tā arī pateicu, darat ar mani ko un kā uzskatāt par vajadzīgu, bet es nevaru ar to vairs sadzīvot, un ir, IR rezultāts, protams, arī sāku iet uz vēderdejām . Ieteicu vairākām dzraudzenēm , viņas arī ir ļoti apmierinātas!Ja gribat sīkākas koordinātes, rakstat. Tifany33@inbox.lv. Padalīšos, tikai pabrīdināšu, ka pieraksts viņam ļoti uz priekšu. Es janvārī rezervēju laikus uz februāri un veselu mēnesi uz priekšu.

happy2012 19. marts 2010 14:26

Kristined-kur nopirki šo līdzekli?:)

kristined 19. marts 2010 12:44

Es tagad izmēģinu jaunu līdzekli Cellulase- tās ir tādas kā sprakšķošas putas ar kofeīnu! Tiešām super!

19. marts 2010 10:50

Loti labi palidz vakummasaza atri var tikt pie smuka vederina un kajinam:)

18. marts 2010 18:58

Es gan piekrītu, ka tā ir mūsdienu problēma, jo dažām patsdmit gadīgaām meitenēm celulīts ir lilāks kā manai mammai vai vīramātei!

kika 18. marts 2010 18:08

Celulīts gan ir pastāvējis vienmēr! Paskatieties baroka un renesanses mākslinieku gleznas - viens vienīgs celulīts! Tikai tad tas nebija nekas nosodāms. Katram laikam savi skaistuma kanoni! Mums atliek vai nu tos ievērot vai slēpties maisā! :)

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras