Šeila: modē šobrīd ir vintage

kintijasieviesuklubslv
kintijasieviesuklubslv 14. decembris 2010 15:30
1510

Viņas mīļākais apģērbs – meitas darināti svārki un silti, koši ziemas dūraiņi. Kad jautāju, ko Šeila vilks uz Ziemassvētku balli, viņai atbilde ilgi nav jāmeklē: „Tā būs pagājušā gada kleita, kuru gribu paspēt līdz svētkiem apgleznot.“

Kā ģērbties, lai šoziem izskatītos stilīgi?

Kad cilvēkiem visā pasaulē finansiāli klājas ļoti dažādi, ir stilīgi, ja apģērbā iekļauj eko ideju vai kaut ko pašdarinātu. Ja nu tomēr gadās nopirkt kaut ko dārgu, tad šim apģērbam noteikti nepieciešama blakus kāda vintage manta. Ar savu apģērbu un ģērbšanās stilu ir jāparāda, ka arī šis cilvēks cieš un solidarizējas ar apkārtējiem. 

Tik daudzas sievietes šobrīd tamborē, filcē un veido pašdarinātas rotas. Ja grib, sieviete var arī pati sev darināt tērpus. Šobrīd ir īstais laiks, lai tērptos pašdarinātās lietās. 

Un, protams, pie jebkura apģērba nevajag aizmirst arī rotas. Der jebkādi aksesuāri. Piemēram, apgleznota zīda šalle, rotas un skaisti ieveidoti mati.

Ja par krāsām runā, melnā ir visās sezonās aktuāla. Tomēr es to neieteiktu. Labāk nēsāt kaut ko krāsainu. Krāsas uzlādē emocijas un vairo labo noskaņojumu.

Kāds ir tavs pašas iemīļotākais šī brīža apģērbs?

Tieši šobrīd esmu uzvilkusi savas meitas svārkus. Viņa sev pati tos šuva. Man ir arī ļoti skaisti cimdiņi. Oranži, dubultā adīti, ar puķītēm. Tos iegādājos Vecrīgas tirdziņā. Arī draugam tur nopirku skaistu cepuri un cimdus. Kā redzi, bāzējos uz daiļamatu meistariem. 

Svētkos esmu iecerējusi vilkt pagājušā gada kleitu. Tā man ir gara, tirkīza krāsā. Šogad tikai esmu izdomājusi to skaisti apgleznot.

Tā kā manās mājās ir diezgan vēsi (manas mājas reizē ir arī mana darbnīca), tad man ļoti noderēs pašdarinātais plīša lakats, ko demonstrēju Maijas Silovas raidījumā. Jebkura sieviete to sev mājās var pagatavot. Vajadzīgs plīša audums. Tam jābūt lielam kvadrātam. Tad to pārloka uz pusēm un vienā malā sagriež bārkstis. Bārkstu galiņos var sasiet skaistus mezgliņus. Bet pašu lakatu izdekorēt ar lielu dekoratīvu puķi  - brošu. Tagad ir pieejamas puķes arī ar līmējamu aizmuguri. Pielīmē to pie plīša un skaists lakats gatavs. 

Arī Ziemassvētku ballītes man izskatās, ka visas būs tādas ekonomiskās. Vienā pat ierašanās ir peldkostīmos. To nepirkšu, bet šūšu pati. Man būs peldostīms, kā no vecajiem laikiem.

Kur šobrīd var iegādāties tevis gatavotos tērpus?

Vaii, ar tiem man šobrīd traki. Parasti pārdodas veikalos Klase un Paviljons. Bet nu visi tērpi ir izpirkti un neesmu paspējusi tos sašūt. Veikali laikam jau uz mani ir apvainojušies, bet neesmu paspējusi sašūt kaut ko jaunu. Visticamāk jaunie tērpi veikalos būs tikai pēc Ziemassvētkiem un Jaunā gada. 

Kā tu raksturotu savu kā modes mākslinieces rokrakstu?

Tā kā rēķinos, ka modes dizaineru veidotie tērpi ir nedaudz dārgāki, nekā parastie tērpi lielveikalos, tad gribas tos radīt tādus, lai sievietes var nēsāt vairākas reizes. Negribu, lai mani tērpi der tikai vienai uzvilkšanas reizei.

Cik gadu jau darbojies dizaina lauciņā?

Jau kopš 1996. Gada, kad atvēru savu darbnīcu. Bet man vienmēr ir paticis rosīties. Mēs ar brāli, kad bijām maziņi, gājām uz melno tirgu pie Sporta akadēmijas. Radījām dažādas lietas, bastojām stundas (par ko mammai, protams, neteicām) un devāmies pārdod pašu darināto. Nopelnīto naudu notriecām. Tāds, lūk, ir mans pats karjeras sākums.

Kādi ir tavi plāni un mērķi nākamajam gadam?

Viens – protams, turpināšu rosīties ar saviem apģērbiem. Bet vēl man gribētos izveidot pašai savu radošo studiju. Šobrīd tik dažādās jomās ir atvērušās studijas. Mans bērns dodas pie sava skolotāja gleznot. Stundām ilgi viņa glezno, tad skolotājam atrāda, kas ir sanācis.

Ja tā padomāju, cik jocīgi, ja gribas kaut ko iemācīties, bet par to ir jāmaksā liela nauda. Nu kaut vai, lai iemācītos filcēt puķes. Cik par to nav jāsamaksā, vai ne? Man ir šobrīd ļoti liela darbnīca. Domāju, ka pavasarī to varētu atvērt visām tām sievietēm, kuras vienkārši tāpat vēlas kaut ko iemācīties. Kaut vai to pašu filcēšanu vai vīles nošūšanu kleitai. Vai vienkārši tāpat – atnākt un parunāties. Īpaši šī ideja varētu patikt tām sievietēm, kurām ir mazi bērniņi.

Lūk, Šeilas darinātie tērpi. Apskati un iedvesmojies!

Kintija Bulava

Foto: Marc Litvakoff, www.fashion.lv

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tev patīk Šeilas darinātie tērpi un viņas redzējums par modi?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ilze_Liekmane 28. decembris 2010 23:06

Es Šeilu rakstutotu kā dzimušu mākslas cilvēku ar visām no tā izrietošajām sekām :) Lai viņai izdodas iederētais un mums no tā vairāk prieka :)

kintijasieviesuklubslv 14. decembris 2010 23:41

man arī viņa ļoti patīk! tik patiesi draudzīga un atsaucīga! :)

hiperkeri 14. decembris 2010 20:25

es Šeilu diezgan biezi ikdienā redzu pa ielu ejam:) tāds riktīgi pozitīvs un tik mūsainīgi ģērbts cilvēks,ka prieks skatīties:)

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras