Saulīte ar zobiem , kas mūs pasargās?

nosiguldas
nosiguldas 12. jūnijs 2013 00:00
1147

Es neesmu kosmētisko līdzekļu pārmērību piekritēja.  Tapēc nekad neesmu sapratusi tās dāmas, kas dodas uz Jūrmalu ar veselu somu kosmētiskiem līdzekļiem.  Es pati nekad izteikti nesauļojos un tāpēc visādiem sauļošanās krēmiem nemaz nepievērsu uzmanību, līdz kādā seminārā man bija iespēja paklausīties, kas tad ir mūsu saules starojums un ko tas nodara mūsu ādai.


To, ka saules stari ir kaitīgi mēs dzirdam gan presē, gan internetā, bet kāpēc un kas no tā var sanākt iedomājamies tikai tad, kad kāda bēda skar mūs vai mūsu tuvos.

Vai zinājāt, ka:

UVA stari ir viens no mūsu ādas vecuma iemesliem, jo tie spēj iekļūt dziļi zemādas slāņos, kur noārda tās daļas, kas atbild par ādas elastību (kolagēnu).

Izrādās, ka mūsu āda atcerās, katru ultravioleto staru, katru saules apdegumusākot no bērnības līdz vecumam un tad pienāk brīdis, kad tā vairs nespēj sevi aizsargāt. Un tad veidojas ļaundabīgi audzēji. Audzēji veidojas tieši vietās, kas visvairāk ir pakļauti starojumam, seja, ausis, kakla, pleciem, galvas. Pasaules statistika ir graujoša, jo ādas vēzis ieņem vienu no pirmajām vietām.

Ja gribās īpašas izjūtas ieskatieties internetā uz ilustrācijām un būs skaidrs, ka tas ir ļoti nopietni un man personīgi negribētos saskarties ar šādām problēmām.

Secinājums ir tikai viens, āda vienmēr ir jāsargā, bet tas ir jādara ar saprātu un jāzin, kas tad ir tas rādītājs uz pudelītes, kas norāda, ka nopirktais krēms patiesi sargās mūsu ādu, ne tikai to solīs.

SPF30 ir rādītājs, ka ar šo filtru pietiks ikdienas lietošanai, ja dienu pārsvarā pavadām telpās. Mēs aprobežojamies ar iešanu uz darbu un no ,vai uz veikalu un bērnudārzu. Man ikdienā ir vitamīnu kompleks ar šādu filtru.

SPF50 un vairāk, tas jau būs filtrs, kas nepieciešams karstās vasaras dienās, kad ilgāku laiku uzturamies svaigā gaisā, piemēram garās pastaigās gar jūru.

Mīnus- izmantojot šādu filtru, Jūs nenosauļosieties, bet arī negūsiet apdegumus.

 Plus- uzklājot šādu aizsargkrēmu, nevajag likt citu pēc sauļošanās.

Tad nu mana izvēle ir tikai divi līdzekļi, ko lietojam mēs visa ģimene.

                                                               20130611142540-98430.jpg

Mary Kay sauļošanās aizsargkrēms ar filtru SPF50, pēc konsistences diezgan biezs, es to sev  uzklāju iepriekš samitrinot rokas. Tas ir bez asas smaržas. Tā ir pietiekoša aizsardzība ikdienas saulainai dienai gan man, gan maniem bērniem. Krēms saglabā aizsargfunkciju vairākas stundas, pēc tam gan ir jāatkārto šī procedūra. Bet vasaras saulē, jau parasti ilgāk ir grūti uzturēties, tad prasās atpūta. Kas man patīk, ka krēms ir piemērots bērniem un arī pēc vairākkārtīgas peldēšanās, tas nav jāuzliek atkārtoti.

20130611142607-23376.jpg

Lūpiņām un negadījumiem, reizēm tomēr kaut kur parādās saskārtums es izmantoju Mary Kay vasku , kas sastāv no trīs veida vaskiem-  diviem augu izcelsmes un bišu vaska, tas ir bez smaržas un bez garšas . tas palīdzēs saglabāt ādas dabīgo mitrumu, sauso ādu mīkstina un mitrina. Arī to uzklājot, es samitrinu rokas un sajaucu vasku rokā, tad ar aplikācijām,( tas ir maigi uzlieku rokas uz ādas un piespiežu) , uzklāju uz nepieciešamām vietām. ( parasti tā ir seja un pleci)

 Lūpiņās tieši tāpat ar pirkstiņu iemasēju vasku, tas izveidu tādu kā neredzamu kārtiņu, sajūta jauka, nav lipīga, lūpas nav sausas un ir ļoti patīkama sajūta.

 

Kā Jūs izvēlaties līdzekļus vasaras ādas kopšanai? Ko labu esat atradušas?

 

Iesūti arī tu savu blogu Sieviešu klubam un piedalies ikmēneša konkursā. (Par konkursu lasi ŠEIT )

 


Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
limo 27. jūnijs 2013 17:17

Nesen vienā seminārā iepazinu dānijā ražotu nakts krēmu, kurš spēj stiprināt ādas virsējo slāni un tādejādi ievērojami labāk pasargā ādu no UV ietekmes. Pēc ādas ultraskaņu pārbaudes man konstatēja ievērojamus ādas struktūras bojājumus - tieši no saules. Tagad saprotu, ka man veselība ir svarīgāka par brūnu ādu uz pāris mēnešiem, tādēļ esmu daudz uzmanīgāka ar ādas brūnināšanu.

smukaa 12. jūnijs 2013 19:48

Cenšos saulē nelīst bez vajadzības :D

Linduchy 12. jūnijs 2013 10:37

Vispār Saules aktivitāte samazinās, bet UV starojums palielinās, jo ozona slānī parādās vairāk ''caurumu'' :D
Manuprāt, ne jau saule ir vainojama pie augošā vēža un citu slimību skaita - ko mēs ēdam, ko valkājam, ko zieķējam virsū, kādā vidē dzīvojam - vide ir ļoti piesārņota, tāpēc arī slimību skaits pieaug, rodas jaunas slimības....un tas viss ir ļooooti izdevīgi medikamentu ražotājiem ;)

pece 12. jūnijs 2013 10:21

Varam padiskutēt par saules aktivitāti, bet tai ir dažādi aspekti un cik nu nācies lasīt, tad tieši attiecībā uz ultravioleto strarojuma intensitāti saules aktivitēte pieaug. Savukārt magnētiskais lauks uz/ap sauli samazinās.

Rebeka 12. jūnijs 2013 10:19

Vispār es arī emsu lasījusi, par to "ledus laikmetu "un aktivitātes pazemināšanos, BET pēc sajūtām tie stari tomēr šķiet, kaut kādi kodīgāki un ātrāk sanāk apdegt... vai varbūt tas ir tikai galvā, jo prese to skandina?

Cerīte 12. jūnijs 2013 10:15

Piedod -bet zinātniski ir pierādīts ,ka nu jau vairākus gadus saules aktivitāte ir zemākā novērojumu laikā,un daudzi zinātnieki pat uzskata ,ka iesācies ''mazais ledus laikmets''.

Rebeka 12. jūnijs 2013 10:03

Ļoti iespējams, ka aktivitāte nedaudz lielāka ir, taču esmu no tām kuras saulē cepas un man patīk vasarās būt brūnai, nededzinos, brūnuma kulta dēļ ( lai gan mūsdienās jau sāk šķist, ka prese tā uzkurinājusi to krēmu lietu un tagad jau visas pāriet uz ēnošanās kultu vairāk :D :D :D ) Man patīk, mans ādas stāvoklis, kad tā ir iedegusi, mazāk taukojas un mazāk visādas pumpas metās. aizsargkrēmu lietoju tikai tetovējumam, jo tas ir tumšs un pievelk sauli + smērēju uz plecu galiem un deguna, lai neapdeg... pārējo gan nesmērēju, jo citas vietas tāpat neapdeg.

Rebeka 12. jūnijs 2013 09:59

Man jau šķiet, ka sauļojās kā traki arī agrāk, + nelietoja aizsargkrēmus, bet lai labāk ieceptos, smērējās ar bērnu eļļu!!! :D ( es arī tā daru, kad slinkums sauļoties , bet brūnumu gribas)

nosiguldas 12. jūnijs 2013 09:59

sauļojās vienmēr, mamas mammas laikā jūrmala tāpat kā tagad bija pilna.

pece 12. jūnijs 2013 09:57

Kā ta ne - jūrmalā liedegā tāpat visi rindiņā sauļojās!

pece 12. jūnijs 2013 09:56

Es neesmu spec, tomēr, mana personīgā pārliecība ir - saules aktivitāte pieaug - tas ir zinātniski pierādīts, tā ķļūst cilvēkam ģiptīgāka. Otrs, cilvēki kādreiz daudz, daudz vairāk laika pavadīja laukā, līdz ar to āda pie saules pierada pamazām.

Tādu vai citu iemeslu dēļ mana āda reaģē krietni savādāk kā kādreiz.

Cerīte 12. jūnijs 2013 09:56

Saule ir saule un nav pie vainas nemaz.Pie vainas ir nevesel;īga aizraušanās ar sauļošanos-manuprāt muļķīga laika šķiešana.Pārsauļojušās dāmas izskatās krunkainas un gadus 10 vecākas :DNekad agrāk jau ari nav bijis tāds sauļošanās kults.

Rebeka 12. jūnijs 2013 09:42

Raksti par sauli un sargāšanos no tās, man vienmēr liek aizdomāties par to, a kā tad bija agrāk... varbūt kādai ir kāda informācija par tendencēm? JO vai agrākos laikos, kad šādi saules krēmi vēl nebija un par to netika tik ļoti runāts un uzsvērts, ka to vajag... cik bija šie vēžu gadījumi utt??? Visu laiku tiek skandināts, ka saslimušo skaits aug utt....

Tas man liek aizdomāties, ka iespējams nejau mūsu dabīgā saulīte ir pie vainas, kura ir bijusi un būs visos laikos, bet tieši visi krēmi (arī sauļošānās) un smāķi, ko katru dienu ziežam uz ādas un kuri ir pilni dažādām neforšām vielām, gan reaģējot ar mūsu organisma audiem, gan pat iespējams šo krēmu reakcija ar sauli izraisa visas šīs nepatikšanas???

Kā citām šķiet? Protams dermatalogiem droši vien ir uzskats, ka nu pie visa vainīga saule, bet nu vai tikai tā? Vai kombinācijā ar kaut ko..

hiperkeri 12. jūnijs 2013 09:38

pagājušos gadus vienmēr,kad sauļojos,liku dzintara krēmu ar smiltsērkšķi ar spf tikai 8 vai 4,uz kura jau ir norādītes-pie saules pieradušai ādai.Arī nekad negadījās apdegt,bet vienmērīgi iesauļoties.Šogad principā-uz sejas spf30,bet ķermenim īpaši neko nelietoju,vienmēr cenšos piesegt ķermeni,lai neiesauļotos,izņemot rokas vai kājas,kuras man parasti ir grūtāk nosauļot.

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras