Saules pieskāriens Tavai ādai

patisev
patisev 23. jūlijs 2011 16:04
1233

 

Tā tā tā :)  Visām mums tik aktuālās saules peldes iepeldējušas arī manā pārdomu sarakstā. Ko daru, smērēju un kā sauļojos.. lasi tālāk. Nedomāju, ka pats process diži atšķirsies, bet nu tomēr.

 

Parasti, tas ir agrāk, apdegu, jo esmu bālais cilvēks. Regulāri biju sarkana, gāja nost āda – biju nelaimīga, skatoties uz savu draudzeņu šokolādes cienīgajiem iedegumiem.

 

Reiz pat nedēļu gulēju gultā nekustīga, jo divu dienu laikā biju tā pāršāvusi pār strīpu, ka biju gandrīz sarkanā upes vēža māsa :D Tas bija traki...

 

Izdomāju savu alternatīvu – lai neapdegtu un sauļotos tiešām droši, apmēram mēnesi pirms vasaras sākuma, var ari nedaudz mazāk – dažas reizītes paguļu solārijā, un iegūstu tā teikt ‘’pamatu’’ – līdz ar to, brīdī, kad parādos jūrā vai kādā citā dabas oāzē ar sauli, vairs neapdegu. Protams, ir sārtums, bet nākamajā dienā tas pārvēršas par brīnumu. Arī sajūtas labas un pašai prieks. Pieņemu, ka daudzas varētu neatbalstīt šo te solārija metodi, taču, lai gan zinu, ka nav labi – vien dažas reizes gadā, un lai neapdegtu- priekš sevis saku, ka ir to vērts.

 

Ļoti daudz vasarā ēdu burkānus – nevarētu teikt, ka ļoti garšo, bet ja palīdz – esmu gatava ēst ne to vien. Turklāt sula vai burkānu – saulespuķu sēkliņu salāti nav peļami.

 

Taču mans lielākais atklājums viennozīmīgi ir smiltsērkšķu un kokosriekstu auksti spiestā, dabīgā eļļiņa. Neteikšu gan, no kurienes tā nonāca pie manis, taču ieklikšķinot kādā meklētājā šo vārdu savienojumu, esmu pārliecināta, ka pie tāda tiksi arī Tu. Ražota šeit, pie mums, un dabīgi velk ārā pigmentu. Vienīgais mīnuss – nosmērē peldkostīmu, ja tas ir gaišā krāsā, protams, ka tas viss viegli arī izmazgājas. Universāla arī lietošanai ikdienā – uz sejas vai sausai ādai, jo lieliski mitrina.

 

Cenšos sauļoties ne ilgāk kā 2 stundas. Apmēram vienādu laiku, guļot uz vēdera un uz muguras. Iemanos arī paķert līdzi aukstu ūdeni ledus kastē, vai pasmelt no ūdenstilpnes un ik pa brītiņam, sevis atvēsināšanas nolūkos, uzpilinot sev virsū. Efektu varētu salīdzināt ar tādu izteicienu, ka esot uz ūdens, saulīte labāk pieķeroties. Tāpēc arī šis rituāls.

 

Pēc sauļošanās parasti ieskrienu dušā un noskalojos, sasmērējos ar kādu pēc saules peldēm domātu krēmiņu, eļļiņu, atvēsinošo kādu brīnumu un priecājos par skaisti iedegušo ādu.  Tas arī, mīļās, viss. Galvenais ar prātu un atcerēties, ka ne visu cilvēku ādas tipi ir vienādi. Reizēm ir vērtīgi atstāt draudzeni/draugu sauļoties, bet pašai doties baudpilnā pastaigā gar jūru, uzmetot uz pleciem kādu lakatu vai ko tādu. :)

 

Baudiet!

 

Uzsākam jaunu blogu konkursu: Kā kopt ādu pirms un pēc saules peldēm

 

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras