Sākusies 29. Rīgas modes nedēļa

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 24. oktobris 2018 17:31
807

Vakar, 23. oktobrī, sākās 29. Rīgas modes nedēļa, kas līdz 27. oktobrim pulcēs vienkopus starptautisku modes sabiedrību Latvijas galvaspilsētā. RIGA FASHION WEEK laikā gaidāmas ne tikai Latvijas un ārvalstu dizaineru modes skates, bet arī vairāki radoši, inovatīvi un izglītojoši pasākumi. Turklāt šosezon, Rīgas modes nedēļas programma tiks papildināta ar vairākiem pasākumiem starptautiska projekta "United Fashion" ietvaros.
 
Šoruden RIGA FASHION WEEK oficiālais atklāšanas pasākums norisinājās vakar, 23. oktobrī, jaunatklātajā Tallinas ielas radošajā kvartālā koncertzālē "Tu Jau Zini Kur!", kas pulcēja vienuviet aptuveni 300 viesus, lai piedzīvotu trīs jaunu modes mākslinieču no trīs dažādām Eiropas valstīm kolekciju prezentācijas. Pasākums tika veltīts jaunajiem māksliniekiem digitalizācijas laikmetā, un tajā savas kolekcijas izrādīja Anna Elizabete Kasparsone ar zīmolu Anna Elizabete Fashion no Latvijas, Teodora Mitrovska no Maķedonijas un Kristel Kuslapuu no Igaunijas.

20181024172645-99900.jpg

Kristel Kuslapuu (Igaunija), RFW SS2019, foto: Mark Litvyakov

Igaunijas adījumu dizainere Kristel Kuslapuu iedvesmojas no klišejām un ironijas, savus tērpu dizainus raksturojot kā skaļus, nevīžīgus un savādus. Flirtējot ar skulpturālām formām, drosmīgām krāsām un unikāliem rakstiem, dizainere ir sevi nodēvējusi par pilnīgu maksimālisti. “Manā skatījumā nav nepieciešamības identificēties ar kādu dzimumu, lai justos brīvi. Dzimuma noteikšana apģērbam šķiet kā enerģijas izšķiešana, kuru var izmantot labāk. Redzot mazas meitenītes rozā tērpos un puisīšus zilos man nāk smiekli, taču patiesībā tas manī rada skumjas. Ticiet man, jūs drīkstat valkāt to, kas jums patīk!”

20181024172835-88632.jpg

Anna Elizabete Fashion (Latvija), RFW SS2019, foto: Mark Litvyakov

Zīmola jaunā kolekcija “Flow” (tulk. – straume) savieno sievišķīgu vizuālo tēlu ar laikmetīgu urbānās vides estētiku. Pāreju no ātrās modes (fast fashion) uz lēna dzīvesveida kustību (slow movement) apzīmē kolekcijas atslēgvārds FLOW* [fləʊ]. Vizuālā interpretācija ir kontrasts, kas ir virzībā uz harmonisku balansu – materiālos, krāsās un tehniskajā apdarē. Kolekcijā iekļauti asimetriski griezumi, savilkumi, tukši laukumi un plūstoši volāni.

20181024173019-74859.jpg

Teodora Mitrovska (Maķedonija), RFW SS2019, foto: Mark Litvyakov

Kolekcijas “We Are Not Machines” (tulk. “Mēs neesam ierīces”) iedvesmas avots ir tekstilrūpniecības darbinieki. Tajā tiek risināts jautājums par lēta darbaspēka izmantošanu trešās pasaules valstīs. Nostādot iepretim funkcionalitāti un ierobežojumus, rodas jautājums par to, kurā brīdī cilvēka ķermenis kļūst par mašīnu, gan no fiziskā, gan ētiskā aspekta. Tā kā kolekcija ir konceptuāli orientēta, tā ir pievilcīga jauniem, mūsdienīgiem klientiem, kuriem šķiet tīkams ielas stils ar ekscentrisku pieskārienu. 

Modes nedēļas turpinājumā RFW programma ietver tādu Latvijas dizaineru modes skates kā Natālija Jansone, Amoralle, Katya Katya London, Nóló, BLCV by Bulichev, Talented, One Wolf, Public Makes Image, Bergs Privé, NONAME Atelier un Pixie Won't Play. Bērnu zīmoli – Aristocrat Kids, Paade Mode un Leny Tomy Factory. Šajā rudenī Rīgā viesosies un Rīgas modes nedēļā ar skatēm viesnīcā Radisson Blu Latvija Hotel uzstāsies arī trīs ārvalstu dizaineri: Diana Arno un Ivo Nikkolo no Igaunijas, kā arī Duarte no Portugāles. Savukārt, Uzbekistānas zīmols Moel Bosh uzņems viesus savā salonā, kur tiem atrādīs savu jauno kolekciju.
 
Rīgas modes nedēļa ir kļuvusi par vienu no radošākajiem un inovatīvākajiem modes un kultūras pasākumiem Baltijā, divreiz gadā, nedēļas garumā radot svētku sajūtu visā pilsētā. 29. Rīgas modes nedēļa būs īpaša ar to, ka bez tradicionālās programmas norisināsies pasākumi arī starptautiskā projekta "United Fashion" ietvaros, kurā Baltijas Modes federācija ir oficiālais pārstāvis Latvijā un Baltijā. Šī projekta ietvaros norisināsies Eiropas modes dizaineru šovrūms, tīklošanās pasākums, ar iespēju dizaineriem iegūt noderīgus kontaktus savas uzņēmējdarbības izaugsmei, kā arī seminārs un radošā darbnīca.
 
Jau vairākas sezonas, Baltijas modes federācija, organizējot RFW pasākumus, lielu uzsvaru liek arī uz izglītojošiem, ar modes industriju saistītiem pasākumiem. Arī šī sezona nav izņēmums un modes dizaineri, blogeri, kā arī citi interesenti ir laipni aicināti uz semināru un radošo darbnīcu par tēmu "Digitalizācija. Zīmola vadība.", kas norisināsies 25.-26. oktobrī. Šis izglītojošais pasākums tiek rīkots projekta "United Fashion" ietvaros, lai veicinātu modes industrijas profesionāļu starptautisku izaugsmi.
 
2019. gada pavasara-vasaras sezonai veltītās Rīgas modes nedēļas ietvaros tiek plānoti arī vairāki mediju un iepircēju pasākumi –  šovrūmā INTRO, Galerijā Rīga, 24. oktobrī, norisināsies RFW Showroom X SR INTRO atklāšana. Dienas turpinājumā gaidāma Lietuviešu dizaineru kolekciju prezentācija, Vaļņu 4 Baltic Design Boutique veikala telpās. 25. oktobrī tiks atklāts vērienīgais projekta "United Fashion" Eiropas dizaineru šovrūms, kas šajā dienā piedāvās ekskluzīvu pieeju tieši medijiem un iepircējiem. Savukārt nākamajā dienā, 26. oktobrī, šis šovrūms būs pieejams stilistiem un blogeriem, kā arī vēlāk – visiem RFW apmeklētājiem. Rīgas modes nedēļas noslēdzošajā dienā, 27. oktobrī, visiem interesentiem būs iespēja iegādāties tik tikko modes skatēs demonstrētos tērpus RFW dizaineru šovrūmā "See-now-buy-now".
 
29. Rīgas modes nedēļa neizpaliks arī bez vairākiem saviesīgiem pasākumiem, kas tiek rīkoti sadarbībā ar RIGA FASHION WEEK sadarbības partneriem. Tā, piemēram, 26. oktobrī, dienas izskaņā RIGA FASHION WEEK oficiālajā klubā  Coyote Fly Lounge Club, norisināsies RFW afterparty, kura laikā būs vērojama ikoniskās vintāžas RFW debijas modes skate Volga Vintage izpildījumā. Nākamajā dienā, 27. oktobrī, RFW viesi tiks aicināti uz šo pašu klubu, jo tajā zīmols Public Makes Image uzstāsies ar pēc-skates šovu. Abu šo saviesīgo pasākumu laikā apmeklētājus priecēs arī tādi populāri DJ kā Markus Riva, Ma Lina, Makree un Rodion Gordin.
 
2019. gada pavasara-vasaras kolekcijām veltītās RIGA FASHION WEEK programma no 23.-27. oktobrim atrodama RFW oficiālajā mājas lapā www.rfw.lv.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras