Rudens jaunumi matu kopšanā

Autors: Linduchy, 2017. gada 26. septembris, 19:40:29
Rudens jaunumi matu kopšanā

Varētu jau ilgi un dikti čīkstēt par to, ka Latvijā šogad vasara nemaz nav bijusi, bet mati liecina par pretējo – tie ir saņēmuši pietiekamu devu gan saules, gan sāļā jūras ūdens un gaisa. Rezultāts ir … nu tāds, ka jāpieliek nedaudz vairāk pūļu, lai to “ligzu” uz galvas savestu kārtībā ar puslīdz pašas spēkiem, lai rudens lapkriti nepapildinātu arī “matkritis”.

Starp citu, nesen apmeklējot vienu pasākumu, tajā tika minēts, ka 150 matu izkrišana dienas laikā ir norma. Nezinu, neesmu līdz šim saņēmusies izskaitīt, cik daudz matu paliek ķemmē, cik izrauj matu gumija un cik izbirst uz grīdas.

Rudens apņemšanās

Lai arī sirdī, dvēselē un ārēji esmu gaišmate, tomēr matu krāsošana atstāj zināmas sekas arī matu veselībā. Ataugot matu saknēm, oriģinālais matu tonis atstāj ne īpaši glītu skatu. Vasaras laikā mati parasti aug intensīvāk, tāpēc matu krāsošanu nācās veikt ik pēc 2 nedēļām. Tik bieža matu krāsošana, protams, atstāj sekas.

Esmu nolēmusi rudeni sagaidīt ar nedaudz tumšāku blondo toni – kaut ko tuvāk medus blondajam, lai varētu iztikt bez krāsošanas vismaz 3 nedēļas.

Sausi un nespodri mati

Vasarā ar visu to nemitīgo skriešanu, izpriecām un peldēšanos līdz vēlam vakaram matu lutināšana arī kaut kā pamanījās palikt otrā plānā. Neaprakstāmi forši smaržojošo Dove Pure Care Dry Oil matu eļļu slinkojot izmantoju vien pēc matu mazgāšanas. Bet rudens vēsie vakari, kuri tiks pavadīti mājās (naivi ceru), skatoties romantiskas un ne tik ļoti romantiskas filmas, noteikti atjaunos manu matu lutināšanas rituālu – eļļas iesmērēšanu matu galos.

Dove Pure Care Dry Oil ir ļoti barojoša matu eļļa, kuras sastāvā ir Āfrikas makadāmijas eļļa. Tā baro, mīkstina un nogludina matus, padara tos spīdīgus, bet nesatauko tos. Iepakojums ir ļoti ērts. Eļļas deva ir viegli dozējama. Man ļoti patīk tās smarža – DIEVĪGA, sildoša, maiga, varētu pat teikt – erotiska. Droši var izmantot priekšspēlei, galvas masāžai – partnerim noteikti patiks.

20170926194003-44103.jpg

Vasaras izklaides, krāsošana, visādi eksperimenti un pienācīgas lutināšanas trūkums padarījuši matus nespodrus un sausus. Lai uzlabotu matu izskatu un veselību, šobrīd izmantoju arī Dove Pure Care Dry Oil šampūnu un kondicionieri sausiem un nespodriem matiem. Šie matu kopšanas produkti sola padarīt matus spīdīgus un zīdainus, pateicoties to sastāvā esošajām vērtīgajām eļļām (kokosriekstu un makadāmijas). Jāsaka atklāti, ka sastāvā ir arī viskaut kas ne-eko, bet nu šie produkti uz iepakojuma rakstīto solījumu pilda – mati ir kļuvuši spodrāki, mīkstāki un zīdaināki. Matu izteiktais sausums ir novērsts.

Produktiem ir maigs, neuzmācīgs un patīkami svaigs aromāts. Šampūns nav tradicionāli bāla masa, bet gan kaut kas līdzīgs eļļai, tikai ar biezāku tekstūru. Šampūns ir viegli putojošs, lieliski attīra matus.

Ļoti svarīgi ir izmantot produktus no vienas sērijas, jo tādā veidā var iegūt vislabāko efektu. Mans ieteikums – šampūns + kondicionieris + eļļa. Eļļas izmantošana, protams, nav obligāta, bet ieteicama, jo tā palīdz barot matus, kā arī aizsargāt no karstuma matu ieveidošanas procesā. Ja nežāvē matus ar fēnu un neizmanto citus matu ieveidošanas rīkus, eļļas iesmērēšana matos palīdzēs tos savaldīt – tie mazāk pūkosies, būs vieglāk izķemmējami un nesavelsies.

Mati ir jāķemmē regulāri

Runājot par matu velšanos un centieniem tos izķemmēt. Septembris mūs pārsteidza ar īpaši nejauku laiku, kad labprāt papildināju savu tērpu ar siltu šalli, kurā ietīties, lai nedrebinātos drēgnumā. Taču šalles un apģērbs ar augstu apkaklīti, lai arī sildošs, tomēr ir nejauks pret matiem – mati pakausī saveļas neizķemmējamās pinkās. Un ja vēl aiz slinkuma vai aizņemtības izdomā, ka šodien matus neķemmēsi, bet uztaisīsi stilīgu copi vai bizi, pinku izķemmēšana var kļūt par asaru cēloni un domām, ka to visu visvienkāršāk būtu nogriezt ar šķērēm.

Un tad manās rokās nonāca Tangle Teezer ķemme. Tā ķemme ir kaut kas superīgs! Tangle Teezer ir inovatīva, matus atšķetinoša ķemme, kuru radījis Lielbritānijas frizieris Šons P. (Shaun P). Ķemmei ir mūsdienīgs dizains un ergonomisks izliekums, kas nodrošina ērtu matu ķemmēšanu. Tangle Teezer ķemme perfekti izķemmē un nogludina gan sausus, gan mitrus matus. Ķemmes sariņi ir izvietoti divos dažādos garumos, kas ļauj vieglāk izķemmēt matus un atšķetināt pinkas. Vairs nekādu asaru acīs, kad jāķemmē pinkas pakausī. Ja tev mājās ir maza princese ar gariem matiem, kuru izķemmēšana ir pamatīgs izaicinājums, tev noteikti ir jāiegādājas kāda no Tangle Teezer ķemmēm.

Kā stilīgi savākt matus šoruden

Rudenīgie laikapstākļi neizbēgami iekļauj sevī vēju, kas nešpetni rausta koku zarus un rada haosu arī tavos matos. Tāpēc garie mati ir kaut kā jāsavāc kopā – copē, astē vai bizē.

Dažas dienas atpakaļ, kad veicu drēbju pārbaudi pirms likšanas veļasmašīnā, nosmējos, ka man katrā kabatā ir pa matu gumijai. Un katra no tām matu gumijām ir papildināta ar zināmu daudzumu izrautu matu. Vai esat mēģinājušas nodabūt izrautos matus nost no matu gumijas? Gandrīz nereāli, laikietilpīgi un kaitinoši. Taču tagad ir lielisks risinājums, kuru izmantoju savos matos – Invisibobble matu gumijas. Tās ir spirālveida matu gumijas, kas ir izgatavotas no poliuretāna. Invisibobble matu gumijas ir dažādos izmēros un krāsās. Tās spēj stingri noturēt matus, bet neatstāj tajos nekādas pēdas pēc gumijas izņemšanas, jo gumijas spirālveida forma darbojas uz matiem ar nevienmērīgu spiedienu. Izņemot matu gumiju, tajā neatradīsi izrautus matus, jo Invisibobble matu gumijas ir ļoti saudzīgas pret matiem. Ilgstoši savākti mati zirgastē vai copē var radīt spiedienu uz galvas ādu un izraisīt galvassāpes. Invisibobble matu gumijas matus notur zirgastē stingri, bet maigi, neradot spiedienu uz galvas ādu. Stilīgs atradums! Ja tev vēl nav Invisibobble matu gumijas, tad tev noteikti tādu vajag iegādāties!

Lai lapkritis nav matkritis!