Rūbensa sievietēm

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 15. marts 2010 00:00
2996

... un tad uzplauka baroks! Ne velti nosaukums radies no sena portugāļu valodas vārda barocco, kas apzīmē neregulāras formas pērles.

Mākslas izpausmes veids pārvērtās , kļūstot daudz dinamiskāks un reālistiskāks. Šis glezniecības stils nevēlējās slēpties aiz samākslota, glorificēta ideālā iemiesojuma. Tas prata cilvēku izcelt savā dabiskajā skaistumā.

Un šis laiks mums dāvāja Pītera Paula Rubensa daiļradi . Rubensa mākslas pamats bija visas baroka stila galvenās iezīmes: jūtu pārsvars pār saprātu, formu dinamika un smalkas dekorativitātes izcēlums, reizē ar to meistara daiļrade bija ļoti savdabīga un reālistiska. Lai arī ko Rubenss gleznoja, viņa tēli nekad nezaudēja reālās pasaules skaidru attēlojumu. Patiess īstenības attēlojums Rubensa mākslā savijās ar ārkārtīgi bagātu fantāziju – viņš bija apveltīts ar neparasti harmonisku iztēli un māku to visu nekavējoties izteikt skaidrās un izteiksmīgās līnijās. Rubensa gleznu varoņi bija pilni varenības un garīga spēka, viņa attēlotās sievietes bija apveltītas ziedošām, veselīgām miesas formām un izteiktu jutekliskumu. Rubenss sievietes ķermeņa daiļumu redzēja tieši tā kuplajās formās. 

Šī laikmeta sievietes ideāls vai mākslinieka kaprīze? Tas nemaz nav tik būtiski, jo viņš, daudzām no mums, ir dāvājis brīnišķīgu apzīmējumu- Rubensa tipa sievietes. Savās gleznā viņš šādu sievieti pasniedz, kā skaistuma ideālu un dabas pērli. Viņas iemiesojās mitoloģiskos tēlos, kā antīkās dieves. Un ikkatrai no mums tā vajadzētu justies- kā dievietei.

Neskatoties uz to, kā Māte Daba mūs veidojusi,  katra no mums ir skaista, ar savu devu seksapīla. Un viss pārējais jau ir mūsu pašu rokās. Iespējams nepareizi izveidojušos skaistuma formulas dēļ, tāds īsts skaistums paliek apslēpts. Kur tad tas slēpjās?

Attieksmē katrai paši pret sev. Un tur jau vairs nav būtiski , kāds apkārtmērs ir gurniem. Tik elementāras lietas mūs pietuvina skaistumam.

Pirmkārt tīri mati- tā ir lielākā rota un pirmais, kas spēj sabojāt koptēlu. Nav jau būtiski vai ir modernākais griezums, vai mežonīgas cirtas, bet gan ,vai šis krāšņums nelīdzinās speķa pīrāgam.

Sakoptas rokas- skaisti, ja ir franču manikīrs vai glīti lakoti sārti nadziņi, bet vēl skaistāk, ja tos neklāj nolupusi nagu laka.Rokas- mūsu vizītkarte.

Gaita- pavasara sezonai apavu veikalu skatlogos gozējās satriecoši šedevri. Bet diemžēl ne visas prot iet ar augstpapēžu kurpēm. Un šī defilēšana vairāk līdzinās slāšanai. Vēl tagad atceros , kā mana mamma man bērnībā mācīja skaisti staigāt.

Uzlika grāmatu uz galvas un tā es defilēju pa māju. Gatavojoties jaunajai pavasara kurpju sezonai ir vērts pie tā piestrādāt. Izkopta gaita- tas vien ir to vērts , lai vīrietis uz ielas atskatītos. 

Izkopta, skaista valoda - es nedomāju, ka tas prasa liekus komentārus, jo skaista valoda jau vien piedod aristokrātisku pieskaņu un inteliģences devu sievietei. 

Ļoti vēlētos, lai šeit varētu uzrakstīt Rubensa tipa sievietēm ideālo formulu garderobes izveidē, norādīt mājas lapas adreses, uzskaitīt, ko drīkst un ko nedrīkst vilkt mugurā.  

Patiesībā šādas ideālās formulas nav. Bet, varu jūs iepriecināt. Savā darba pieredzē, redzot, kā strādā brīnišķīgi meistari un raugoties, ko piedāvā daži no Latvijas populārajiem modes māksliniekiem, varu teikt tikai vienu- nav nekā tāda, ko jūs nevarat atļauties. Nav tāda apģērba gabala, nav tādas krāsas, nav tādas auduma apdrukas, kas nepiedienētu Rubensa sievietei. Ir tikai pareizi izvēlēts fasons, pareiza krāsas tonalitāte, pietiekami efektīga auduma apdruka.

Nedrīkst baidīties uzdrīkstēties, bet nedrīkst pazaudēt paškritiku. Nav nekas apģērbā traģiskāks, kā akli skrienot pēc jaunākās modes tendences ,uzsvērt ar varenu šiku savas nepilnības.

Viens no zelta padomiem, ko no visas sirds varu ieteikt- izvēloties svārkus, bikses pielūkojiet ,lai tie beidzas kājas slaidākajā vietā. Nostrādā vizuālais apmāns- acis uzbur ilūzijas, ka visa kāja ir tik slaida kā redzamā daļa. 

Ir jābūt arī pārliecinātai par to, kas ir mugurā. Nepietiek ar to ,ka labi izskatās, apģērbs ir efektīgs, bet sievietei tajā ir jājūtas labi un jāprot šo apģērbu nēsāt ar pietiekamu pārliecības devu. Jo gadās, ka iesīkstējušu uzskatu ļaudis nesaprot  un ir izbrīnīti par šo uzdrīkstēšanos.

Ja sieviete neietilpst kanonizētajos mini izmēros, tad viņas vispār nav. Ieejot apģērbu veikalos, to spilgti var vērot. Manuprāt ,tirgotāji un dizaineri daudz zaudē no peļņas iespējām ,neveidojot kolekcijas lielajiem izmēriem. Ja kas arī ir nopērkams, tad tas izraisa asociācijas ar pagājušo gadsimtu un ,,tantīšu stiliņu". Mūsdienu Rūbensa sieviete vēlas arī mūsdienīgu apģērbu un apavus. Tad nu jāmeklē laba šuvēja vai jāšuj pašām. Vai, arī jānododas pacietīgai veikala ķemmēšanai! Lai gan XXL izmērs veikalos ir ekskluzīva lieta, man izdevās atrast satriecoši sievišķīgu un elegantu kleitu... 

Tā kā tuvojās pavasaris, tad pēdējais laiks uzdrīkstēties uzplaukt visā Rubensa dāvātajā krāšņumā!

Lai veicās! 

Ieva Ādamsone

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
lapsa 19. marts 2010 21:56

seit,kur dziivoju es nav probleemu atrast jebkura izmeera abgjeerbu.uz jebkuru--sievieti vai viirieti vispirms skataas kaa uz cilveeku.un jebkuram tacu no mums ir jaajuutaas labi savaa apgjeerbaa..

sandrulish 15. marts 2010 19:56

Jā, piekrītu Tev Ieva par to, ka veikalos ir maza izvēle apģērbu ziņā pilnīgākām sievietēm un noteikti man kā sievietei pietrūkst apakšveļa, kas ideāli derētu un būtu skaista...
Iepriekš jau minēju par krūšturiem ar lielo izmēru.....Diemžēl tā ir....:(:(:(

15. marts 2010 16:48

Mans mērķis nebij norādīt lieko vai neliko svaru, bet gan to, ka ik katra sieviete ir un var būt skaista. Galvenais pašai to apzināties. Nav jau tādas patiesas skaistuma formulas, ir tikai klišejas.......

15. marts 2010 16:30

Nu vispār jau liekas svars par veselīgumu neliecina.

15. marts 2010 16:27

Kā arī ne tad, ne arī šodien šāda auguma uzbūve neliecina, ka sieviete būtu slima,tātad- veselīga :))

15. marts 2010 16:24

Jā, nu šajā laika posma- tādas sievietes uzskatija par veselīgām un pilnasinīgām!

15. marts 2010 16:21

Kātad - "..veselīgām miesas formām.."! :D

15. marts 2010 13:31

Raksti vēl.

15. marts 2010 13:31

Super!

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras