Rozmarīna ēteriskā eļļa galvas ādai.

Autors: Aggie, 2016. gada 15. septembris, 18:48:54
Rozmarīna ēteriskā eļļa galvas ādai.

Iepriekš padalījos ar savu iemīļoto leave-in matu kondicianieri. Beigās pajautāju: “Un kā ir ar tevi un tavas galvas rotas kopšanas tradīcijām??? Vai ir kādi jaunatklājumi, ar kuriem vēlies padalīties???” Vit@ atbildēja: “Esmu garlaicīga šajā sfērā, man ir tautas metodes, lai barotu matus un veicinātu augšanu...” Šī atbilde mani pamudināja padalīties ar vēl kaut ko. Ar manu tautas metodi.

Tautas metodes nav garlaicīgas. It nemaz. Un viena no tautas metodēm ir eļļiņu iemsēšana galvas ādā. Par to jau zināja Kleopatras laikos. Un arī es izmantoju šo metodi. Var izmantot tīru eļļiņu vai bāzes eļļiņai pievienojot ēteriskās eļļas. Mana recepte sastāv no aprikožu kauliņu eļļas un rozmarīna ēteriskās eļļas. Šo metodi izmantoju gandrīz katru otro dienu. Tā kā matus mazgāju no rītiem, tad eļļiņu galvas ādā iemasēju iepriekšējā vakarā.

Kādreiz šī metode man bija ļoti eļļaina, jo eļļiņu vai nu uzlēju uz plaukstas un masēju iekšā, vai arī mēģināju no pudelītes pa tiešo uzliet uz galvas ādas :D :D :D

Tagad var nopirkt tukšas pudelītes ar izsmidzinātāju, kas padara šo metodi ērtu un mazāk eļļainu.

20160915184700-86767.jpg

Aprikožu kauliņu eļļa ir bagātīga ar poli nepiesātinātajām taukskābēm, oleīn un linolskābēm, kā arī A un E vitamīniem.

Rozmarīna ēteriskai eļļai piemīt izteikts svaigs, silts, uzmundrinošs, stimulējošs aromāts. Matu un galvas ādas kopšanas līdzekļos un maskās rozmarīna ēteriskā eļļa novērsīs blaugznu rašanos un galvas ādas niezi, nostiprinās matu krāsu. Rozmarīnam ir izteiktas antiseptiskas īpašības un ir piemērota ādai ar noslieci uz iekaisumiem. Un tieši tāda ir mana galvas āda, ar noslieci uz iekaisumiem, tāpēc es nevaru lietot kuru katru matu kopšanas līdzekli. Ja kāda matu kopšanas produkta testēšanas rezultātā mana galvas āda sāk iekaist, tad šī ir mana pirmāpalīdzība.

!!!Uz 2 ēd.k. jeb 30ml aprikožu kauliņu eļļas iepilinu 10 pilienu rozmarīna ēterisko eļļu.

Pudelīti sakratu un škirojot matus izpūšu tieši uz galvas ādas.

20160915184742-79168.jpg

Pēc tam to visu kārtīgi iemasēju.

20160915184819-87754.jpg

Otrā dienā mazgāju galvu kā parasti.

Vai arī tu izmanto eļļiņas un ēteriskās eļļiņas skaistumkopšanā. Ja jā, tad kādas???

Rudens skaistuma padomu konkurss