Rotaslietas rudens-ziemas periodā, – ko izvēlēties un kā nēsāt

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2020. gada 23. oktobris, 17:55:40
Rotaslietas rudens-ziemas periodā, – ko izvēlēties un kā nēsāt

Aukstais gadalaiks ir komfortablu džemperu un jaku, bītleņu un trikotāžas kleitu, kā arī citu siltinātu apģērba gabalu sezona. Un, protams, neiztikt šajā periodā arī bez biezas virskārtas – mēteļa vai dūnu jakas, galvassegas un šalles. Ne visas sievietes priecājas par rudens un ziemas atnākšanu, uzskatot, ka tāda tuntuļošanās liedz iespēju izskatīties pievilcīgi un sievišķīgi, kā arī izcelt savu stilu. Un tam nevar nepiekrist. Protams, ka gaisīgas un rotaļīgas vasaras kleitas patīk daudzām no mums vairāk un biežāk arī piesaista pretējā dzimuma skatienus. Taču ir kāds efektīgs veids, kā izdaiļot arī biezās drēbes un attiecīgi savu ikdienu vēsajā laikā, – piemeklēt rotaslietas, kas saskanēs ar jūsu stilu un ļaus ievērot jūs kā personību. Un, ticiet, ka rotaslietu tirgus pašlaik ir pietiekami plašs, lai piemeklētu modeļus, kas izskatīsies ideāli tieši ar biezajiem adītajiem džemperiem vai siltu ziemas cepuri! Jo mēs, sievietes, taču esam radītas, lai eksperimentētu un pārsteigtu, neatkarībā no tā, vai ārā cepina saule, vai piesniga kupenas līdz ceļgaliem! Izmantojiet dažus mūsu ieteikumus un izskatieties gaumīgi ziemīgajā ikdienā un īpašajos mirkļos, piemēram, Vecgada vakarā vai Valentīndienā!

Mūžīgā izvēle - juvelierizstrādājumi vai bižutērija?

Viennozīmīgu atbildi uz šo jautājumu jums nesniegs neviens stilists. Jo tādas vienkārši nav! Tas ir tikai gaumes jautājums, par kuru, kā zināms, nestrīdas. Kādreiz tika uzskatīts, ka bižutērija ir izstrādājums ar zemāku kvalitāti un attiecīgi arī mazāku vērtību. Taču mūsdienīgi ražojumi jau sen ir gāzuši šo mītu. Vairāku gadu garumā bižutērija nepazūd no modes skatēm. Tā tiešām izceļas ar teicamu kvalitāti, formu un materiālu daudzveidību un lieliski papildina visdažādākos stilus. Un tik plaša izvēle bez jebkādām problēmām ļaus jums pieskaņot bižutēriju ziemīgajām drēbēm (turklāt par draudzīgām cenām!). Nepieciešams tikai dot priekšroku masīvākiem izstrādājumiem un dziļākiem toņiem. Rotaļīgas dzeltenas, salātzaļas, gaiši zilās krāsas labāk atstāt siltajam laikam un izvēlēties izteiksmīgu grafīta krāsu, sudrabotus toņus ar melniem akcentiem, ražojumus ar piesātinātiem ziliem, zaļiem, bordo, sinepju krāsas akcentiem un tml. Ar šādiem aksesuāriem pat vienkāršākais komplekts no džinsiem un džempera izskatīsies daudz dzīvīgāk, bet izvēlēto rotu formas atspoguļos īpašnieces noskaņojumu.

Savukārt juvelierizstrādājumi, protams, ir mūžīgi aktuāli! Dārgmetāli savienojumā ar izteiksmīgu dzintaru, granātu, rubīnu, trauslo kvarcu, pērlēm, topāzu, oniksu un citiem burvīgajiem akmeņiem ir ļoti gaumīga izvēle aukstajai sezonai! Taču pievērsiet uzmanību tēlam kopumā, ievērojot mērenību. Piemēram, ja apģērbs jau ir rotāts ar pamanāmiem akcentiem (aplikācijām, spalvām, bārkstīm un tml.), izvēlieties tam klāt tikai vienu juvelierizstrādājumu, piemēram, auskarus vai gredzenu, turklāt vienkāršas formas. Sarežģīta ģeometrija būs nevietā arī lietišķajā stilā, šajā gadījumā aktuālākas būs smalkāki un lakoniskāki izstrādājumi. Priecē, ka ražotāji ļoti piedomā pie juvelierizstrādājumu formu aktualitātes un piedāvā gan izsmalcinātus, bet ne pārāk uzkrītošus variantus ikdienai, gan romantiskus motīvus brīvajam stilam, gan greznus modeļus un pat ekstravagantus variantus ziemīgiem vakara pasākumiem, lai katra sieviete piemeklētu savai dabai un izvēlētajam apģērbam tuvāko rotu.

Ko izvēlēties un kā saskaņot?

Viennozīmīgs rotaslietu līderis aukstajā laikā ir auskari, jo tieši tie gandrīz nekad neslēpjas aiz virsjakām un džemperiem. Attiecīgi tas ir aksesuārs, no kura noteikti nevajadzētu atteikties, bet tieši akcentēt ar to savu stilu, acu krāsu un sejas vaibstus. Ziemā labāk izvēlēties diezgan masīvus un pamanāmus auskarus, taču ne pārāk garus, lai neķertos aiz šalles vai mēteļa apkaklītes. Biezi auskari riņķi, ovāli, taisnstūri (var būt pītas formas vai raupjas apdares) lieliski saskanēs ar adītiem džemperiem un žaketēm. Savukārt ar bītleni labi izskatīsies iegarenas formas auskari (vēl vairāk pagarinās siluetu), piemēram, ar bārkstīm brīvajam stilam vai ieturētāki modeļi no sudraba vai baltā zelta ikdienai, darījumu pasaulei. Atceraties, ka bagātīgi dekorētiem džemperiem piestāvēs lakoniskāki auskari. Ja ikdienā tomēr ir vēlme īpaši izcelties, varat pamēģināt oriģinālākus variantus, piemēram, mono auskaru (vienai ausij). Un vakara iznācienus un burvīgas vakarkleitas papildinās pamanāmi modeļi ar spīdīgiem vai piesātinātu toņu akmeņiem.

Gredzeni ir otrais populārākais ziemīgais aksesuārs.  Varianti no dārgmetāliem vienmēr izskatās aktuāli. Ja tādu modeli rotā arī dārgakmens, tad šāda rotaslieta efektīgi izskatīsies ar elegantu ziemas mēteli un klasisko stilu kopumā. Lieliski tas iederēsies arī vakara pasākumos, ļaujot paspīdēt tiešā un pārnestā nozīmē. Ja esat brīvā stila piekritējs, pamēģiniet pieskaņot jakām, džemperim vai trikotāžas kleitai kādu neparastas formas gredzenu - romantiskā sirsniņa, sievišķīgas mežģīnes, bezgalības zīme utt. Izteiksmīgi ziemas sezonā izskatās arī sudraboti gredzeni ar melnu emalju, kā arī vairāki gredzeni uz viena pirksta.

20201023175143-31533.jpg

Kaklarotas un ķēdītes ir rota, kuras izvēli nepieciešams rūpīgi pārdomāt ziemā. Trausli aksesuāri (īpaši smalkas ķēdītes ar kuloniem, „lāsīte”) izskatīsies gaumīgi tikai tad, ja ir redzama dekoltē zona (V-veida vai dziļš apaļais izgriezums). Ja izvēlaties džemperi ar augstu apkakli vai apaļo izgriezumu un nevēlaties atteikties no kaklarotas, pamēģiniet aktuālo tendenci – vairākas dažāda biezuma ķēdītes kopā (ņemiet vērā, ja džemperi rotā pīnes, tad sievišķīgas un romantiskas ķēdītes būs nevietā). Vēl viens moderns variants – biezas un brutālas bižutērijas ķēdes ar roka piesitienu. Un pavisam drosmīgām sievietēm noteikti patiks izteiksmīgi čokeri. 

20201023175233-37432.jpg

Varbūt ne tik populārs, taču ļoti izteiksmīgs aksesuārs ziemai ir brošas. Ja jums tās asociējas ar vecmāmiņas dekoru, jūs noteikti neredzējāt mūsdienīgus brošu modeļus! Turklāt tā ir rota, kuru var piespraust ne tikai pie džempera, bet arī virsdrēbēm, šalles, somas, cepures. Tātad, - unikāla iespēja izrādīt savu individualitāti arī ārā. Ziedi, neparasti akmentiņu salikumi, dzīvnieku vai interesantu priekšmetu formas utt., - sortiments ir milzīgs. Arī klasiska stila piekritēji atradīs daudz ievērības cienīgu brošu. Ziemai īpaši aktuālas ir sniegpārsliņas, eņģelīši, ziemeļbrieži, - izvēlieties to variantu, kas būs īpaši mīļš jūsu sirdij.

20201023175315-68691.jpg

Kā redzat, rudens un ziema nebūt nav šķērslis sevis izdaiļošanai. Un rotaslietas sievietēm ir gan izvēles, gan cenas ziņā pieejams veids, kā papildināt vai dažādot stilu. Svarīgākais ir ievērot proporcijas (apjomīgām drēbēm izvēlēties tikpat apjomīgus aksesuārus) un pieskaņot rotaslietu savam stilam un noskaņojumam. Tad izveidosiet ideālu kombināciju, lai justos atraisīti un pašpārliecināti. Un izvēlēties kvalitatīvas rotaslietas ziemai un jebkurai citai sezonai (kā arī dzīves situācijai) Jūs varat interneta veikalā www.220.lv. Te atrodams ārkārtīgi plašs bižutērijas un juvelierizstrādājumu sortiments, kas apmierinās pat prasīgākās sievietes. Pēdējām modes tendencēm atbilstošas formas un materiālu savienojumi, klasiski modeļi, tautiskas rotas, pavisam ekstravaganti modeļi un daudz citu neparastu variantu 220.lv pieejami plašā cenu diapazonā. Te jūs atradīsiet savu ideālo rotu vai komplektu, neuztraucoties par budžetu un neizejot no mājām! Izvēlieties īsto un piedodiet dzirkstelīti savam stilam ziemīgajās dienās un vakaros!