Riga Fashion Week: Tuvojas ledus laikmets?

Linduchy
Linduchy 2. novembris 2015 17:20
2010

6 dienas (no 26.-31. oktobrim) Rīgu piepildīja modes gars. Dažādās pilsētas vietās tika rīkoti 23. Rīgas Modes nedēļas pasākumi, kuros gan vietējie, gan ārzemju dizaineri varēja iepazīstināt modes cienītājus ar savu veikumu.

Riga Fashion Week svinīgais atklāšanas pasākums tika rīkots Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Atklāšanas pasākumā savas jaunās kolekcijas prezentēja vietējie zīmoli QooQoo, ArtJam un INCH2, pasākumu papildināja muzikālais pavadījums Aminatas, Dj Monsta un Dj Chris Cherry izpildījumā.

Latvijas Nacionālā bibliotēka ir īpaša vieta - latviešu kultūras centrs jeb "Gaismas pils", kā to mēdz dēvēt tautā. Tāpēc nedaudz pārsteidza izvēlētie dizaineri, īpaši QooQoo.

20151102165858-29133.jpg

Iespējams, ka organizatori vēlējās atdzīvināt un modernizēt bibliotēkas vidi, lai piesaistītu jauniešus. Un rezultātā pasākums sanāca pat ļoti stilīgs un baudāms. Lai arī neesmu QooQoo zīmola mērķauditorija, arī ArtJam zīmola tērpi mani it nemaz neuzrunāja, tomēr patīkami pārsteidza INCH2 skate ar ļoti radošu pieeju apavu kolekcijas demonstrēšanā. Muzikālais noformējums bija nevainojams.

20151102170155-36274.jpg

Rīgas Modes nedēļas ietvaros bija iespēja piedalīties interesantā Wear-Arts prezentācijā, kuras laikā talantīgā māksliniece Anitra Bērziņa apgleznoja tērpu uz dzīvas modeles - aktrises Ievas Aleksandrovas-Eklones. Tērpu dizaina autore ir Mari Martin.

Wear-Arts mērķis ir atbalstīt un apvienot mākslas industrijas ar modi un ļaut sievietēm iegādāties tērpus ar iecienītāko mākslinieku darbu apdruku. Ļoti radoša un augsti vērtējama ideja mūsdienu masu produkcijas un autortiesību pārkāpumu laikmetā.

Jāsaka, ka šo gadu laikā man ir izveidojies savs Latvijas dizaineru favorītu tops, kuru modes skates gaidu ar nepacietību - M-Couture, Anna LED, Nolo un Katya Katya Shehurina. Bet, diemžēl, šogad mani favorīti (izņemot Katya Katya Shehurina) sagādāja man pamatīgu vilšanos.

20151102170536-26363.jpg

Iespējams, ka kļūstu vecāka un nobriedušāka, bet Rīgas Modes nedēļas prezentētajās dizaineru kolekcijās man pietrūka sievišķības, smalkuma un elegances. Lielākā daļa (ar dažiem izņēmumiem) tērpu bija drūmi un bezformīgi. Tērpi, kas mudināja nomāktas domas par ledus laikmeta tuvošanos un dzīves skarbumu. Pavasara/vasaras sezonas kolekcijām vajadzētu būt gaišām, gaisīgām, priecīgām, košām, ar pozitīvu noskaņu. Bet faktiski bija drūmo, bēšīgo un melnbalto toņu kokteilis, ar niecīgiem izņēmumiem, kas bija kā prieka saliņas drūmu tērpu okeānā.

20151102171025-87909.jpg

Jo vairāk skatījos modes skates, jo vairāk mani pārņēma domas par latviešu pelēcību - pelēkās peles sindromu. Nekāda radošuma, viss iepriekš redzēts - prasta sekošana drūmajai un bezformīgajai pasaules modes masai.

20151102171857-94674.jpg

Uz visa Latvijas dizaineru fona vienīgi Katya Katya Shehurina nelika vilties. Viņa skaidri pieturās pie sava rokraksta. Viņas darinātie tērpi vienmēr ir smalki, eleganti un sievišķīgi - īstu lēdiju cienīgi tērpi.

20151102171454-60366.jpg

No ārzemju dizaineriem smagākā vilšanās un neizpratne par redzēto bija lietuviešu dizaineres Agnes Kuzmickaites kolekcija. Krāsu tajā netrūka, bet tas arī bija vienīgais. Kolekcijas tērpi bija ļoti prasti un pavirši. Radās iespaids, ka kolekcijas tērpi tapuši īsi pirms skates.

20151102172016-30234.jpg

Īpaši gaidīju Uzbekistānas zīmola Zulfiya Sulton haute-couture modes kolekcijas skati. Dizainere un viņas darinātie tērpi nelika vilties. Ļoti gaisīga, sievišķīga, romantiska un eleganta kolekcija.

20151102171727-64600.jpg

Vēl viena ārzemju dizainere - Naira Khachatryan no Armēnijas sagādāja patīkamu pārsteigumu ar diezgan interesantu un radošu 2016. gada pavasara/vasaras kolekciju.

Cerot, ka dizaineriem drūmais un depresīvais noskaņojums drīzumā pāries, gaidīsim pavasari ar smaidu uz lūpām, gaišām domām prātā un krāsām garderobē.

*Photos by Mark Litvyakov

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Linduchy 4. novembris 2015 17:59 Nymph

Pavasara un vasaras sezonai (patiesībā visu gadu :D ) gribās kaut ko vieglu, gaisīgu, romantisku...nu kaut ko tādu, kas atgādinātu par tauriņiem vēderā, par saules stariem koku lapās, par vieglu vējiņu viļņos un basām kājām pludmales smiltīs vai zaļi ziedošā pļavā. Dzīve grūta, un dizaineri vēl papildus uztaisa nomāktību veicinošus tērpus. Nē, nē un vēlreiz nē (emo)

Nymph 4. novembris 2015 09:18

Es gan šogad ne tuvu nebiju uz visām skatēm, tomēr sekoju līdzi arī plašajam fotomateriālam un man radās līdzīgas domas par ledus laikmetu vai vismaz kārtīgu Islandes vasaru. Turklāt, mani mulsināja arī daudz izmantotie tumšie toņi. Tāpat (lai gan saprotu, ka skates gadījumā šie aksesuāri visbiežāk tiek izmantoti tieši kontrasta radīšanai, "šovam" u.t.t.) manī tomēr palika neliels "kāpēc?" moments attiecībā uz to, kādēļ pavasara/vasaras kolekcijas jāpasniedz kombinācijā ar tik smagnējiem un ziemīgiem apaviem (vai tām pašām Ivo Nikkolo kolekcijas biezajām sarkanbrūnajām zeķēm siksniņkurpēs), jo tās kolekcijas, kuru demonstrēšanā tomēr bija padomāts par vasarīgiem apaviem, radīja gaišāku, vieglāku un daudz atbilstošāku sezonai iespaidu, bet tas tā - saprotu, ka mākslinieka un skates organizētāju fantāzijas lidojums un centieni kaut ko pasniegt citādāk.
Tāpat es laikam esmu nonākusi kaut kādā savā iekšējā sievišķības laikmetā, kad īsti neizprotu tos pārspīlēti lakoniskos un puiciski vienkāršos piegriezumus. Jā, kā apģērbu ansambļa detaļa šādi askētiska piegriezuma un krāsu gammas tērpi tie vēl būtu o.k. (tomēr jāatzīst - ne vienmēr tie ir veiksmīgi kombinējami ar cita stila un piegriezuma apģērbiem), tad pilnībā ģērbties šādā oversize/taisnlīniju piegriezuma apģērbā man šķiet pārak garlaicīgi - tomēr atzīstu, ka tas ir gaumes jautājums. :)
Kopumā, mūsu gaumes laikam sakrīt, jo mans tpos ir līdzīgs kā Tavējais :)

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras