RFW: Modes injekcijas 2019. gada pavasara-vasaras sezonai

Linduchy
Linduchy 31. oktobris 2018 16:26
2022

Neskatoties uz īsti rudenīgiem laikapstākļiem, Rīgas modes nedēļā uzplauka pavasaris. Un šis pavasaris bija visnotaļ līdzīgs Latvijas pavasarim, kad vienubrīd tevi silda saulīte, bet jau pēc mirkļa izplaukušos krokusus klāj sniega kārta.

Arī šajā sezonā Rīgas modes nedēļā piedalījās ne tikai vietējie modes mākslinieki, bet arī ārzemju dizaineri no tuvākām un tālākām zemēm. Kolekciju skates papildināja arī citi pasākumi un skaļas ballītes.

20181031143452-12375.jpg

/RFW, Nolo, SS19, foto Mark Litvyakov/

Zīmola Nolo (Latvija) pavasara-vasaras kolekcijas skate bija īsta modes injekcija gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Kolekcijā tika apspēlēta medicīnas un veselības tēma stilīgu medmāsiņu un vitamīnu veidā. Ziedu raksts, punktiņraksts, batikoti audumi, pop-art apdrukas, bantes un volāni. Nolo kolekcija apvienoja praktisku ikdienas modi ar sieviešu vēlmi izskatīties sievišķīgi un nedaudz romantiski.

20181031143206-73952.jpg

/RFW, Natālija Jansone, SS19, foto Mark Litvyakov/

Natālijas Jansones (Latvija) pavasara-vasaras sezonas kolekcijā galvenā loma tika atvēlēta rūtainiem rakstiem.  Dizaineres kolekcija ir ieturēta pelēcīgos un dūmakaini zilganos toņos. 

Latvija nav modes pasaules nomalē, tāpēc nav brīnums, ka arī šīs kolekcijas tērpi tika papildināti ar krokšiem. Ērtuma uzvaras gājiens. Bet katrai modes dāmai pašai ir jāizlemj, vai kleita ar Vidusjūras reģiona rakstu motīvu ir kombinējama ar, manuprāt, neglītākajiem apaviem pasaulē - krokšiem. Lai būtu vēl lielāks efekts, pirms krokšu aušanas kājās, ir jāuzvelk tīkliņzeķītes.

20181031145241-23789.jpg

/RFW, Talented, SS19, foto Mark Litvyakov/

2019. gada pavasarī obligāts "must have" aksesuārs būs stilīga berete - piemēram, zīmola Talented (Latvija) berete ar volāna iestrādi.

Asimetrija, rotaļīgi volāni, sinepju krāsa, platas bikses. Zīmola Talented jaunā kolekcija ir par saplūšanu. Dažādas lietas un darbības saplūst viena otrā un, tām saspiežoties, rodas funkcionālas kļūdas. Sievietes sievišķība šīs kolekcijas tērpos saplūda ar pašpuikas tēlu.

20181031150109-43509.jpg

/RFW, Public Makes Image, SS19, foto Mark Litvyakov/

Public Makes Image (Latvija) jaunā kolekcija "Street Motion" (tulk. “Ielas kustība”) turpina stāstu par urbanās pilsētas tēmu un parāda starpspēli starp grandžu un sportu. Kolekcijā ir savienoti astoņdesmito un deviņdesmito gadu jauniešu modes trendi, kad jaunieši nebaidījās atšķirties un publiski izpaust savu individualitāti. Kolekcijas iedvesma nākusi no FIFA World Cup 2018, kā arī no tādām izcilām personām kā Aļona Ostapenko un Kurts Kobains. Latvijas tenisiste Aļona Ostapenko bija ne tikai kā iedvesmas objekts šai kolekcijai, bet arī iejutās modeles lomā, piedaloties zīmola Public Makes Image skatē.

20181031150832-63930.jpg

/RFW, BLCV by Bulichev, SS19, foto Mark Litvyakov/

BLCV by Bulichev ir viens no pašmāju zīmoliem, kas klientiem piedāvā džinsauduma tērpus. Jaunajā kolekcijā tika piedāvātas bikses ar paplatinātiem galiem, legingi, Mežonīgo Rietumu noskaņa, leoparda raksts, asimetrija un tērpi minimālisma stilā. 

Leoparda raksts ir diezgan populārs dizaineru tērpu kolekcijās, tāpēc droši var ieplānot savas garderobes papildināšanu ar, piemēram, leoparda raksta jaciņu vai zābaciņiem.

20181031152217-60877.jpg

/RFW, Bergs Prive, SS19, foto Mark Litvyakov/

Jauno Bergs Prive kolekciju “Botanica” caurauž ziedu motīvi, pelēkie toņi un pasteļtoņi. Kolekcijas tērpi rada eleganti romantisku tēlu, aicina uzplaukt pavasarī un atmodināt sevī sievišķīgo maigumu, neaizmirstot arī par praktiskumu un ērtumu.

20181031152754-67481.jpg

/RFW, Diana Arno, SS19, foto Mark Litvyakov/

Diana Arno (Igaunija) 2019. gada pavasara-vasaras kolekcijas iedvesmas avots ir ikoniskais ģeometrisku debesskrāpju horizonts. Garu līniju silueti ar arhitektoniskām locījuma vietām un īpašu apdruku saplūst ar brīvi krītošiem audumiem, kuri nododas jūras viļņiem līdzīgā dejā. Pasteļtoņu, volānu, gaisīgu audumu, stingru līniju un rotaļīgu apdruku salikumi dzēš robežas starp dienu un nakti, biroju un kūrortu.

Ko būtu vērts aizgūt no Diana Arno kolekcijas savas pavasara-vasaras garderobes veidošanā? Ja esi eleganta stila piekritēja, pievērs uzmanību sievišķīgajām blūzēm ar kuplām piedurknēm. Ja tava ikdiena ir viena vienīga skriešana, nekautrējies kombinēt smalku kleitu ar sportiska stila apaviem.

20181031153419-40273.jpg

/RFW, Katya Katya London, SS19, foto Mark Litvyakov/

Katya Katya London (Latvija) ir viens no Latvijas romantiskākajiem zīmoliem.  Jaunās kolekcijas “Atgriešanās Toskānā” iedvesmas avots bija magoņu lauku ainava. Kolekcijas kleitas ir gaisīgas un izsmalcinātas. Radītas, lai dejotu ar galantu kavalieri līdz rītausmai, pavadītu laiku patīkamās sarunās un kopīgi sagaidīt saullēktu, malkojot dzirkstošu vīnu.

20181031155323-10847.jpg

/RFW, Amoralle, SS19, foto Mark Litvyakov/

Rīgas modes nedēļas greznākā, krāšņākā, izsmalcinātākā un sievišķīgākā skate, protams, bija zīmola Amoralle (Latvija) tērpu prezentācija - kā karstas šokolādes baudīšana pie mājīgi iekurta kamīna lepnā muižā.

Kolekcijā dominēja rudenīga krāsu gamma - bordo, šokolāde un kafija ar pienu. Aristokrātiski tērpi, darināti no grezniem audumiem, papildināti ar rotaļīgām bantēm un gaisīgām spalvām. Kolekcijas odziņa - greznās galvasrotas. Bauda augstākajā līmenī. Zīmola Amoralle tērpā sieviete kļūst par dievieti, īstas sievišķības un elegances iemiesojumu.

20181031160115-79531.jpg

 /RFW, Aristocrat Kids, SS19, foto Mark Litvyakov/

Bērnu apģērbu zīmolu modes skates ir kļuvušas par Rīgas modes nedēļas tradīciju. Arī šoreiz modes nedēļas noslēdzošajā dienā tika prezentētas 3 zīmolu kolekcijas.

Aristocrat Kids (Latvija) ir zīmols, kura darinātie tērpi atbilst zīmola nosaukumam. Tie ir aristokrātiski, grezni, dārgi un izsmalcināti. Tērpi mazām lēdijām. 

20181031160937-54299.jpg

 /RFW, Leny Tomy Factory, SS19, foto Mark Litvyakov/

Leny Tomy Factory (Latvija) modes skati atklāja Rīgas Horeogrāfijas skolas balerīnu priekšnesums.

Jaunā kolekcija "Rising Star" apvieno eleganci un bērnības prieku. Gaiša un gaisīga, ziedoša un rotaļīga - kolekcijas tērpi topošajām zvaigznēm. 

Šogad Rīgas modes nedēļā (kā jau ierasts) bija gan iedvesmojošas un pozitīvi pārsteidzošas tērpu skates, gan arī tādas, pēc kurām ilgi domāju un centos saprast, kas tas vispār bija, vai es tiešām neko vairs nesaprotu šajā dzīvē, varbūt kļūstu veca? Protams, es kļūstu vecāka, bet gribētos domāt, ka arī lielāka izpratne par modi šo gadu laikā ir izveidojusies, ir nostiprinājusies mana pārliecība par to, kas ir moderns, bet kas ir tikai tāda publiska ākstīšanās. Nevar gan noliegt, ka ākstīšanās, pasmiešanās par modi un sevi ir visnotaļ populāra gan pasaulē, gan arī Latvijā. Tomēr es gribētu novēlēt mums visām, sievietēm, lai mēs neapmaldītos modes džungļos un spētu apvienot savā individuālajā stilā gan modes tendences, gan sievišķību, gan ērtumu. 

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras