Reserved prezentē RE.DESIGN pavasara-vasaras 2020 kolekciju

Sieviešuklubs.lv
Sieviešuklubs.lv 14. aprīlis 2020 10:25
380

Dabas apbrīnošana un tās līdzāspastāvēšana ar cilvēku ir kļuvusi par Reserved jaunākās RE.DESIGN 2020. gada pavasara-vasaras kolekcijas pamatu. Galvenā uzmanība tika pievērsta ūdenim - nepieradinātam elementam, dzīvības un atdzimšanas simbolam. Zīmola dizainerus iedvesmoja tā spīdums, kustības vienmērīgums, caurspīdīgums un gaismas spēks, kas vizuļo uz tā virsmas. Tas ir dabas spēks, kas nesaraujami savieno cilvēku ar dabu un nojauc robežas starp to, kas ir pastāvīgs, un to, kas ir īslaicīgs.

20200414102455-72214.jpg

Viens no vizuālajiem iedvesmas avotiem bija Šekspīra Ofēlija, kura tāpat kā Džona Evereta Milē gleznā, peld uz ūdens, mugurā viņai gara kleita, kuru rotā izšūti sudrabaini ziedi. Reserved interpretē šo estētiku un parāda to mūsdienīgā versijā – ļoti modernu, tomēr tai nepiemīt romantisms. Līdz ar to aļģu un ūdens rakstu motīvi ir notverti kustībā, savukārt ziedi līdzīgi kā baroka gleznām grimst tumsā, šie motīvi atspoguļojas gan uz gludā satīna, gan uz sportiskā neilona audumiem. Šie materiāli tika izmantoti, lai izveidotu maksi kleitas ar dekoratīviem volāniem, blūzes ar kuplām piedurknēm, midi svārkus, kā arī legingus.

Dizaineri mēģināja apvienot šķietami pretrunīgās tendences, kas savijas un papildina viena otru Reserved RE.DESIGN 2020. gada pavasara-vasaras kolekcijā. Kolekcijā ir klasiski, eleganti griezumi, arī elementi, kas ņemti no sporta apģērba (neilons, auklas, sietiņu topi un praktiskas, bieži pārspīlētas kabatas), kā arī romantiski, ēteriski un ārkārtīgi sievišķīgi dizaini (šifons, caurspīdīgi audumi, smalki ziedu raksti). Daudzveidība izpaužas arī krāsu gammā, kas glīti balansē starp dziļi melnu, klasisko smilškrāsu, intensīvi rozā un balto, kā arī dūmakainiem pasteļtoņiem (zilu, dzeltenu, violetu).

20200414102512-36737.jpg

RE.DESIGN 2020. gada pavasara-vasara kolekcija mūs ved unikālā ceļojumā pa sezonas spēcīgākajām tendencēm. Zīmola dizaineri cieši seko līdzi pasaules modei un nekavējoties uztver nemitīgi mainīgās tendencies. Tāpēc jaunākajā Reserved līnijā ir daudz atsauču uz vispopulārākajām tendencēm: tumšo romantismu, moderno “vintage” un apakšveļas/ naktsveļas stilu.
Šīs tendences sasaucas ar citu nozīmīgu zīmola dizaineru iedvesmas avotu - laikmetīgo mākslu - un jo īpaši, kā viņi paši uzsver, to mākslinieku darbi, kuri var spēlēties ar kosmosu un cilvēka maņām. Viņi izjauc robežas starp to, kas ir īsts un labi zināms, un to, kas ir iluzors, oneirisks. Šeit mēs redzam Olafura Eliasona daudzkrāsaino un abstrakto instalāciju, Pētera Doiga gleznas un A.V. Jansens darbu ietekmi un, galvenais, viņas mirdzošās jūras putu ilūziju. Viņu darbu atbalsis ir saskatāmas audumu un rakstu izvēlēs - gan gaišajos, spīdīgajos vai caurspīdīgajos materiālos, gan skaistos gaismu atstarojošiem neilonos.

20200414102533-80009.jpg

To visu papildina oriģināli aksesuāri, kas kolekcijai piešķir vasarīgu atmosfēru. No saules aizsargājošās spīdīgas zvejnieku cepures, sandales ar caurspīdīgiem papēžiem (bieza un taisnstūra vai apaļīgas formas), no pērlītēm izgatavotas somas, gliemežvāku formas matu sprādzes vai praktiskas jostas ar piestiprinātām mazām somiņām un maisiņiem ir lieliski piemērotas gan pludmalei, gan vasarai pilsētā.

Līdzīga estētika dominē Reserved RE.DESIGN 2020. gada pavasara-vasaras kolekcijas vīriešu līnijā. Papildus laikmetīgai mākslai tā balstās arī uz Kalifornijas sērfotāju brīvo stilu. Tieši tādēļ līnijā ir izmantots nedaudz sportisks, ielas modes stila piegriezumi, kas lieliski sader ar vieglo ikdienas stilu. Izmantotais toņu spektrs ietver tādas krāsas kā violeto, rozā, tirkīza, zaļo, tumši zilo vai kaļķa krāsas. Starp rakstiem īpašu uzmanību ir pelnījušas dažādu krāsu svītras.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras