Receptes svaigai sejas ādai pavasarī

Autors: , 2011. gada 1. aprīlis, 00:00:00
Receptes svaigai sejas ādai pavasarī

Lai parūpētos par savas sejas ādas skaistumu un veselību, nav obligāti jādodas uz skaistumkopšanas saloniem. Kādas procedūras vari veikt mājas apstākļos, atklāj Wellslim centrs kosmetoloģe Ieva Gulbe.

  

Skrubji


„Ja āda ir taukaina, tai ir vāja mikrocirkulācija un nemitīgi ir sajūta, it kā uz sejas būtu smaga maska, tad šādu ādu vari skrubēt ar sodu un sāli, kas sajauktas vienādās devās.

 

Vēl sejas ādu vari atslāņot ar kafijas biezumiem. Vienīgi atceries, ka, izmantojot neaplietus kafijas biezumus, tie būs bagāti ar kafijas pupiņu eļļām, tajos būs vairāk bioloģiski aktīvo vielu un ēterisko eļļu. Līdz ar to, šis skurbis būs piesātinātāks un tavai sejas ādai atdos vairāk vērtīgo vielu. Ja āda ir jutīga vai plāna, tad šos kafijas biezumus vari sajaukt ar saldo krējumu, un sejas, kakla un dekoltē ādu attīrīt ar šādu skrubi.

 

Istockphoto.com

 

 

Sejas maskas


Visvienkāršākā sejas maska, ko vari pagatavot mājās, ir maltas auzu pārslas ar olas dzeltenumu un kādu piena produktu. Ja āda ir taukaina, tad jāizvēlas skābpiena produkts, ja tā ir normāla, sausa vai jutīga, tad, savukārt, maskai jāpievieno piens vai saldais krējums. Šādu dabīgo masku jāsataisa tādā, kā skāba krējuma konsistencē, lai tā gabaliem nenokrīt un arī, lai netek.

 

Lai gan maska ir vienkārša, tai ir ļoti plašs darbības spektrs. Tā uzbriedina, mīkstina, attīra, piesātina, baro un nomierina sejas ādu.

 

Ja tev ir uzņēmība un laiks, šādu masku vari veikt kaut katru dienu. Nevienu dabīgo masku nav iespējams uzlikt par daudz! Minimālais laiks, kuru ieteicams sejas masku noturēt uz sejas, ir 20 minūtes.

 

Uzklāj masku, un pēc kādām divdesmit minūtēm, kad sāc just, ka tā sažūst, vari likt nākamo kārtu. Ja ir vēlēšanās un pacietība, šādi sejas masku vari audzēt līdz pat stundai. Neko ļaunu tā nenodarīs.

 

Var likt arī medus masku. Vienīgi, ja āda ir plāna, sausa vai jutīga, tad gan ar šī maskas lietošanu ir jāuzmanās.

 

Ja nevari saprast, kā būs – vai tava āda konkrēto sejas masku pieņems, vai – nē, tad labāk vispirms, nelielā laukumā to uzklāt uz pieres, kur ir visbiezākā, blīvākā āda. Un arī tad, ja tur būs redzams kairinājums, uzreiz masku nomazgājot, nebūs nekādu nelabvēlīgu, redzamu seku. Turpretī, uzreiz uzliekot sejas masku uz plānajiem vaigiem, gadījumā, ja tā ir pārāk intensīva, āda var saņemt kairinājumu. Šajā vietā tā vairākas dienas var būt sarkana, jutīga, vai pat nolobīties.

 

Ledus gabaliņi


Sejas ādas procesu stimulēšanai, ļoti labi der aukstā un siltā kontrasts, ko var panākt ar ledus gabaliņiem. Arī sievietēm, kuras jau tagad ikdienā ir iecienījušas šo procedūru ar ledus gabaliņiem vai saldētas, svaigi spiestas sulas, vai tropu tēju novārījumu sasaldētiem ledus gabaliņiem, vienmēr jāatceras, ka vispirms āda ir jāuzsilda. Tātad, pirms veic ādas stimulēšanu ar ledus gabaliņiem, vai nu ieej siltā dušā, vai uzliec sejai siltu kompresi, jo pirmajai šīs procedūras fāzei vienmēr jābūt siltai.

 

Un tikai pēc tam šai kontrastējošajai aukstuma fāzei. Pretējā gadījumā, ja ilgstoši būs tikai aukstuma fāzes, pēc kāda laika mazie asinsvadiņi no tā, ka tie saņem tik intensīvu saraušanās stimulēšanu, vairs tik labi „nevērsies vaļā”. Līdz ar to, atkal var tikt traucēta asins piegāde, un visi ādas fizioloģiskie barošanās procesi – gan barības vielu piegāde, gan vielmaiņas galaproduktu aizvadīšana. Tāpēc vienmēr ir jāatceras, ka arī tad, ja ir tūska, kas vienmēr saistīta ar iekaisumu, ir jāņem sasaldēti melnās tējas gabaliņi un ar tiem jāveic ādas drenāžu. Un arī šajā gadījumā, vispirms ir jābūt siltuma fāzei! Pēc tam aukstuma fāzes radītais efekts būs ātrāks un arī labāks.”

 

 Līva Zaksa, speciāli www.sieviesuklubs.lv

Sieviešu Kluba izvēle:

Sausas, kairinātas un jutīgas ādas kopšanā izvēlies Physiogel produkciju. 

 

 Vairāk lasi šeit>>

 

 

"Psyhiogel A.I. cream" sausas, niezošas un kairinātas ādas nomierināšanai un kopšanai. Tas ir piemērots, ja ir niezoša, kairināta, sausa un apsārtusi āda. 

 

 

Sieviešu Kluba diskusijai:

Kā tu lutini savu sejas ādu?