Populārā modele Sintija Selicka: "Modes industrija ir kā vīruss, kas mani pilnībā pārņēmis"

Autors: Intensa.pro, 2017. gada 25. janvāris, 10:00:53
Populārā modele Sintija Selicka: "Modes industrija ir kā vīruss, kas mani pilnībā pārņēmis"

Gudra, skaista jauniete un pieprasīta modele Sintija Selicka jau divus gadus ar savu lidojošu gaitu iekaro podiumus, fotogrāfus - ar ideāliem sejas vaibstiem, un mūs – ar savu atklātumu un sievišķību.

Neskatoties uz biežiem izbraukumiem, satikt šo pasakaino jaunieti pilsētā nemaz nav sarežģīti – viņa izdaiļo populāro zīmolu reklāmas plakātus un defilē modīgākajās skatēs. Viņas Instagram ir īsta fotodienasgrāmata, kas atspoguļo modeles ikdienu, taču kas slēpjas aiz šiem ideālajiem kadriem?

Sarunā ar portāla Intensa.pro redaktori Sintija pastāstīja, kā sākās viņas karjera, par to, ka sevis kopšana nav „svētku”, bet ikdienas rūpes, un galvenais, apliecināja, ka dažreiz neliela neveiksme ved pie lielā panākuma.

- Pastāsti, lūdzu, kā sākās tava modeles karjera? Kā tu nokļuvi šajā biznesā?

- Modes biznesā esmu tieši divus gadus, lai arī tas nav liels laika periods, varu teikt, ka šie divi gadi bijuši spilgtākie manā dzīvē.

Pati esmu no Rēzeknes, kur sākotnēji mani nekas nesaistīja ar modes pasauli, sāku studēt Rīgā, un aptuveni pēc pusgada modeļu aģentūra Freyja man piedāvāja apmeklēt kastingu un kļūt par aģentūras jauno seju, ar to arī viss sākās.

Godīgi sakot, man pašai nebija iniciatīvas nodarboties ar modelēšanu, tāpēc varu teikt lielu paldies savai aģentūrai, kuri spēja manā dzīvē ieviest šo kāri pēc modes.

sintija-selicka-intensa.pro

- Vai tu atceries savu pirmo kastingu? Ko tu ieteiktu meitenēm, kas sapņo par modeles darbu, taču nezina ar ko sākt?

- Ja pareizi atceros, mans pirmais kastings bija priekš Riga Fashion Week, kur netiku pieņemta, īstenībā labi, ka tā, man nebija nedz uztveres, nedz pieredzes, kā ir jāuzvedas, jāstaigā uz podiuma. Toties gadu vēlāk pati kļuvu par Riga Fashion Week reklāmas seju.

Jebkurai meitenei, kas vēlas kļūt par modeli, sākumā ir jāsaprot, ka, iespējams, nāksies no daudz kā atteikties un pilnībā nodoties modelēšanai, ja tiešām vēlas strādāt un gūt panākumus. Būs nepieciešams spēcīgs raksturs un gribasspēks, bez tā nevar izdzīvot šajā industrijā.

- Ar kādiem saviem sasniegumiem modelēs darbā tu lepojies visvairāk?

- Man ļoti patīk mans darbs, es nevaru teikt, ka es īpaši kaut ko izceltu, es to vienkārši daru un izbaudu. Protams ir patīkami sevi redzēt uz žurnālu vākiem vai plakātiem uz ielām. Ja runājam par vērienīgāko darbu šo divu gadu laikā, tad tā būtu Timotei zīmola reklāma, ko šobrīd raida praktiski lielākajā daļā pasaules TV ekrānu, žēl, ka Latvijā gan to nevar redzēt.

- Lai kļūtu par veiksmīgu kādā nozarē, bieži nākas kaut-ko ziedot. Ko nākas ziedot tev, lai būtu pieprasīta modele?

- Modelēšana man sniedz lielisku iespēju ceļot un apskatīt pasauli, bet ir jāsaprot, ka nākas būt ilgstošu laiku periodu prom no mājām un man tuviem cilvēkiem, kas, manuprāt, ir visgrūtākais manā darbā.

sintija-selicka-intensa.pro

- Tava modeles karjera sakrīt ar laiku, kad modes un skaistumkopšanas industrija piedzīvo straujāko lēcienu attīstībā. Teju katra filmēšana prasa šiku grimu, ideālu frizūru un žilbinoši skaistu tērpu... Kā tu krāsojies un ģērbies brīvajā laikā?

- Kā saka, mode nāk un iet, bet klasika paliek, tāpēc arī manā garderobē satopami diezgan klasiski stila apģērbi, kaut arī tajā pašā laikā man interesē sezonālas modes tendences, tādēļ šad tad iegādājos kaut ko no tā.

Ikdienā krāsojos neitrāli, uzliekot bāzi un skropstu tušu, bieži iztieku tikai ar dienas krēmu un ļauju ādai atpūsties.

- Kādām modelēm šobrīd ir lielāka priekšroka? Ar dabisku skaistumu vai ar kosmētiskām iejaukšanām (piekoriģētas lūpas, vaigu kauli, krūtis utt.)?

- Ne tikai modes tendences mainās, bet arī modeļu tipāži, kas ir pieprasīti noteiktā laika periodā. Dabiskais skaistums vienmēr bijis topā, taču šobrīd uzmanību piesaista modeļi, kuriem ir arī sava odziņa( interesanti sejas vaibsti, frizūras, stils kopumā).

- Kādi kosmētiskie līdzekļi kļuva par tavu Must have?

- Man ļoti patīk lietot dažādas maskas, kā arī sejas krēmus, tomēr kā visefektīvāko joprojām uzskatu kokosriekstu eļļu, kuru izmantoju kā sejai tā ādai un matiem.

sintija-freya-model-intnesa.pro

- Runā, ka modeles praktiski neko neēd... Kādi produkti veido tavu uzturu?

- Manuprāt, šie uzskati ir diezgan novecojuši. Modeles ēd un ēd ļoti daudz! Darbam, skraidīšanai pa kastingiem ir nepieciešama liela deva enerģijas. Jā, esot šajā sfērā, esmu atteikusies no daudzām lietām, ko uzturā lietoju agrāk, bet tā ir pat labāk. Mc'donalds man kā tādi nepatīk, bet tomēr es neaizliedzu sev apēst kaut ko, ja ļoti vēlos.

- Vai tev ir kādi skaistumkopšanas ekspress paņēmieni, lai sagatavotos svarīgai skatei vai filmēšanai?

- Pirms svarīgiem darbiem cenšos kārtīgi izgulēties, miegs ir labākās zāles skaistumam!

- Kas tev palīdz atgūt spēkus pēc saspringta darba?

- Savukārt pēc smaga darba dievinu atbrīvot savu prātu karstā dušā, tā spēj mani lieliski nomierināt.

- Būdama modele, tu bieži ceļo apkārt pasaulei, vai ilgojies pēc dzimtenes? Tev ir mīļākās vietas Latvijā?

- Es izbaudu ceļošanu, iepazīšanos ar jauniem cilvēkiem, viņu kultūru, tā visa ir neatņemama dzīves pieredze, tomēr tajā pašā laikā es skumstu pēc mājām, Latvija ir bezgala skaista un man ļoti mīļa, man sirdij tuvākās vietas ir tur, kur mani gaida, gan Rīgā, gan dzimtenē-Latgalē.

sintija-selicka-intensa.pro

- Vai cieša sadarbība ar dažādiem zīmoliem nav pamudinājusi uzsākt savu biznesu nākotnē? Piemēram, radīt savu apģērba līniju vai dibināt modeļu skolu?

-Jā, modes bizness ir kā vīruss, kas var tevi pilnībā pārņemt, līdz ar to es daudz domāju un interesējos par iespējām, kur varētu darboties arī ne kā modele.

- Parfimēri apgalvo, ka cilvēku vislabāk raksturo viņa mīļākais aromāts. Kāds ir tavs iecienītākais parfīms?

Jā, godīgi sakot, smaržas ir mana vājība, šīs mans ziemas aromāts ir Lancome La Vie Est Belle L'Absolu.

- Ko tev nozīmē skaistums un sievišķība?

...

Šī raksta turpinājums