Pirmo divu mēnešu atklājumi mājas lietām

hiperkeri
hiperkeri 26. februāris 2017 15:21
1117

Sveikas,dāmas!

Šonedēļ es dalīšos ar dažādlietu atklājumiem, kas šajos pāris mēnešos man patiesi ir atvieglojuši ikdienas rūpes.

Vistrakāk man bijis ar ēdienkaršu sastādīšanu- liekas, biju iestājusi rutīnā, vairs nezinu,ko pati gribu ēst,ko mājās pagatavot..

Tad nu uzgāju Youtubes klipos Bento maltīšu kultūru,jo diezgan daudz skatos japanoloģijas sērijas, un tās ir patiesi izziņu pilnas un aizraujošas. Šķiet,kāda minēja, ka kas tāds esot gājis arī televīzijā. 

Mani ļoti fascinēja filozofija un kultūra ēst pati par sevi- maltītei gan no gatavošanas brīža līdz trauku nokopšanai tiek veltīta ļoti liela cieņa un nopietna,bijīga attieksme,kas māca gan pieaugušos,gan bērnus,ka ir ar cieņu jāizturas pret gādāto, gan arī daudz ko par pilnvērtīgu maltīti un tās kvalitāti.

Tas ,kas man aizķērās- maltītei jābūt piecās krāsās, tai ir jābūt manāmai ar piecām maņām un jābūt ar piecām garšām. Viss,ko vien var vēlēties! Mans sasniegums maltītei mājās,un arī darba vietās- šāds-

20170226144902-99908.jpg

Sanāca gan pilnīga abstraktā māksla, bet ēdiens mani aicināja domāt par kuģiem un ceļošanu. 

20170226145003-60168.jpg

Un uz darbu ņēmu līdzi šādu maltīti- ar silikona veidnītēm ir samērā viegli koriģēt vieglāk `izplūstošus` ēdienus, lai tie sadzīvotu līdz brīdim,kad izlem,ko savā maltītē darīt- sākt spēlēties un jaukt visu kopā vai baudīt visu atsevišķi. Vismaz biezpiens neizlija un pilngraudu maizītes( te gan nevar redzēt,bet tās ar piparkūku veidnīti izveidoju mēnestiņu formā) ,kas bija uzgrauzdētas , bija saglabājušās kraukšķīgas, bet iekšpusē mīkstas. 

Papildus auduma salvete darba pusdienām piedeva mazu devu "Šikuma"(tiesa, es vēlētos, kaut man būtu autentiska bento tipa kastīte no bambusa ar metāla iekšiņu,nevis plastmasa sauso produktu un vai saldējamā kārba, bet pašlaik, kamēr ir iedvesma, izmantoju visu,kas manā rīcībā. Katrā ziņā, tagad esmu pieklājīgas pusdienkārbas meklējumos. Nav nekas slikts darbā arī baudīt siltas un/vai mājās gatavotas maltītes.:)

Nākošais. Gripas ziņas!
Jāsaka, ka es patiešām vairs nespēju uzticēties savai imunitātei, jo pirms jaunā gada jau paspēju divas vai pat trīs reizes nejauki saaukstēties un pašsajūta bija tāda, ka varētu būt arī vīruss. Nebiju cītīga doktoros gājēja.

Bet,gada sākumā saņēmos un aizgāju un prevencijai no draudošās gripas sezonas man daktere ieteica divas lietas palietot-

20170226145735-80040.jpg

Abi ir  homeopātiski līdzekļi, Lorozīvu es katru rītu pirms iziešānas no mājas kā smērīti iesmērēju degunā,lai dienas baciļiem nav,kur pieķerties,bet Oscillococcinum es reizi nedēļā nosūkāju(tie principā ir cukura zirnīši ar muskuspīles aknu un sirds(laikam)ekstraktu). Es nezinu, kāpēc tas tur ir iekšā, bet , tuk tuk pie koka, viss darbojas perfekti- ikdienā strādāju ar bērniem UN pieaugušajiem,mijiedarbība ir intensīva un nu jau gripas sezona būs cauri(vismaz aktuālā,hihi),un es vēl esmu uz kājām. Es tiešām nedomāju,ka tas būtu manas imunitātes nopelns.Nevar jau "zāles"tā ieteikt,bet šis duelis ir mans atklājums šim gadam pavisam nopietni. 

Tālāk- 

kā tad mani blogi iztiks bez smukumlietām?

Sejas kopšana- esmu atklājusi mazo zilo draugu. Tā principā ir silikona sejas birstīte, kas manu sejas mazgāšanas procedūru ir padarījusi akurātāku un ātrāku. Nopirku Eiro aptiekā,bija četri eiro ar centiem,cik tieši- nepateikšu,un man ir aizdoma, ka firmas nosaukums bija Akva. Sākumā tik daudzsološi nelikās,ātri atbrīvojos no iepakojuma, bet štelle ir forša!
20170226150439-18559.jpg

Mazo puļķīti iesēdiju starp zeltnesi un vidējo pirkstu un visu pārējo padara sejas mazgāšanas putas un birstīte.

20170226150529-76870.jpg

Te nu salīdzinājums.Tāds mazs,mīļš,noderīgs gadžetiņš.

 Labi. Un no sejas kosmētikas puses es ar jums padalīšos vislieliskākajā,vislētākajā un vissmalkākajā uzacu zīmulī, kāds tagad vispār ir atrodams. Es vēl neesmu redzējusi tik smalku automātisko uzacu zīmuli,bet šāda tipa zīmulīšus es lietoju jau pusgadu vismaz. ar tiem ir gluži vienkārši visērtāk- nekas nav jāasina, tie iezīmē ļoti,ļoti dabīgi trūkstošos uzacu matiņus,un viss ir daudz ātrāk gatavs kā ar pomādi vai pūderi. Man diemžēl ir pārāk smalkas un šķidras uzacis, ja tā var teikt, lai man pietiktu tikai ar uzacu tušu. Tad nu šis brīnums,par ko augstāk stāstīju ,maksā 3 eiro un centus Drogās, ir atrodams Catrice kosmētikas stendā. Tiesa, man nācās papūlēties,lai to atrastu. Pašlaik,šķiet, drogās ir samērā haotiski tie stendi. Neviens īsti nepārbauda,vai prece,kas ir uz stenda,atbilst zemāk atrodamajām norādēm par produktiem vai ne,un parastie zīmuļi ir samaisīti ar automātiskajiem. Vienvārdsakot- patiešām, šo pirkumu nenožēlosi. Nopirku visgaišāko- Light 01 krāsiņu, un tā ir Latviešu Pelēkajai perfektā krāsa;) Kā arī blondīnēm,starp citu,ja?:D otrā galā ir ekstra smalka otiņa,lai izķemmētu matiņus (kā arī lai palabotu kādu kļūdu. Otiņa lieliski iztušē ķemmējot un padara izskatu dabiskāku). Rakstīts,ka ūdensizturīgs. Nu par to gan nezinu,vasarā nāksies testēt. Šis ir salīdzinoši mīksts zīmulītis, samērā vaskains, tāpēc, ja tas ir tas,ko tu meklē= ļoti iesaku!

20170226151433-76902.jpg

Un pēdējā lieta,ko atklāju-

ekoveikali,kas piegādā produkciju uz mājām!

www.zemniekuprodukti.lv,ja esi Rīgā, man māju pusē- Jelgavā ir http://www.zalazeme.eu/lv/produkti

Gluži vienkārši jau ilgi meklēju pēc savas tantes,kura piedāvātu ĪSTAS olas un gaļu,kas ir ar zālīti barota,nevis kombikornu,un ,izrādās,to var arī mūsdienās dabūt! Nopirkām arī vēl šo to- teikšu, pat ekoapelsīni ir kaut mazāki un necilāki,toties garšas salūtu pārpilni un ekomakaroni pat garšo pilnīgi citādi. Lai man piedod Dobeles dzirnavnieks, esmu bijusi uzticama patērētāja, bet,teiksim,poļu makaroni Ezītis (no zaļās zemes, tiem ir 3 krāsas- ar spinātiem,bietēm un kariju)mūsu mājās norāva jumtu.Protams, maksā jau vairāk,bet vismaz garša ir tāda, ka tādus gribas ēst un nav ēdamdepresija katra mēneša beigās. 

Nu tā! Tādi nu ir mani piedzīvojumi! Kādi jums atklājumi pēdējā laikā?

Līdz nākamajai nedēļai!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Cerīte 27. februāris 2017 13:03

Jā-eko tomēr ir gardāki-sākot ar pašdobju dārzeņiem un beidzot ar veikalu brīnumiem.Kā man garšoja mazie eko mandarīni!!!

Kerstyna 27. februāris 2017 08:21

Paldies par blogu :) Kā allaž interesants pārskrējiens pa interesantām lietām. Silikona formiņu pielietojums - tas ir tas, kas man noderētu, nebiju iedomājusies par tādu pielietojumu. (Y)

ilzy 26. februāris 2017 18:55

Bento ideja ir forša un tik mīlīga. :)

Ciao 26. februāris 2017 17:53 rasas

man pagaidām testa režīms, vēlāk padalīšos. Varu vien teikt to ka testēju ziepes, šampūnu, kondicionieri un zobu pastu :D

rasas 26. februāris 2017 17:12 VIT@

Neturi sveci zem pūra. :)

rasas 26. februāris 2017 17:12

Intersantas lietas! :)

Ciao 26. februāris 2017 16:10

Man arī daži atklājumi kosmētikas plauktiņā, pagaidām testēju, bet līdz šim varu teikt, apmierināta :)

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras