Pētījums: Dekoratīvā kosmētika satur toksiskas vielas

23. februāris 2012 00:00
732

Daudzi dekoratīvās kosmētikas izstrādājumi satur dažādus toksīnus un alergēnus, kuru klātbūtne produkta aprakstā nemaz nav uzrādīta, liecina Kanādā veikta pētījuma rezultāti, vēsta laikraksts "Daily Mail".

Zinātnieki atklājuši, ka acu laineri un korektori satur kadmiju, pūderi un vaigu sārtums - niķeli, acu ēnas - beriliju un skropstu tušā un tonālajā krēmā atrastas par arsēna pēdas.

Kanādiešu pētnieki analizējuši 49 populāru dekoratīvās kosmētikas produktu saturu, tostarp "Clinique", "L'Oreal" un "Maybelline", izstrādājumus.

 Produktu sastāvā meklēts arsēns, kadmijs, svins, dzīvsudrabs, berilijs, niķelis, selēns un tallijs, no kuriem pēdējie četri kā kosmētiskas sastāvdaļas Kanādā ir aizliegtas.

Kā liecina pētījuma rezultāti, kosmētikā atrastas visas šīs vielas, bet dzīvsudrabs bija pilnīgi visos produktos.

Katrs kosmētikas produkts vidēji saturēja četrus no minētajiem toksīniem, taču neviens no tiem nebija minēts uz izstrādājuma iepakojuma, jo tie tiek uzskatīti par izejmateriālu piemaisījumiem, nevis apzināti pievienotas vielas.

"Clinique" ražotais "Stay True" tonālais krēms saturēja arsēnu, beriliju, kadmiju, niķeli, svinu un talliju, bet "Cover Girl Perfect Point Plus" acu laineris saturēja beriliju, kadmiju, niķeli un svinu.

Savukārt "L’Oreal" skropstu tušas "Bare Naturale" sastāvā atklāts arsēns, berilijs, kadmijs, niķelis, svins un tallijs. 

Šie toksīni cilvēka ķermenī uzsūcas caur ādu un var atstāt dažādas sekas uz veselību, tostarp izraisīt hormonālus traucējumus, vēzi, neiroloģiskas problēmas, atmiņas traucējumus, garstāvokļa svārstības, reproduktīvus un attīstības traucējumus, nieru problēmas, galvassāpes, vemšanu, caureju, plaušu bojājumu, dermatītu un matu izkrišanu.

LETA

Sieviešu Kluba diskusijai:

Cik ļoti tu seko līdzi, lai kosmētika būtu maksimāli draudzīga tavai ādai?

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
zet03 25. februāris 2012 17:41

jo īpaši acu ēnas satur dažādu smago metālu sāļus!

bizite 24. februāris 2012 11:36

Kas vispār šodien ir 100% tīrs un drošs? Kas par daudz tas par skādi. :)

ine 23. februāris 2012 20:52

Nu jau arī sejas kopšanai lietoju eko kosmētiku. Iepērkos "Biotēkā", bet arī tad skatos, kas rakstīts uz iepakojuma. Dekoratīvo kosmētiku gan lietoju vēl to pašu - toksisko, bet pamazām mainīšu arī to uz "tīro" - tuvākais pirkums būs skropstu tuša.

pece 23. februāris 2012 09:17

Tā kā man nav savas personīgās labratorijas, bet sertificētu laboratoriju pakalpojumi ir gana dārgi, nākas vien uzticēties tam, ko ražotājs sarakstījis.

Lai gan brīžiem pārņem sajūta, jo mazāk zini, jo vieglāk dzīvot, citādi visādi parabēni, dioksīni... brrrrrrrr............

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras