Personīgais starojums roku rokā ar mākslīgo skaistumu

kristined
kristined 28. maijs 2010 12:11
726

Ja sievietei ir kāds komplekss, viņa nejūtas īsti laimīga savā ādā, tāpēc talkā var nākt mākslīgais skaistums. Nenoliedzami mūsdienu iespējas ir augušas un īsti pat vairs nevar pateikt, kas ir dabisks un kas nē, tomēr interesanti uzzināt, kas sievietes mudina iet mākslīgā skaistuma ceļu. Konsultē plastikas ķirurgs Jānis Ģīlis, geštalterapeite Solvita Vektere.

{smallpic:1}

„Visbiežāk mākslīgo skaistumu izvēlas sievietes, kuras nav apmierinātas ar savu ārieni, kas nenoliedzami ir saistīts arī ar sievietes pašvērtējumu. Sieviete darīs visu, lai sasniegtu tēlu, ko viņa sevī ir izsapņojusi,” tā par sievietēm, kuras izvēlas veikt plastiskās operācijas izsakās geštalterapeite Solvita Vektere. „Sievietes neapzināti nēsā sevī kādus mītus. Tā ir psihoterapeitiskā problēma, ka mēs bieži nespējam pieņemt savu ārieni.

 

Tam daļēji piekrīti arī plastikas ķirurgs Jānis Ģīlis, stāstot, ka pamatā ir divi iemesli, kas liek sievietēm izšķirties par operāciju- vēlme šajā dzīvē pierādīt, ka esmu visskaistākā, vispareizākā; otrs iemesl- ja tas viss ir bijis un pazudis (piemēram, piedzimis bērns, piedzīvota kāda slimība vai trauma). Plastiskā ķirurģija ir iespēja to atgriezt un atjaunot to, kas ir zudis.

 

Mīli sevi un arī citi Tevi mīlēs

 

Izskats un dzīves kvalitāte ir saistīts viens no otru. „Ja ir iespēja likvidēt, tad kāpēc to nedarīt,” retoriski taujā Jānis Ģīlis. „Plastikas ķirurģija ne tikai var uzlabot, radīt pārspīlējumu, bet tā ir iespēja labot iedzimtus defektus vai tādus defektus, kas radušies laika gaitā, piemēram, izteikta asimetrija, ir noņemta viena krūts.. Protams, plastiskajā ķirurģijā ne tikai visu laiku likts tikai klāt, tiek arī noņemts. Pie manis griežas arī sievietes ar milzīgām krūtīm, kuras lūdz tās samazināt.”

 

 

Protams, sabiedrībā valda arī mīti un stereotipi un bieži sievietes un arī vīrieši, kuri izšķiras par gulšanos zem skalpeļa tiek apmētāti ar akmeņiem. Kā atzīst ķirurgs Jānis Ģīlis, liela daļa no mītu izteicējiem par plastisko ķirurģiju ir vīrieši, tomēr tam nav īsti pamata, jo mūsdienu tehnoloģijas ir tik kvalitatīvas un spērušas tik milzīgu soli attīstībā, ka nezinātājam ir gandrīz neiespējami pateikt, kas ir dabīgs un kas nedaudz uzlabots.

 

Tam piekrīt arī geštalterapeite Solvita Vektere: „Cilvēkiem ir raksturīgi pārmest un kritizēt, savukārt sievietes bieži slēpjas pat no draudzenēm. Kāpēc? Laikam jau pie vainas ir zema pašapziņa un viņas kautrējas par to, ko padomās. Vienmēr vieglāk ir kritizēt, nevis pašiem saņemties un kaut ko mainīt.

 

Kā tad īsti iepatikties sev? Varbūt nemaz nav vajadzīga plastiskā ķirurģija?

 

„Jādraudzējas ar spoguli!” tā uzsver geštaltterapeite Solvita Vektere. „Lai būtu apmierināta ar sevi, jāuzvelk skaista veļa, jāsaprot, kas rada labo sajūtu par sevi- vīriešu uzmanība, skaistas drēbes, spēja sevi pasniegt, būt interesantai, pievilcīgai citiem.”

 

Tam noteikti var piekrist, bet, ak, vai, ja mēs biežāk par to aizdomātos un to pilnveidotu. Izcel to, kas ir pievilcīgs un retušē to, kas Tev neliekas tik skaists. Vai esi padomājusi, ko cilvēki ievēro tiešām foršos un sabiedriskos cilvēkos? Ne jau garās kājas vai lielās krūtis! Visbiežāk tiks minētas cilvēciskās īpašības. „Ja sieviete izskatās skaisti, ir komfortā ar sevi, zina, kādus knifus vajag, viņa ir mīļa un draudzīga, tad viņa būs vienkārši kolosāla!” apstiprina Solvita Vektere.

 

 

Jā, tā tiešām gadās, ka atnākot uz konsultāciju, sieviete aiziet pārliecībā, ka viņa ir skaista un pārdomā par operāciju! „Pie manis mēdz atnāk emocionāli nospiestas sievietes, tad veicam fotouzņēmumus, lai parādītu, kā tad īsti izskatās tas, kas sievietei nepatīk. Un jā, es varu parādīt knifiņus, kā defektu pārvērst par efektu! Un tas, protams, iet roku rokā ar personības šarmu- vai sieviete var pieņemt sevi tādu, kāda viņa ir, vai nē,” stāsta Jānis Ģīlis.

 

 

Sadarbības partneris- ārsts

 

Ja nu tomēr esi nobriedusi doties pie plastiskā ķirurga šo to uzlabot, tad svarīgi ir atrast īsto ārstu. Pirmās sarunas laikā jau jutīsi, vai esat vai neesat sadarbības partneri. Ja tas, ko pacients sagaida kā rezultātu, ir praktiski izdarāms no ārsta puses, tad viss būs labi un sadarbība būs veiksmīga.

 

„Ir tik daudz informācijas, ka pacients nav gatavs atgriezties pie realitātes un saprast, kas tieši viņam būtu tas piemērotākais,” atzīst Jānis Ģīlis.

 

Noteikti uz konsultāciju vari ņemt līdzi arī savu partneri, jo ir vajadzīgs pāra atbalsts. „Ikviena operācija ir psiholoģisks pārbaudījums un tas, ka partneris ir līdzās, tur rociņu, nomierina, ir brīnišķīgi,” stāsta geštalterapeite Solvita Vektere.

 

 

Īsteno savu, nevis kāda cita sapni!

 

Varbūt neesi par to aizdomājusies, bet plastisko operāciju veicēji iedalās divās daļās- vieni, kuri paši vēlas to darīt, bet otri- uz kuriem tiek izdarīts spiediens un tas tiek darīts citu dēļ.

 

Ja tas ir Tavs sapnis, noteikti vajag to darīt, bet, ja tas ir despotisks vīrs vai kāds cits sponsors, kurš dod naudu, lai Tu labi izskatītos, tad šādā veidā veikto pārmaiņu rezultāti apmierināta nebūsi ne Tu, ne otra puse.

 

Noveco skaisti un saskaņā ar sevi, bet ja kaut kas Tevī nav saskaņā, ir iespēja kaut ko pielabot ar mākslīgo skaistumu!

 

Mēs nevaram starot, ja mēs pašas tā nejūtamies!

 

 

Kristīne Damškalne, Sieviešu Klubs

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
neteiksu 12. marts 2011 18:17

Ja. Es biju loti neapmierinata ar savu izskatu un ne tikai es... visi cilveki ienida mani, mans izskats bija tads viegli sakot biedoshs... es sakraju naudu un saakuma iztaisiju injecijas, paliku par skaistuli, bet man likas tas par maz, iztaisiju dazas plastikas. Ar vienkarsam injekcijam bija daudz labak...bet jau neko nepadarisi. Meitenes, taisiet plastiku tikai ja tiesham zinat ka jums tas ir vajadzigs. Ja esat neapmierinata ar savu seju, tad tikai injekcija, tas patiesham ir loti efektivas. Nesteidzieties ar plastiku..

sandrulish 30. maijs 2010 23:19

Es uzskatu sevi par pietiekami simpātisku, tik jācīnas ar lieko svaru - tas laikam man uz visu mūžu, jo gēni paliek gēni...:D

bu 28. maijs 2010 18:12

ne velti sievietes tiek sauktas par skaisto dzimumu, un tad nu jautajums, vai mes ta tiekam sauktas, jo pasas to augstu vertejam un rupejamies tadas but un pardzivojam, ja neesam, vai ari sis teiciens mus dzen uz to, lai ari mus varetu pieskaitit pie skaista dzimuma un tapec esam gatavas uz visu...

28. maijs 2010 13:56

man ir viens defekts uz mana kermena, kas man neliek mieru :( gribeetu ljoti tikt no taa valjaa, bet tas laikam maksaatu baigo naudu.....

atnas 28. maijs 2010 12:50

nja interesanta un populara diskusija musdienas!
es uzskatu ka katrā cilveka ir kas skaists un glits,tikai katram savs un ja to atrod tad citi ari to pamana.
Manas domas ir par to ka plastisko kirurgiju vaidzetu veikt tikai kada defekta dzives laika ieguta vai jau piedzimstot likvidesanu vai pielabosanu..par parejo pret!

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras