Permanentais grims: atklātie pieredzes stāsti

Intensa.pro
Intensa.pro 19. decembris 2016 10:09
2400

Vēl pirms desmit gadiem mums kļūtu slikti, vien izdzirdot vārdus „permanentais grims!”. It kā ar melnu flomāsteri uzzīmētas uzacis izskatījās nedabiski un vulgāri. Šodien situācija ir kardināli mainījusies – tetovēšanu uztver ar izbrīnu, kuru biežāk izraisa kvalitatīvs un smalks izpildījums. Pēdējo gadu laikā permanenta grima izpildes meistarība ir krietni augusi. Neapšaubāms apliecinājums tam ir daudzi šaura virziena apmācību centri, meistarklases, kā arī permanentajam grimam veltītas zinātniskās konferences, kurās piedalās dermatologi, anesteziologi, kosmetologi un vizāžisti.

Maksimālais dabiskums – tā ir tā principiālā atšķirība starp augstākās klases darbu un nepieredzējuša meistara izpildījumu. Kā atzīst tetovēšanas meistari, pareizu permanento grimu nevar pamanīt no 1 metra attāluma. Tā ir tā robeža, kas saliek visus punktus virs „un”.

Sievietei ir dabiska vēlme būt skaistai vienmēr un visur. Laikam mēs visas vēlamies mosties jau „uzkrāsotas”, un, kāpjot ārā no baseina, nepazaudēt uzacis. Veidu, kā īstenot vēlamo, katra izvēlas pati.

Intensa.pro publicē to cilvēku atklātus stāstus, kuriem ir permanentā grima pieredze un kuriem ir ko pastāstīt.

permanent-intensa.pro

Karina Ostrovska, portāla lasītāja

intensa.proNeviens no maniem piederīgajiem neuztvēra manu vēlēšanos „uztaisīt uzacis” nopietni. Daži bija kategoriski pret šāda veida sevis izdaiļošanu.

„Kādēļ tev to vajag? Es nekad neesmu darījusi un kaut-kā dzīvoju!”, pirms manas vizītes salonā teica draudzene.

Jā, viņa nav veikusi, jo viņas dabas dotas biezas uzacis to nemaz neprasa, bet manas pusplikas un bez astītes gan prasīja ekstrēmo palīdzību no ārpuses.

Lēmums kaut-ko izdarīt ar savu izskatu nebija spontāns. Man nav 15 gadi un kaprīzes no sērijas „Gribu! Gribu! Gribu!” jau sen nav par mani. Es protu nosvērt, analizēt un objektīvi vērtēt. Tetovēšanas meistaru es izvēlējos vairāk par mēnesi: apmeklēju dažādu speciālistu konsultācijas, aplūkoju viņu darbus un mēģināju saprast, cik lielā mērā sakrīt mūsu skaistuma izpratne. Visi vienbalsīgi sauca tetovēšanas priekšrocības, bet man bija vajadzīgs tas meistars, kurš teiks visu, kā ir. Godīgi.

Es vēlējos, lai meistars manī redz cilvēku, kurš atnācis pēc palīdzības, nevis maksāt gatavu naudas maku.

Mana izvēle krīta uz jauno meistari, kura konsultācijā uzreiz lika saprast, ka tetovēšana ir 100% mikrorētas uz ādas un jo agrāk sāk to taisīt, jo lielāka varbūtība, ka nākotnē „mākslīgums” būs pamanāmāks. Tāpēc jaunietēm līdz 30 gadiem veikt tetovēšanu nav ieteicams, tikai ja pastāv akūta nepieciešamība. Mans gadījums kļuva par izņēmumu – indikācijas procedūrai bija acīmredzamas!

Pirms procedūras mēs apspriedām korekcijas iespējas un noteicām zonu, kas tiešām prasīja palīdzību. Mana galvenā vēlme bija maksimāli saglabāt dabiskumu, novēršot nepilnības.

Šodien pārāk daudz mākslīgo seju, kas līdzīgas viena otrai. Fileri lūpās, mākslīgais iedegums, pieaudzētas skropstas un mati, permanentais lūpu, acu un uzacu grims – visi šie elementi rada nepareizu priekšstatu par cilvēku, es savukārt, nevēlējos izskatīties kā dumja lelle.

Man bija svarīgi saglabāt sevi. Un man tas izdevās.

Kopumā, jaunu, uzlabotu uzacu radīšana prasīja ap divām stundām. Visu šo laiku meistare ar mani runāja, stāstot par uzacu kopšanu tuvākajās dienās pēc procedūras.

Pametot speciālistes kabinetu, aplūkoju savas uzacis visos spoguļos, kas vien trāpījās uz acīm. Nekad nebūtu domājusi, ka tetovēšana var izskatīties tik dabiski! Starp citu, manu piederīgo vidū joprojām ne visi zina par manām mahinācijām ar izskatu, tas nozīmē, ka meistare savu darbu izpildīja godprātīgi un kvalitatīvi.

Alīna Salvatore, permanenta grima un skropstu pieaudzēšanas meistare

alinasalvatore-intensa.proKuram, ja ne meistaram vislabāk zināt par permanenta grima iespējām. Intensa.pro redakcija aprunājās ar jauno speciālisti un uzzināja atbildes uz daudzus interesējošiem jautājumiem.

- Alīna, permanentais grims ir diezgan nopietna iejaukšanās. Kā jūs pati izlēmāt spert šo soli?

- Permanentais grims mani ieinteresēja jau sen. Taču uzdrīkstēties spert šo soli nekādi nevarēju, ko tur slēpt, nepameta bailes tikt pie „neīstā meistara”. Kopš tā laika pagāja 8 gadi. Tetovēšanu es uztaisīju vien tad, kad pati kļuvu par meistari.

- Pēc Jūsu profesionālā viedokļa, kāpēc procedūra ir tik populāra? Kas mudina meitenes izvēlēties tetovēšanu?

- Pirmkārt, vēlme akcentēt priekšrocības un slēpt nepilnības, tādas kā asimetrija un rētas. Daudzi taisa procedūru, lai atvieglotu sev dzīvi un aizmirstu par grima uzklāšanas ikdienu, kas prasa laiku. Ka saka mana draudzene: „Pamodies un jau esi skaistule!”.

- Tomēr risks pastāv vienmēr. Vai procedūrai mēdz būt negatīvas sekas?

- Par laimi, manā praksē tas nav gadījies ne reizi! Taču diemžēl diezgan bieži pie manis atnāk klienti ar lūgumu noņemt vai izlabot neveiksmīgu permanento grimu, piemēram, zilgani melnas vai sarkanas uzacis. Dažreiz atnāk ar nepareizu simetriju, nepareizi piemeklēto uzacu formu un krāsu. Uzskatu, ka iemesls tam ir meistara pieredzes trūkums un pigmentoloģijas nepārzināšana, kas ir viens no pamatiem!

tatuz-intensa.pro

- Vai procedūra ir sāpīga?

- Mūsdienās, kad pastāv dažādi anestēzijas veidi, es procedūru nosauktu par praktiski nesāpīgu. Protams, viss atkarīgs no cilvēka individuālā sāpju sliekšņa. Bieži vien meitenes, kuras atnāk un uzreiz pasaka: „Es ārkārtīgi baidos no sāpēm!”, pēc tam ķiķina, jo viņām kut, dažas pat aizmieg procedūras laikā.

- Un galvenais jautājums – kā atrast ĪSTO meistaru?

- Iespējams, labākais veids kā izvēlēties savu meistaru ir rekomendācijas, vēl labāk - redzēt viņa darbus. Ja nav paziņu, kuri jau veica tetovēšanu, izvēle jāizdara atbildīgi, jo runa tomēr ir par jūsu seju!!! Konsultācijas laikā meistaram obligāti jāuzzīmē skice un jāsaskaņo ar jums visas nianses: krāsa, forma un pārējās nianses. Nekad neticiet vārdiem: „Es esmu meistars, es uztaisīšu kā labāk”. Šāda attieksme demonstrē paviršu speciālista attieksmi pret klienta interesēm, bet tām jābūt pirmajā vietā! Klienti paši izvēlas gan savu likteni, gan izskatu! Par meistaru, kurš uzklausīs visas vēlmes un, iespējams, ieviesīs dažus labojumus, iepriekš saskaņojot tos, klienti atsauksies krietni labāk nekā par to meistaru, kurš piesedzoties ar savu pieredzi un neitrālo „man labāk zināt, kas jums piestāvēs!” – uztaisīja to, ko kliente nožēlos uzreiz pēc procedūras.

Šī raksta turpinājums

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras