Parunāsim par ādas alerģijām- atopiskais dermatīts jeb ekzēma

7. oktobris 2011 14:30
3980

Uz ādas alerģija izpaužas kā dažāda veida izsitumi. Šajā reizē parunāsim par atopisko dermatītu!

 

{smallpic:1}

Atopiskais dermatīts ir hroniska ādas iekaisuma slimība ar periodisku simptomu pastiprināšanos, kam raksturīga nieze, alerģija un dažāda veida izsitumi ar noteiktu lokalizāciju. Atopiskais dermatīts skar daudzus pieaugušos un bērnus, īpaši daudz industriāli attīstītās valstīs, visvairāk Ziemeļeiropā.

 

45% bērnu atopiskais dermatīts sākas pirmajā dzīves pusgadā, 60% - pirmajā mūža gadā, bet 85% slimnieku ir līdz piecu gadu vecumam. Tiem bērniem, kam atopiskais dermatīts sākas pirms divu gadu vecuma, 20% tas ir pastāvīgi, bet 17 % bērnu ar pārtraukumiem tas ir līdz septiņu gadu vecumam. Pieaugušajiem tikai 16,8% gadījumu slimība sākusies pēc pusaudžu vecuma.

 

Atopiskais dermatīts ir cieši saistīts ar uztura alerģiju, pēc pētījumu datiem 93% uztura alerģijas slimnieku ir atopiskais dermatīts (ekzēma), savukārt 43% atopiskā dermatīta pacientu ir alerģija pret uzturu. Bērniem ar atopisko dermatītu ir augsts astmas un alerģiskā rinīta attīstības risks. Tiem, kam pirmajos divos mūža gados ir atopiskais dermatīts, 50% gadījumu būs astma.

 

Atopiskais dermatīts cieši saistīts arī ar iedzimtību. Tas bieži attīstās bērniem, kuru vecākiem arī ir kādas alerģiskas saslimšanas.

 

Kā slimību provocējošs vai pastiprinošs faktors jāmin arī stress, kā arī rupja vai kairinoša auduma (piem., vilnas) apģērba valkāšana. Nevēlami var būt arī ķīmiski kairinātāji, piem., kosmētika, krēmi, ziepes, šampūni, veļas pulveri utt. Katra konkrētā produkta kaitīgo iedarbību var atklāt, tikai to lietojot.

 

Atopiskā dermatīta izpausmes mainās ar vecumu:

  1. Zīdaiņu stadija (no 3-4 mēnešu līdz divu gadu vecumam). Zīdaiņiem uz vaigiem, pieres, galvas raksturīgi sārti virs ādas pacelti vai pūslīšveida izsitumi, kas ļoti niez.
  2. Bērnu stadija (no 2-12 gadu vecumam). Izsitumi ir plankumveida vai pacelti virs ādas virsmas, lobās, tie vairāk liecina par hronisku procesu, lokalizējas uz rokām, kājām, delnām, potītēm, pacelēm, elkoņiem.
  3. Jauniešu un pieaugušo stadija. Ādas bojājumi parasti ir ielocēs uz sejas, kakla, pirkstiem. Āda ar apsārtušiem plankumiem, sausa, lobās.

{smallpic:2}

PHYSIOGEL® Cream

Nealerģisks, mitrinošs krēms, kas satur augsti kvalitatīvus ādas membrānas komponentus.

Krēms:

  • mitrina ādu
  • atjauno dabisko ādas lipīdu slāni
  • nogludina un stiprina ādu

 

Uzdod arī Tu savu jautājumu par alerģijām, rakstot uz kintija.bulava@sieviesuklubs.lv

Autors neiebilst, ja viņa publicētais materiāls portālā Sieviešu Klubs, bez iepriekšējas saskaņošanas ,tiek ievietots citos informācijas avotos ar hipersaiti uz viņa oriģinālo materiālu.
Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
discburixq 11. oktobris 2018 08:06

Kā ārstēt atopisko dermatītu - http://tonzes.com/psorilv.htm

ine 7. oktobris 2011 16:09

Mans "lauciņš" :( Pēdējais saasinājums bija vēl pagājušajā gadā, pieļauju, ka pievēršanās eko kosmētikai, tīrai pārtikai un dzīvošana Anglijā, kur ir nedaudz cits klimats, ir devuši pozitīvas izmaiņas. Pagaidām āda tīra.

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras