Pārtikas produkti veseliem un skaistiem matiem

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2020. gada 3. septembris, 12:13:51
Pārtikas produkti veseliem un skaistiem matiem

Nepietiekams vitamīnu un minerālvielu daudzums uzturā, stress, vides ietekme, neatbilstošu matu kopšanas līdzekļu lietošana, dažādas veselības problēmas - tas viss var novājināt tavus matus, padarot tos nespodrus un trauslus.

Skaistumkopšanas industrija piedāvā ļoti daudz lētu un dārgu matu kopšanas līdzekļu, lai tos stiprinātu, padarītu mirdzošus, novērstu to izkrišanu, šķelšanos vai blaugznu problēmu. Bet tu jau zini, ka visam pamatā ir tas, ko lieto ikdienas uzturā - īstais skaistums un veselība ir sasniedzama tikai ar kompleksu rīcību.

Kādus produktus iekļaut ikdienas uzturā, lai tavi mati būtu veseli un skaisti? 

Piena produkti

Iekļauj ikdienas uzturā biezpienu un jogurtu. Šie produkti bagātinās tavu organismu ar olbaltumvielām. Proteīns ir neatņemama sastāvdaļa matu augšanai un stiprināšanai.

Treknas zivis

Treknas zivis (lasis, menca, siļķe u. c.) satur organismam nepieciešamās taukskābes, kuras palīdzēs novērst matu izkrišanu. Zivis satur dzelzi un B12 vitamīnu - neatņemamas sastāvdaļas veseliem matiem (un arī ādai). Pētījumi ir pierādījuši, ka zivīs esošais cinks palīdz novērst blaugznas - tas ir lielisks iemesls iekļaut zivis savā uzturā vismaz divas reizes nedēļā.

Pilngraudi

Pilngraudu produkti satur cinku, B vitamīnus un dzelzi - tie nodrošina veselību taviem matiem, stiprinās tos, novērsīs izkrišanu.

Valrieksti - pret blaugznām

Valrieksti satur selēnu. Valriekstu lietošana uzturā palīdzēs novērst galvas ādas sausumu un lobīšanos.

Burkāni

Burkānos esošais vitamīns A palīdz uzturēt veselas ne tikai tavas acis, bet arī matus. Lietojot uzturā burkānus, mati būs mirdzošāki un stiprāki, mazāk šķelsies, kā arī uzlabosies galvas ādas stāvoklis. 

Lai pasargātu matus (un arī ādu) no apkārtējās vides kaitīgās ietekmes, ieteicams uzturā iekļaut ne tikai burkānus, bet arī papriku, apelsīnus, tomātus, aprikozes un spinātus.

Tumši zaļi dārzeņi

Tumši zaļi dārzeņi (spināti, brokoļi u.c.) satur vitamīnu A un C, kas palīdzēs uzturēt tavus matus veselus. Iekļauj uzturā arī olīveļļu, avokado un linsēklas.

Gaļa

Olbaltumvielu trūkums organismā nelabvēlīgi ietekmē matu stāvokli. Lai padarītu matus stiprākus un mirdzošākus, novērstu to šķelšanos un izkrišanu, ieteicams ēdienkartē iekļaut vistas un tītara gaļu. Baltā gaļa satur ne tikai olbaltumvielas, bet arī B vitamīnu, kas palīdzēs stiprināt matu folikulas. 

Savukārt sarkanā gaļa (liellopa un jēra gaļa) satur cinku, kas arī ir neaizstājama minerālviela matu veselībai.

Banāni

B6 vitamīna trūkums organismā novājina matus, izraisa matu izkrišanu. Banānu lietošana uzturā stiprinās matu folikulas, padarīs matus stiprākus un mirdzošākus, novērsīs to izkrišanu, veicinās ātrāku augšanu. 

Olas, rieksti, sēklas - matu kuplumam

Šajos produktos esošais vitamīns B7 stiprina matus, atjauno to struktūru, padara matus veselīgākus un kuplākus. 

Kanēlis

Kanēlis ir supergaršviela, kurai piemīt daudz veselīgo īpašību. Viena no tām ir asins cirkulācijas veicināšana. Un veselīgiem matiem netraucēta asins cirkulācija ir vitāli svarīga.

Foto: www.pixabay.com