Pareiza ādas kopšana veselīgai sejas ādai

AASS
AASS 10. novembris 2016 11:29
1285

Veselīga un mirdzoša sejas āda liecina ne tikai par labu vispārējo veselību, bet arī par pareizām rūpēm par to. Diemžēl mūsu ādu ietekmē dažādi iekšējie un ārējie faktori, kas tai nodara kaitējumu katru dienu – tie ir laikapstākļi, mūsu ēšanas un ādas kopšanas paradumi. “Herbalife” skaistuma eksperte, dermatoloģe un ādas kopšanas speciāliste Jūlija Levinsone izskaidros, kā ādas kopšanas un ēšanas paradumi ietekmē ādas veselību.

Veselīga un līdzsvarota sejas āda ir tāda, kas izskatās estētiski pievilcīga un atbilstoša cilvēka vecumam, nav pārāk sausa vai taukaina, ar sarkaniem plankumiem vai izsitumiem. Āda ir vispārējās veselības spogulis, un tieši sejas āda būs pirmā, kas parādīs, vai cilvēks piekopj veselīgu dzīvesveidu un pareizi par to rūpējas. Ādas izskatu un veselību ietekmē iekšējie un ārējie faktori. Iemesli, kāpēc āda kļūst problemātiska, var būt dažādi, sākot no sliktiem ēšanas paradumiem un hormonāliem traucējumiem, līdz pat nepareizai ādas kopšanai. Tādēļ ir svarīgi zināt savu ādas tipu un pielāgot tam ikdienas ādas kopšanas un ēšanas paradumus.

Izvēlies ikdienas sejas kopšanu atbilstoši savam ādas tipam

Atšķirīgiem ādas tipam ir nepieciešama atšķirīga kopšana. Piemēram, kosmētika, kas piemērota taukainai ādai, nederēs sausai ādai. Kosmētika mūsu ādai var palīdzēt daudz, taču tikai tādā gadījumā, ja tā ir piemērota konkrētajam ādas tipam, un tās sastāvdaļas ir augstas kvalitātes. Ja jūsu āda pēc kosmētikas lietošanas neizskatās un nejūtas labi, tas nozīmē, ka konkrētā kosmētika nav piemērota jūsu ādas tipam. Ir svarīgi, lai kosmētika, kuru izmantojat, aizsargātu ādu no vides kaitīgās ietekmes, vienlaikus nodrošinot to ar vitamīniem. “Piemēram, “Herbalife” SKIN līnija ir izstrādāta, lai aizsargātu ādu no ārējās kaitīgās ietekmes un vienlaikus uzmundrinātu ādu ar C, E, un B3 vitamīniem, kā arī mitrinātu to. Tas ir nepieciešams visiem ādas tipiem,” saka Jūlija Levinsone.

Ir svarīgi pievērst uzmanību ādas stāvokļa izmaiņām, kas rodas laika gaitā, jo vienā vecumā mums var būt normālas ādas tips, bet pēc laika – tā var kļūt sausa vai taukaina. Lai izvairītos no ādas problēmām, ikdienas ādas kopšanas rutīna jāpielāgo atbilstoši tās stāvokļa izmaiņām.

Nepiemērota kosmētika un sejas kopšana var radīt nopietnas sekas

Sekas, lietojot kosmētiku, kas nav piemērota jūsu sejas tipam, var būt ļoti nopietnas – sausai ādai var izraisīt papildu sausumu un ādas lobīšanos, taukainai var būt alerģiska reakcija, izraisot apsārtumu un pinnes. Ir svarīgi novērot ādas stāvokli un saprast, kā tā reaģē uz dažādiem kosmētikas līdzekļiem. “Sejas krēms, kas atbilst jūsu ādai, uzsūksies 30 minūšu laikā, sniegs svaiguma sajūtu, un neizraisīs apsārtumu vai diskomfortu. Pēc tā lietošanas, ādai jāizskatās mitrinātai un starojošai,” piebilst Jūlija Levinsone.

Jāpiemin, ka dienas krēmi ir paredzēti lietošanai no rītiem, kamēr nakts krēmi – vakarā. Daudzi cilvēki neizprot krēmu nozīmi un nav informēti par to, ka ādai ir nepieciešamas atšķirīgas rūpes dienas un nakts laikā, un kā attiecīgais krēms iedarbojas uz ādu. Nepareizi lietojot kosmētiku, tā var negatīvi ietekmēt ādas stāvokli, un samazināt kosmētikas produktu efektivitāti. Atcerēsimies, ka pareizas rūpes par ādu atmaksāsies, it īpaši dzīves otrajā pusē.

 Saistība starp pārtiku un ādas izskatu

Mūsu ēšanas paradumi var ievērojami ietekmēt mūsu ādas stāvokli un to, kā tā izskatās. Ja uzturs ir sabalansēts un tiek lietota pārtika ar augstu uzturvērtību, āda saņems visu tai nepieciešamo, lai spētu aizsargāties no piesārņotās vides un intensīvā dzīvesveida kaitīgās ietekmes. Lai palīdzētu savai ādai, ikdienas uzturā nepieciešams iekļaut vienu porciju riekstu, sēklu, olīveļļu, vienu porciju zivju un piena produktu, un četras porcijas augļu un dārzeņu. Šo produktu uzturvielas parūpēsies par ādu no iekšpuses, un tās ir ne mazāk svarīgas, kā ādas kopšanas līdzekļi, ko lietojam.

Āda ir mūsu veselības spogulis. Pienācīgas rūpes no iekšpuses un ārpuses nodrošinās skaistu, starojošu un veselīgu ādu jebkurā vecumā!

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies
Ciao 10. novembris 2016 11:51

Un ūdens daudz jādzer ( tīra vienkārš ūdens) un miegs ir svarīgs.

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras