No kā aizgājām un pie kā nonācām: Kā mainījās manikīra mode pēdējo 100 gadu laikā

Intensa.pro
Intensa.pro 20. jūnijs 2016 17:08
1338

Pirms kāda laika Mode portāls piedāvāja skatītāju vērtējumam virkni videoklipu „100 modes gadi”, kuru mērķis ir dažu minūšu laikā parādīt iedzīvotājiem, kā mainījās industrijas standarti. Pārvērtību projekts ieguva atzinību un popularitāti.

Videoklipu cikla „100 modes gadi” jaunākais video stāsta par manikīru un par to, kā mainījās mods tendences kopš 1916. līdz 2016. gadam.

Jūs vēl uzskatāt, kā mode uz mēness manikīru sākās vien pirms dažiem gadiem? Tā nav! Mēness manikīram ir bagāta vēsture, jo tas radies pagājušajā gadsimtā. Jau 20. gadsimta 20. gados manikīru aktīvi popularizēja Holivudas zvaigznes.

Turklāt sākuma taisīja dubulto mēness manikīru, kad neuzkrāsotie paliek ne tikai mēnestiņi naga pamatnē, bet arī nagu gali. 30. gados mēness manikīrs pārdzīvo pārmaiņas: modīgi kļūst atstāt neuzkrāsotu tikai naga pamatni. 2000. gadu beigās Dior Modes nams savā skatē demonstrēja aizmirsto mēness manikīru, kas izraisīja plašu sajūsmu. Kopš tā laika arī atdzima mīlestība pret universālu un vienkāršu nagu lakošanas veidu.

Pēc videosižetā redzētā var spriest, ka mode uz gariem nagiem aizsākās 1946. gadā. Tagad šāda nagu forma un krāsas neretikļūst par obligātu „vintāžas” reklāmas atribūtu.

1966. gadā modē ienāk gari, dabīgos toņos lakoti nagi. Ar blīvu miesas krāsas toņa pārklājumu nagi izskatās kā pirkstu pagarinājums. Šādu metodi modes dāmas izvēlējās, lai veidotu smalkās „īkstītes” tēlu.

80. gadu beigās modē ienāk... pārmērība, kas arī kļuva par tā laika raksturīgo iezīmi. Paaudzes pārstāvji priekšroku deva kliedzošiem un spilgtiem akcentiem. Gribējās visu uzreiz. Kādā krāsā lakot nagus? Spilgti zaļais, dzeltenais, citrona krāsas, sarkans, protams, arī fuksija.

Tuvāk 2000. gadiem modē ienāk dabīgais nagu garums un tumša nagu laka. Pirmo reizi nagus sāk pagarināt, lai izveidotu kvadrātveida formu.

Šobrīd manikīrā modē ir neitrālie toņi. Nude tonis ir galvenais favorīts jau vairākas sezonas pēc kārtas. Šķiet, mode tiešām ir cikliskā...

Šī raksta turpinājums un video.

Lai komentētu, nepieciešams autorizēties Reģistrējies

Skaistumkopšanas saloniņš Sieviešu klubā pašā Rīgas centrā

Nodarbības, individuālās konsultācijas un procedūras