Nagu kopšanas rituāli tavai ikdienai

Autors: Sieviešuklubs.lv, 2018. gada 5. decembris, 12:55:11
Nagu kopšanas rituāli tavai ikdienai

Lai varētu lepoties ar skaistiem un veselīgiem nagiem, par tiem ir jārūpējas. Sakoptas rokas ir viena no sievišķības un elegances sastāvdaļām, tās ļauj justies skaistākai un pašpārliecinātākai.

Piedāvājam tev dažus nagu kopšanas rituālus, kuru ievērošana padarīs tavus nagus skaistākus un stiprākus.

Roku ādas un nagu attīrīšana

Roku mazgāšana ir absolūti nepieciešama ne tikai skaistumam, bet arīhigiēnas apsvērumu dēļ. Mazgārokas siltāūdenī(nevis karstāvai aukstā!). Izvēlies ziepes atbilstoši ādas stāvoklim. Ieteicams izvēlēties roku tīrīšanas līdzekli, kura sastāvānav visa Mendeļejeva tabula. Noteikti ir vērts ieskatīties kādābio/eko preču veikalā.

1-2 reizes nedēļāvari veikt roku ādas pīlingu, izvēloties maigu skrubi. Intensīvākai ādas un nagu virsmas attīrīšanai vari izmantot speciāli tam paredzētu birstīti. Uzklāj uz birstītes nedaudz ziepju un maigi veic attīrīšanas procedūru. Neberzēpārāk spēcīgi, lai netraumētu ādu un nesabojātu naga virsmu.

Ja ikdienālako nagus, lakas noņemšanai izmanto līdzekli, kura sastāvānav acetona. Kāpēc ir svarīgi izvēlēties līdzekļus bez acetona? Jo acetons ne tikai sausina ādu, bet arīir kaitīgs veselībai, jo kairina acis, elpceļus, izraisa dermatītu, galvassāpes, sliktu dūšu, kaitēnieru, aknu un centrālās nervu sistēmas darbībai.

Izvēlies atbilstošu nagu garumu

Kurai gan sievietei nepatīk gari nagi? Taču gari nagi nav piemēroti visām daiļādzimuma pārstāvēm. Izvērtē, kāds nagu garums ir atbilstošs tavām ikdienas gaitām un veicamajam darbam.

Ja nagiem ir kādas problēmas, tad noteikti vajadzētu izvēlēties īsus nagus. Trauslu nagu īpašniecēm un sievietēm, kurām ikdienāir jāveic fizisks darbs, ieteicams vienmēr turēt pa rokai nagu vīli, lai nepieciešamības gadījumāvarētu apvīlēt aizlūzušu naga galu. Atceries, ka nagus ir jāvīlēvienāvirzienā!

Uzmanīgi ar kutikulām!

Neskatoties uz to, ka šobrīd kutikulu noņemšana ir modes lieta, apdomākārtīgi, vai tas tev tiešām ir nepieciešams. Kutikulai ir svarīga nozīme - tāpasargānaga pamatni. Noņemot kutikulu, tu atstāj savus nagus bez aizsarga, pakļaujot tos baktēriju un infekciju riskam.

Kāpareizi kopt kutikulas? Izmantojot apelsīna koka irbulīti, saudzīgi atbīdi kutikulu. Šo procedūru vari veikt vienu reizi nedēļā. Ieteicams to darīt pēc vannas vai dušas. Lai kutikulas būtu mīkstākas, uzklāj un maigi iemasēkrēmu vai eļļu.

Parūpējies par instrumentiem!

Lai izvairītos no infekcijas riska, velti laiku instrumentu apstrādei. Metāla instrumentus nomazgāsiltāziepjūdenī, kārtīgi noslauki un uzsmidzini spirtu vai kādu citu dezinfekcijas līdzekli. Atceries, ka nagu vīles ik pa laikam ir jāmaina!

Nagu lakošana

Izmanto bāzes kārtu! Pamatkārtas uzklāšana ir svarīga, jo tā novērš naga virsmas iekrāsošanos dzeltenīgā tonī. Uzklājot bāzi pirms nagu lakošanas, manikīrs izskatīsies glītāk, jo pamatkārta palīdzēs izlīdzināt negludumus, ja tādi ir uz naga plātnes.

Lētas un dārgas nagu lakas – kādu labāk izvēlēties? Pareizā atbilde – neizvēlies nagu laku pēc cenas, bet gan pēc tās sastāva! Velti nedaudz laika un izlasi sastāvā, kādas vielas satur nagu laka. Izvairies no nagu lakām, kuras satur toksiskas vielas – piemēram, dibutilftalātu (var izraisīt nopietnas alerģijas), formaldehīdu (kancerogēna, indīga viela, izraisa alerģijas) un toluēnu (toksisks reproduktīvajai un nervu sistēmai, var apdraudēt augļa attīstību).

Mājās taisītu manikīru noteikti pabeidz ar virskārtas uzklāšanu, lai nagu laka turētos uz naga virsmas ilgāk. Ja vēlies paildzināt nevainojamu lakojumu, vari uzklāt vēl vienu virskārtas slāni ik pēc trīs dienām. 

Šobrīd modē ir gēla nagi, taču tev pašai ir jāizlemj, vai arī tev tādi ir nepieciešami. Ja tev ir skaisti un stipri dabīgie nagi, tu vari iztikt arī bez gēla un akrila produktiem. Nenoliedzami, gēla nagi izskatīsies lieliski, nebūs jāraizējas par lakas atslāņošanos, gēla un akrila produkti ļauj izveidot dažādu garumu un formu nagus, tomēr ir vērts atcerēties, ka gēla un akrila nagu skaistumam ir arī ēnas puse – to noņemšanas process, kas ietver nagu mērcēšanu acetonā un abrazīvu vīlēšanu. Ir vērts aizdomāties arī par produktu sastāvu. Ja liec gēla nagus pie meistares salonā, noteikti painteresējies par produktu izcelsmi un sastāvu. Gēla nagu uzlikšana iekļauj to nožāvēšanu LED vai UV lampā. Ja nagi tiek žāvēti UV lampā, atceries par ultravioletās gaismas ietekmi uz veselību! Pirms procedūras uzklāj nedaudz aizsargkrēma (30 vai 50 SPF).

Lakoti nagi izskatās glīti, taču neaizmirsti par pārtraukumiem. Ļauj nedaudz atpūsties nagiem! Nepārtraukti lakojot nagus, tie var kļūt trausli, sausi un dzeltenīgi. 

Vai tu lieto cimdus?

Vai tu lieto gumijas cimdus, kad veic telpu uzkopšanas darbus, mazgā traukus vai rosies pa dārzu? Sadzīves ķīmija un dārza darbi var nelabvēlīgi ietekmēt tavu nagu stāvokli. 

Iestājoties aukstākam laikam, neaizmirsti par siltiem cimdiem, lai pasargātu roku ādu un nagus.

Uzturs nagu skaistumam

Ādu, matus un arī nagus veido keratīns. Mainot ēdienkarti, vari uzlabot nagu stāvokli. Iekļauj savā uzturā produktus ar bagātīgu olbaltumvielu saturu, noteikti iekļauj ēdienkartē pākšaugus, zivis un riekstus. Nagu stāvokli palīdzēs uzlabot arī uztura bagātinātāji – piemēram, vitamīns E un zivju eļļa. 

Roku ādas un nagu lutināšana

Lai rokas izskatītos sakoptas, ir svarīgi lietot mitrinošus un barojošus kopšanas līdzekļus, tāpēc neaizmirsti par krēma vai eļļas izmantošanu. Nagiem ieteicams izmantot mandeļu vai avokado eļļu, lai uzlabotu nagu elastību un izturību. Barojošu krēmu vai eļļu vari uzklāt tieši pirms miega, lai iedarbība būtu efektīvāka. 

1-2 reizes nedēļā vari palutināt savas rokas un nagus ar masku.

Lai skaisti svētki ar sakoptām rokām un nagiem!